Brian Innes

Brian Innes

Yazar
7.0/10
3 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
332
Gösterim
Adı:
Brian Innes
Unvan:
Yazar
''Bir dakikalığına da olsa, kanımın fışkırdığını duyabilecek miyim acaba? Yaşayacağım tüm hazlar, başka bir hazla sonlanmış olur böylece.''
Çoğu insan eve, yanlarına dönecekleri insanlar olmasını sever; Dennis Nilsen da seviyordu. Yalnızca o, bu insanların ölü olmasını tercih ediyordu.
1991'de kendisine bu soru yöneltilen Harvey şu yanıtı verdi:

''18 yıl boyunca insanlar beni yönetti ve ardından ben de kendi kaderimi yönetir oldum. Başka insanların yaşamlarını yönettim, yaşayıp yaşamayacaklarına karar verdim. Yönetme gücüm vardı... İlk on beş cinayetin ardından yakalanmayınca, bunun benim hakkım olduğunu düşündüm. Kendimi hakim, savcı ve jüri tayin ettim. Yani Tanrı'yı oynadım.''
Brian Innes
Sayfa 253 - Donald Harvey
14 Ekim 1969'da, San Francisco Chronicle'ın editörünün eline uzun bir mektup geçti. Bu, gelen ne ilk ne de son mektuptu. Körfez bölgesindeki ailelerin endişesi hususunda gönderimişti. Şöyle başlıyordu:

''Ben Zodyak... Öğrenciler iyi bir hedef olabilir. Düşünüyorum da, bir sabah okul servislerinden herhangi birinin işini bitirmeliyim. Ön tekerleğe ateş edeceğim, sonra onlar kaçmaya çalışırken, çocukları tek tek vuracağım.''

(Gazeteye gönderdiği mektup)
Brian Innes
Sayfa 148 - Zodiac Katili
Son yüzyıl içinde birçok polis memuru kullanacağı işkence aletini rahatlıkla ceplerinde taşıyabiliyordu: Sigara ve Çakmak. [Uluslararası Af Örgütü'ne göre] 1990 yılında Kürt kökenli bir Türk vatandaşı olan Şehmuz Ukus [narkotik polisleri tarafından] Yunanistan'da tutuklandı. Polisin, ellerini arkadan kelepçelediğini ve sonra ayak tabanlarını ve cinsel bölgesini çakmakla yakıp, ardından da kendisini dövdüğünü iddia etti. [İşkence günlerinin birinde sorgulama odasına giren] Üst düzey bir yetkili Ukus' un neden dövüldüğünü sorduğunda ise aldığı cevap, “O, bir Türk,” olmuştu.
''Bu parolayı manşetten yayınlamanızı istiyorum. Benim kimliğimdir. Eğer Cuma günü öğlene kadar bunu yayınlamazsanız, 1 Ağustos 1969 günü Cuma gecesine kadar koç burcu birilerini öldüreceğim. Bütün hafta sonu onları öldürmek için yalnız insanların etrafında döneceğim, ta ki bir düzine insanı ortadan kaldırana kadar.'' (Gazeteye gönderdiği mektup)
Brian Innes
Sayfa 152 - Katilden Medyaya Mektuplar
256 syf.
·12 günde·Puan vermedi
“İnsanın insana olan insaniyetsizliği ” sınır tanımamaktadır...

İşkencenin Tarihi, adından da anlaşılacağı üzere tarihte insanın insana yaptığı işkencelerin, ve işkence yöntemlerinin sistematik araştırması.

Okuması -içeriği bakımından - bir hayli zor. Konu olarak kaynak kitap niteliğinde.

“İşkence ne sivil ne de askeri bir eylemdir...Tüm dönemimize bulaşan bir vebadır.”
Jean-Paul Sartre

Yazarın biyografisi

Adı:
Brian Innes
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 27 okur okuyacak.