Pollyanna

8,1/10  (236 Oy) · 
1.520 okunma  · 
175 beğeni  · 
4.324 gösterim
Çocukluğumuzdan bu yana severek takip ettiğimiz karakterler, yetişkinler için genişletilmiş versiyonlarıyla büyüklere masallar dizisinde sizlerle.


Annesini ve babasını kaybettikten sonra teyzesi ile yaşamaya gelen küçük Pollyanna’nın hikâyesi, yediden yetmişe herkesin yüreğine dokunacak. Tertemiz kalbi, sonsuz sevgisi ve iyimserliğiyle Pollyanna, yalnızca kasabadaki yeni dostlarına değil, hikâyesini okuyan herkese iyilik var olduğu sürece dünyanın değişebileceğini bir kez daha hatırlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786051880709
 • Orijinal Adı:
  Pollyanna
 • Çeviri:
  Dilek Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
16 Tem 2015 · Puan vermedi

Annemin 3 kere babamın 7 kere hediye ettiği bir kitaptır. Biraz trajedik ;) En sevindirici yani ise elimde 1 . baskısının olmasıdır. Polyanna gibi bir kitabın 1 . baskısının elimde olmasının haklı gururunu yaşıyorum. Gerçekten güzel bir kitap.

Berra Nisa GENÇ 
25 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Pollyanna her şeyden mutlu olan, yardımsever, ve iyi kalpli bir kız. Babası ölmeden önce oynadıkları bir oyun vardı. Adı ise: MUTLULUK Oyunuydu... Hiçbir zaman vazgeçmedi bu oyunu oynamaktan. Ve sonunda çevresindeki insanları mutlu etmeyi başardı...

Rojin bitkin 
 09 Mar 07:29 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben pollyannayı okudum .
Polyana anne ve baba sını kaybetmis.sonrada teyzesi polly
Teyzenin evin de kalıyor.Polyana
okadar iyi bir insanki sokaktaki
hayvanları ve sokaktaki cocukları bile eve getirdi ama teyzesi eve almadı.Sonra ormandaki adama
Yardım ediyor.
En sonunda da polyana ayagını
kırıyor.ve doktor onu iyielestirdi
sonra.en arka sayfasınada
yurutmenin ne guzel oldugunu
MEKTUBA YAZDI.....
Ve bu kitabin herkezin okumasini istiyorum.SON.....

selcan akın 
15 Şub 19:29 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

bir insan ne kadar iyimser olabilirki sorusuna bir cevap olmuş sanki bu kitap iyimser olmanın çok güzel olduğunu anlatıyor ve polyannanın tatlılığını ve iyimsreliğini anlatıyor ben bu kitabı okudum ve herkese tavsiye ediyorum

Betül Aka 
01 Ağu 17:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bana okumayı sevdiren kitap olduğu için yeri bende çok başkadır. Çocukluğumdan beri kaç kez okuduğumu saymadım. Hala aynı duygularla okuyabiliyorum.

melek meriç bayburt 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı ilkokulda okumuştum ve çok beğenmiştim. Bu kitaptan sonra hayatımdaki her türlü olumsuzluk karşısında olumlu bir taraf buldum ve her şartta mutlu olmayı bildim. Etrafımdakiler tarafından polyanna olarak adlandırıldım. Galiba benim mizacım da buymuş. Neyse masallardaki kötü karakterlere benzetilmektense Polyanna olmak daha güzel.

Şenay Karadeniz 
05 May 18:45 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

İyi hissettiriyor. Doğru zamanda okunduğunda insanı yukarı çekiyor. İnsanlara sevgimizi gösterince hiçbir şey kaybetmiyoruz aksine bir çok şey kazanırız. Sevgiyle kalın.

Aslında okumaya ilk başladığımda kızıyordum ona. Çünkü çok fazla iyiydi bir çocuk için. Pollyannayı okuyanların çoğu bugün de hala fazla iyimserler. Kitabın özeti şükretmeyi öğreneceksin kalp kırmayacaksın. Bir ara youtube da filmine de rastlamıştım. Ayşecik (Zeynep Değirmencioğlu), Münir Özkul, Suna Pekuysal falan vardı. Filmi kitabından daha neşeli ve güzeldi.

