Şehrazat

9,8/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.708 gösterim
Aşkın miladının yazıldığı bu kitapta, bir genç kızın aşk ve intikam ikilemi arasına sıkışmış, ta ki ölümü diri diri gömdüğü toprağa, birileri yalın ayaklarıyla değinceye kadar, kaptanı
uyuyan bir gemiyle meçhule doğru yol alan bir hayat hikâyesi bekliyor sizleri. Aşkın yıkılıp baştan imar edildiği bu kitapta, bundan yıllar evvel aşksal dönüşüm başladı ve artık aşka dair hiçbir bozuk yapıya, gecekonduya yer yok bu yüreklerde...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  413
 • ISBN:
  9786054922444
 • Yayınevi:
  Alter Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kaanzberk 
20 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Acayip başarılı ve etkileyici bulduğum kitap! Kitabın hakkında yazılanlardan birkaç satır okumam bile beni bu kitabı çekmeye yetti. İnsanın aşkı gerçekten anlayarak yaşamasını öğrenmesi ne kadar güzel...

Zumba Kitap 
09 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok sağlam bir konusu ve bununla uyumlu olarak çok da güzel bir kurgusu var. Aşkın miladının yazıldığı kitap olarak sürekli göze çarpan Şehrazat, yazarın aşksal dönüşüm diye adlandırdığı bir kuram ile okuyucuyu selamlıyor ve gerçekten eli dolu bir şekilde de yine bu kuram ile uğurluyor. Yazarın ilk kitabında sorular sorarak hikayeye başlaması ve yine sorular sorarak da hikayeyi bitirmesi, gerçekten bu kitapların okuyucuya bir şeyler katmayı amaçladığı ve bunda da başarılı olduğu anlamına geliyor.

Kitaptan 6 Alıntı

Zumba Kitap 
09 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Ne kadar beklenmedik bir bekleyiş gibi görünse de bu, hıçkırıklarla yol gözlemeler, ne beklenenleri unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman beklenenleri unutturmaya yetecek.
Bırakıp gidilse de yol gözleyenler, terk edilişler unutulur sanmayın. Çünkü zaman alışmayı öğretir, unutmayı asla…"

Şehrazat, Kenan TabanŞehrazat, Kenan Taban
Zumba Kitap 
09 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hayır, düşlerim büyük değildi; ama belki de bedeli büyük olacaktı. Peki, bu mutluluk çok mu görülmüştü benim gibi gözleri yaşlı, dudakları bükük bazısına?
Baharına, ayazına, yazına…
Hayat beni peşinden sürüklemeyi sürdürdükçe yollardaydım, feleğin yazdığına…
Yazdığına değin yollardaydım,
Hayat ne kadar merhametsiz olsaydı da oysa ben ta en başından razıydım, bir avuç da olsa mutluluğun azına…”

Şehrazat, Kenan TabanŞehrazat, Kenan Taban
Kenan Taban 
 28 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Ben ölünce, beni de bu boynu bükük Lavinya gibi susuz bırakma ne olur. Eğer şuncacık suyu getirmeye üşenirsen, yine de susuz bırakma beni. Su yoksa şu denizin Öresund Köprüsü altında köpüren sularına inat gözyaşlarınla sula toprağımı.
Sula ki bu aşk, susuz kalmasın, kalbindeki sevginin yokluğunda beliren kinin, öfkenin, ihanetin ve intikamın kızgın ocağında, hiçbir mutluluk göz göre göre yanmasın.
Yansa da, bu küllenmiş aşkı susuz bırakma ki küller içerisinde kalmış kalplerimizin duracağı an bile, ne çiçeğimiz solsun ne de aşklarımız sekteye uğrasın!” dedi.

Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)
Kenan Taban 
 29 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Gerçek yoklukla, sadece zihinlerde varlığını hissettiren sahte varlıklar birbirleriyle tanışıp kaynaşınca, gerçekte var olduklarını sandıklarımızın sadece bizler tarafından doğadaki tüm oluşumlara birer kılıf giydirilmeye çalışılmasındaki hakikatin varlığı ortaya çıkar.”

Şehrazat, Kenan TabanŞehrazat, Kenan Taban
Kenan Taban 
 29 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İlk o gün, dudaklar birbirine çarptıkça zaman içerisinde tutsak oluyordu, pervasızca hayatın bir köşesinde sürüklenmekte olan gerçek ölü bedenlerin ruhları..."

Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)
Zumba Kitap 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Hakikati artık görür olursan, zaten sen de anlarsın; gerçekte, kötülük diye bir şey yoktur. Kötülük, sadece, insanoğlunun kalbindeki sevginin yokluğudur."

Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)Şehrazat, Kenan Taban (alter yayınları)