Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan (Ruhsal ve Beden Sağlığınız İçin Bir Yaşam Rehberi)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan
Alt başlık:
Ruhsal ve Beden Sağlığınız İçin Bir Yaşam Rehberi
Baskı tarihi:
2006
Sayfa sayısı:
350
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753224178
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sistem Yayıncılık
Andrew Weil'in Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan adlı son kitabını kapak yapan Time dergisi, hem fiziksel hem de ruhsal iyiliğe giden yolda bu kitabı bir rehber olarak nitelendiriyor.
Dr. Weil "Anti-aging'ciler öyle şeyler söylüyorlar ki yaşlanma tersine çevrilebilir ya da durdurulabilir mesajı ortaya çıkıyor. Oysa bu süreçle savaşmanın anlamı yok çünkü bu savaşı kazanan olmuyor. Sonuçta yıllar geçecek ve doğa görevini yerine getirecek. Yaşlanmaya karşı olmak yerine iyi yaşlanmaya odaklanmak önemli" diyor.
Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan, ilk bölümünde bedenin yaşlanma sürecinden ve cinsiyet, genler, çevre ve yaşam tarzının bu sürece etkilerinden söz ediyor. İkinci bölümünde ise insanın nasıl zarafetle yaşlanacağını açıklıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirici bir beslenme şeklini ayrıntılarıyla anlatarak koruyucu sağlık, bedensel, fiziksel ve duygusal esneklik üzerine pratik öneriler sunuyor.
Sağlık alanında geleneksel tıp ile alternatif tıbbı bütünleştirerek sunmasıyla tanınan ve dünya çapında çok satan
8 Haftada İdeal Sağlık ve Kendiliğinden İyileşme adlı kitapların da yazarı olan Dr.Weil'in bu iki eseri de yayınlarımız arasında bulunuyor.
Her yaştan insana hitap eden Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan Dr.Weil'in en kapsamlı ve en önemli kitabı...
Sağlıklı Yaşa Güzel Yaşlan'ı okuyanlar