Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Sıcak Bedenler

Isaac Marion

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
216 syf.
8/10 puan verdi
Zombilerin o bilindik "insan eti yiyen çürümüş yaratık" imajını mükemmel bir şekilde yıktı ve yazarın sevgiyi kıyamet sonrası aslında ürkütücü olabilecek bir hikayeye yerleştiriş biçimi beni kendine hayran bıraktı. Sevecen vampirlerden sonra dünyanın en tatlı zombisi R'yle de bir tanışın isterseniz. #isaacmarion 'un #sıcakbedenler 'i Zombi R'nin bakış açısıyla anlatılıyor. Diğer zombilerle birlikte bir havaalanında yaşıyor R. Üstelik evi bir jet uçağı. Ne ismini ne de geçmişini hatırlıyor ve yaşamının oldukça boş olduğunu düşünüyor. Sürekli bunu sorgulamaktan da kendini alamıyor ama bu 'hastalık'tan bir kurtuluş yolu olduğuna inanmıyor. Amaçsızca ortalıkta gezinmeye ve acıktığında insan eti yemeye devam ediyor. İnsan eti konusunda yazarın detaylı anlatımı çoğu kişiyi rahatsız edebilir. Ama ben bunu yapış tarzına değil de arkasındaki neden ve duygulara odaklandığım için tiksinmedim. Mesela zombiler en çok beyin yemeyi seviyorlar çünkü böylece beynini yediklerini insanın geçmişine dair şeyleri kendilerininmiş gibi hissediyorlar. Zombileri sevmiyorum ya da tiksindirici buluyorum diyorsanız bir de Zombi R'yle tanışın. Şimdiye kadar karşılaştığım en iyi zombi hikayesi.
Sıcak Bedenler
Sıcak BedenlerIsaac Marion · Doğan Kitap · 201174 okunma
Reklam
216 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
''Romeo'nun bir ölü, Juliet'in ise dünyanın sonunda hayatta kalmış bir avuç insandan biri olduğu bir aşk hikâyesi hayal edin Ve insanlığı kurtaracak, bir zombiye yeniden hayat verecek kadar gerçek ve tutkulu bir aşkı...'' Zombilerden kaçanların hikayelerini okuduk. Dünyada kalmış bir avuç insanın hikayesini, zombilerden kaçması vs. Ama bunu hiç bir zombinin ağzından dinlemedik. Anlatımı güzel ve çok ince yerlere değinilmiş. Konu itibariyle de oldukça farklı. Zombilere karşı ister istemez bir sempati duyuyorsunuz. Sevecen vampirlerden sonra dünyadaki en sevimli zombi 'R' ile tanışmalısınız...
Sıcak Bedenler
Sıcak BedenlerIsaac Marion · Doğan Kitap · 201174 okunma
216 syf.
·
Puan vermedi
İşteee en sevdiğim iki farklı türün yaşadığı o korumacı ve iç ısıtan aşkk Cidden böyle iki farklı dünyanın bir araya gelip bazen çatışması bazen de birbirine uyması insana her şey mümkün havası veriyor. Kitap çok akıcıydı sıkıldığım tek bir an yoktu, gereksiz detaylar uzatılmış betimlemeler hiç yoktu dümdüz ve direkt olaylar gelişiyor. Ben böyle aşkı yerim diyor okumanızı tavsiye ediyorumm.
Sıcak Bedenler
Sıcak BedenlerIsaac Marion · Doğan Kitap · 201174 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.