Sarı Selim

6,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
437 gösterim
Tarihi Roman değil, Tarihin Romanı!

Aleviler Hazaryalı Musevi Türklerin ardılları mı? Osmanlı Anadolu'ya geldiğinde Alevi miydi? Padişahlar kardeşlerini katlederken haklı mıydılar? Osmanlı, ne zaman ve neden Müslüman oldu?

Ve II. Selim sarhoş, sefih birisi miydi; yoksa Osmanlı Tarihi'nin en büyük strateji dehası mı? Bunlardan başka daha pek çok sorunun üzerine cesaretle eğilen Cahit Ülkü, hepsine çarpıcı ve gündem sarsıcı yanıtlar veriyor. Denebilir ki bu romanı okumadan Osmanlı'yı anlamak olanaksızdır. Bu romanda, aynı zamanda Resmi Tarih'in bizleri ne denli aldattığını görerek yüzleştiğiniz gerçeklerle allak bullak olacaksınız.

Suların Getirdiği Padişah başlı başına bağımsız bir roman olduğu kadar yazarın çok tartışılan, uzun süre en
çok satanlar listelerinde yer alan "Son Hazaryalı" adlı romanının ayrılmaz devamı niteliğinde Üstelik dil açısından Türk edebiyatına damgasını vurmaya aday bir yapıt. Bu romanla gerçek Hürrem'i yakından tanıyacak, şehzadeler arasındaki kanlı savaşlara, evlât katillerine yüreğiniz yanarak tanık olacak; en görkemli çağında Osmanlı'nın içten içe nasıl çürümeye başladığını görerek hüzünleneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9789751031051
 • Yayınevi:
  Sayfa 6 Yayınları
 • Kitabın Türü:
DERYA... 
24 Mar 00:30 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sarı selim hakkında herzaman sorulan sorudur bir dahimiydi yoksa haremden çıkmayan eğlence düşkünümüydü diye...bu kitap bu konulara ışık tutar nitelikte...sayfalar su gibi akıp gitmese de okunabilir kitaplardan...