Adı:
Heidi
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759999933
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Heidi
Çeviri:
Dilek Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Heidi
Heidi
Arkadya Yayınları’ndan Türkiye’de bir ilk!


Çocukluğumuzdan bu yana severek takip ettiğimiz karakterler, yetişkinler için genişletilmiş versiyonlarıyla büyüklere masallar dizisinde sizlerle.
İzledikçe içimizi acıtan Alp Dağları’nın tatlı kızı Heidi de bizimle birlikte büyüdü. Bize dostluğu, cömertliği ve sevgiyi öğreten bu tatlı kızın yarım kalan hikayesi bu sayfalarda gizli…


Heidi’nin kimi zaman yürek burkan kimi zaman gülümseten sıcacık hikâyesi, bu kez yetişkinler için roman tadında evlerinize, kitaplıklarınıza konuk oluyor.
Evet bu kitabı bu gün evde kız kardeşim okurken gördüm hatta bana tavsiye etti yedinci sınıfa gidiyor bende merak edip okudum ve hakikaten kardeşimi takdir ettim benim bu kadar kitap okurken böyle bi kitaptan haberim olmaması yaşam mücadelesi nasıl verilir yılgın düşüp pes mi edecez yok sa çevreden toplumdan gelecek bütün tepkilere rağmen yeni bir yol bulup her şeye ragmen inatla yaşam için bütün bedeleri ödeyecekmiyiz (bende kendime kitap arkadaşı buldum artık yaşasın)
Heidinin başına gelenler gerçekten acı verici olaylar.Ama bu olanlar karşısında dimdik durup herkezle iyi anlaşıp,Klaranın yürüyebilmesine pozitif etki sağlamasıda yani bence olağanüstü birşey.Bu bize şunu açıklarki hiçbir şey karşısında boynu eğik yaşamamalıyız
Annemin aldığı ilk kitaplarımdan biriydi. Yurt dışında yaşadığımız için, o dönem Türkiye'ye gelmek benim için yeni kitaplar demekti. Bizim dönemimizde, Almanya da, Türkçe kitap bulmak imkansızdı :(
Bu kitap annemin bana ilkokulda aldigi kalın öykü kitabinin icinde yer alan bir hikayeydi. Kaç defa okuğumu hatırlamiyorum bile. Annem hangi hikayedesin diye sorunca sürekli heidi cevabını verirdim. Hâlâ aynı hikayede misin? derdi. Bilmez di ki bu benim ilk okuyuşum değildi. İnanın bu kitabı okumanın yaşı yok. Tekrar okuyacağım. Büyüklere ricam şu ki eğer okumayı bilen bi çocuğunuz varsa bu kitabı onlara hediye edin. Keyifli okumalar:)
çocukluğumda okuduğum muhteşem kitaplardan biri,Heidinin o isviçre alplerindeki mutlu hayatı benim hayal dünyama çok şeyler katmış olacak ki,bilinç altında öyle bir yerlerde yaşamayı arzulamışım hep,yıllar sonra kendi köyümüzde ormanlarda ,çayırlarda gezerken Heidinin o çocuksu mutluluğunu hissedebiliyorum,çocukluğumda o güzellikleri yaşayabilmeyi çok isterdim,
Küçük yaşta öksüz ve yetim kalan Heidi'nin huysuz dedesi ve hayatın tüm aksiliklerine rağmen neşesini kaybetmemesi beni çok derinden etkilemiş, hayata dair umudumu neredeyse geri getirmiştir. Olay örgüsünün büyük çoğunluğunun dağlarda geçmesi ders verici niteliktedir. Alp dağlarının şifalı sularından ve Heidi'nin anlamsız neşesinden derman bulan Clara ise bu hikayede takdir ettiğim karakterlerden biridir. Fakat en büyük dersi okuyuculara Peter vermektedir, gözleri kataraktan dolayı görmeyen nenesine bakan bu koca yürekli Peter hayatın yükünü küçük yaşta sırtlamış, buna rağmen haline şükretmeyi bilmiştir.
Çizgi filmini izleyip Alplerde çıplak ayak koştuğunu hayal eden kaç kişiyiz? Ev yapımı ekmek, keçi sütü ve peyniri, mis gibi temiz hava, samandan yatak,eşşsiz manzaralı bir oda ve daha niceleri. Kitabı okurken bile hayal dünyanız temizleniyor,ferahlıyor.. Zaman zaman üzen bölümleri olan kitap güzel bir tebessüm bıraktırarak bitiyor.
