Sherlock Dosyaları - Zamanın Eskitemediği Dava

7,7/10  (3 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
733 gösterim
Dahi dedektif Sherlock Holmes'un çözülemeyen kayıp tılsım dosyası tozlu raflardan gün yüzüne çıkıyor...
Xander, eski Mısır tanrısı Thoth'a ait gizemli bir tılsım ve onun her elli yılda bir zamanı durdurabilme gücü hakkında bir efsane duyar. Üstelik o efsunlu güne sadece bir hafta kalmıştır!
Fakat tılsım yıllar önce Londra'daki bir müzede kaybolmuş, büyük büyük büyükbabaları Sherlock Holmes bu davayı sonuçlandıramamıştır.
Xena ve Xander kardeşler yarım kalan davayı tamamlamaya karar verirler. Fakat bu maceraya atıldıklarında, hâlâ tılsımın peşinde olan gizli düşmanların varlığından habersizlerdir!
İki kardeş, Sherlock Holmes'un bile çözemediği, tehlikelerle dolu bu davanın üstesinden gelebilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786053482420
 • Çeviri:
  İnci Doğan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Muhammet TUNÇ 
28 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Xena ve Xander isimlerini pek beğenmedim. Shane ve Hannah karakterleri bence gereksiz olmuş. Sonu beklediğim gibi bitmedi. Ben tılsım ile zamanı durduracaklarını sanmıştım ama durduramadılar. Ama kitabın akıcı ve güzel anlatımı vardı. İpuçları da güzeldi. Tavsiye ederim.

Beyza Yuksel 
05 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sherlock Holmes'un torunlarının maceralarını anlatan bir seri. Torunları Xena ve Xander, Sherlock Holmes'un çözemeden hayata veda ettiği davaları ele alıp, onları inceleyip çözen tatlı kardeşler bu kitapta Mısır tanrısının tılsımının peşindedirler tılsımın aktif olmasına çok az zaman kalmıştır. Tabi tılsımın peşinde olan sadece kardeşlerimiz değil. Akıcı bir kitap hemen bitiriveriyorsunuz zaten. :)