Özlem Ekici 
 22 Mar 16:32 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Her şeyden mutluluk çıkarabilecek kadar garip bir kız çocuğu, Gereksiz bir mutluluk havası. Öyle ki dilimize bile terim olarak girebilmiş. Ama ne bileyim bunu okuduğum yaşlarda vermek istediği mesajı kavrayamamıştım. Şimdi de diyorum ki bu mesaj çok gerekli değil ki. Açıkcası şimdiki aklım olsa çocukken okumazdım.

Ümran Canoğlu 
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

çocukluğumdan sonra tekrar okumak istedim.. ve iyi ki tekrar okumuşum dedim kendi kendime.. oyunu unutmuştum bana tekrar oyunu hatırlattı:)) herkes bu oyunu oynasa ne yaşanılası bir dünya olurdu!!

4 /

Kitaptan 27 Alıntı

Kübra 
02 Tem 15:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Mutluluk nerede?
Mutluluk da, yıkım da bizim kendi içimizdedir.

Demokrit

Pollyanna, Eleanor H. Porter (İnkılap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (İnkılap)
Kübra 
07 Tem 12:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çoğu kez hiçbir şey, göründüğünün yarısı kadar bile kötü değildir.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
Kübra 
07 Tem 12:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

...mutlu olunacak şeyleri ararsan, öbürlerini unutursun.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
Kübra 
07 Tem 12:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer uzun zaman ararsan, mutlaka her şeyin memnun olunacak bir tarafı olduğunu bulursun.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
Kübra 
07 Tem 12:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Bir baba, bir sabah annesinin odun sandığını doldurmayı reddeden oğluna 'Tom' dedi. 'Senin, gidip annene odun getirmekten mutluluk duyacağını biliyorum.' Tom bir kelime bile söylemeden gitti. Niçin? Çünkü babası açık bir biçimde, ondan doğru olan bir şey yapmasını beklediğini göstermişti. Oysa, böyle değil de, örneğin şöyle bir şey söyleseydi, istediğini yaptıramayacaktı ve eminim odun sandığı yine boş kalacaktı: "Tom bu sabah annene söylediklerini duydum ve senden utandım. Hemen git ve şu odun sandığını doldur!"

Rahip, tekrar tekrar bu satırları ve diğerlerini okudu:

"İnsanlar cesaretlendirilmeyi beklerler. Onlara özgü olan direnme güçleri zayıflatılmamalı, bilakis güçlendirilmelidir. Bir insanın devamlı olarak yetersizliklerini yüzüne vurmaktansa; ona meziyetlerini, yeteneklerini söylemelidir. Onu kötü huylarından kurtarmaya çalışın. Ona gerçek benliğini; iyi yönlerini tanıtın. Böylece onu kazanırsınız. Güzel, iyiliksever ve ümitli bir kişilik bulaşıcıdır. Bir kişide bulunan bu nitelikler, bütün kasabaya da geçebilir. İnsanlar kafalarında ve kalplerinde olanları yayarlar... Eğer bir kişi iyi niyetli ve yumuşak başlıysa, eninde sonunda komşusu da ona benzeyecektir. Fakat o birey, kaş çatar ve surat asarsa, komşusu da buna fazlasıyla karşılık verecektir... Eğer kötülük arar ve bunu beklerseniz, kötülük bulursunuz. İyilik bulacağınızı bilirseniz, iyiliğe kavuşursunuz... Oğlunuz Tom'a odun sandığını doldurmaktan memnun olacağını bildiğinizi söyleyin. Göreceksiniz ilgi ve istekle o, işe başlayacaktır. Rahip elindeki dergiyi bırakıp başını kaldırdı. Biraz sonra ayağa kalkmış, odada bir aşağı bir yukarı gidip gelmeye başlamıştı. Bir süre sonra, derin bir nefes alıp kendisini masasının başındaki koltuğa bıraktı.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
Kübra 
 07 Tem 12:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ama daima, insanın bilmediği şeyler, bildiklerinden daha cazip görünür. Tıpkı başkasının tabağındaki çöreğin daha büyük görünüşü gibi.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
Kübra 
07 Tem 12:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gösteriş ve yardımseverlik
...kadınlar yolladıkları paranın ne yapıldığına aldırmıyorlardı. Arzu ettikleri tek şey, en fazla para yardımı yapan dernekler listesinin başında kendi isimlerinin bulunmasıydı.

Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)Pollyanna, Eleanor H. Porter (E-kitap)
3 /