Giriş Yap

Dost Körpe

Yazar
Çevirmen
6.7
30 Kişi
Unvan
Türk Yazar ve Çevirmen
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1972
Yaşamı
1972'de İstanbul'da doğdu. Önce BÜ İş İdaresi bölümüne girdi. Daha sonra buradan ayrılıp İÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. 1991'de Yunus Nadi Yayınlanmamış Öykü Kitabı Ödülü' nü kazandı.Çeşitli dergilerde yayınlanan öykü, şiir, deneme ve fragmanların yanısıra H. P. Lovecraft, E. Dickinson, P. B. Shelley ve W. Blake'den çeviriler yaptı.
Nötralizör
Günah Yiyen
Kıyı

İncelemeler

Tümünü Gör
144 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Hikayenin ana fikri aslında maddenin yapı taşının ne olduğu teorisinden doğmuş. Bu konuda sicim teorisini savunanların maddenin yapı taşının enerji olduğunu ve maddenin bir “fikir” olduğu teorisini temel alan bir kurgu oluşturmuş Dost Körpe. İkiz dünyalar, bedenin dışında var olunabilecek evrenler, evrenimizden kaçabileceğimiz vs vs belki insanlık hiçbir zaman bilimin sınırları içerisinde bu teknolojiye erişemeyecek ama bir kurgu olarak bunları okumak, üzerinde düşünmek zevkli oluyor. Hikayenin son sayfalarını çok beğenmedim ama bütün olarak Dost Körpe güzel bir hikaye anlatıyor ve bence Nötralizör Pangea’nın iyi kitaplarından birisi.
Nötralizör
6.6/10 · 42 okunma
Reklam
135 syf.
·
Puan vermedi
İsmi ilginç geldiği için okuduğum kitaplardan biri daha. Kitap hikayelerden oluşuyor ama o alışık olduğumuz giriş gelişme sonuç içeren hikayeler değil. Okurken sanki birinin kâbuslarını dinliyormuşum gibi hissettim. Özellikle ilk hikayelerde insan duygularını çok iyi tasvir etmişti. Hem bir şey anlamadığım hem de elimden bırakmadığım garip bir kitaptı.
Günah Yiyen
6.9/10 · 28 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42