Bu kitap gerçekten çok güzel.Yani çok duygulu bir kitap.Heidinin büyüyüp okula gitmemesi.Sonra klara adında bir kızın engelli olması.Arkadaşlık için heidiyi seçmeleri.klarayla özel ders alması klaranın annesi heidiyi sevmemesi.Yeterince aile terbiyesi almaması.Yani okursanız sizde seversiniz tavsiye ediyorum.
Etkilendiğim bir kitaptı.Ben bu kitabı okuduktan sonra hep olmak istediğim ve hiç olamadığım evimin neresi olduğunu buldum.
İyi ki almışım ve okumuşum. Kitabı elimde görenler, hocam bu yaşta bu kitap okunur mu diye soruyorlar ve bende evet diyorum. Çocuklugumun en güzel anılarından biri... O kadar masum bir çocuğu anlatıyor ki ve hele ki yapmış olduğu yardımseverlikler ve insanları çıkar beklemeden mutlu etmesi.masumlugun ve iyi niyetin hikayesi...
Dağlar kızı Heidi Heidi Hediiii.
Bence efsane. Çocukların doğa içinde ne kadar da çok eğlendiğini ve öğrendiğini anlatan bir kitap. Şimdi ki çocuklar ellerinde teknolojik aletlerle oyun oynuyorlar. Sanıyorlar ki asıl eğlence bu. Oysa ki onların hareket etmeleri, enerjilerini atmaları lazım. Ama maalesef şartlar buna pek elverişli değil. Eskiden aileler çocuklarını gönül rahatlığıyla mahallede top oynamaya bırakırlarken, şimdi içlerinde bir evham.
Neyse kitaba dönersek :), Heidi'nin büyükbabasını da tebrik etmek lazım. O yaşlı haliyle oldukça sağlıklı ve dinç. Tabii dağlarda yaşamış adam temiz hava, doğal yiyecekler.
Bir yandan doğaya, doğallığa özlem duyarken; elimizdeki imkanlara o kadar çok alışmışız ki telefonumuz çekmese paniğe kapılıyoruz, içimiz daralıyor(kendi adıma). Neyse bize de şehrin içinde, trafikte, kalabalıkta bir hayat sürmek düşmüş. Alışmışız.
Bu kitabı 5.sınıftayken ögretmenim hediye etmişti. okumuştum o zaman, güzel bir kitaptı. Büyükbabasıyla yaşan heidinin egitimi ve engeli bır kıza arkadaşlık etmesı için frankurta götürülmesi heidinin buyukbabasını ve yaşadıgı yeri özleyıp hasta olması ve yıne büyükbabasının yanına dönmesi vs. gibi konuların anlatıldıgı çocuklugumun güzel bır hıkayesidi:)
-Hey, ne yapıyorsun? Bir etek dolusu çiçek toplamışsın... Ne yapacaksın bu kadar çiçeği?
_ Kulübeye götürüp yatağımın altına sereceğim. Böylece, kırda yatıyormuş gibi olacak...
Sence neden yıldızlar bu kadar ışıl ışıl Clara?
Bilmem .Neden?
Çünkü onlar gökyüzünde ,Tanrı 'nın bize göz kulak olduğunu biliyorlar.Hıcbir şeyden korkmamiz gerektiğinin, sonunda herseyin güzel olacağının farkındalar. Îste bu yüzden bize oradan baslarını sallayıp göz kırpıyorlar.Hadi simdi duamızı edelim ve Tanrıdan bize sahip çıkmasını isteyelim
Tanrı bize istediğimiz şeyi vermezse, onun bizi duymadığını düşünüp dua etmekten vazgeçmemeli. 'Tanrım benim için daha iyi şeyler hazırladığını biliyorum, o nedenle mutsuz olmayacağım, çünkü senin, sonunda her şeyi yola koyduğundan hiç şüphem yok,' demeliyiz.
Johanna Spyri
Sayfa 259 - Bordo Siyah
"Ben en büyük kötülükleri okumuşlardan gördüm. Cahil dediğiniz dağlıların bana hiçbir zararı dokunmadı."
Gördüklerine inanamıyordu. Karşısında son derece güzel bir manzara vardı. Gölün ve dağların, kendisine bu ülkeyi sevdireceğini hissediyordu. Ufukta yeni yükselmiş olan ayın ışıkları, gölün kırışıksız yüzeyinde, altından yapılmış çok geniş bir yol gibi uzanıyordu.
Heidi, Alpler 'de çimenlerin üzerinde yalın ayak keyfinden dolaşmaz! Çıplak ayaklar, emekçi, köle çocukların simgesidir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Heidi
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759999933
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Heidi
Çeviri:
Dilek Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Heidi
Heidi
Arkadya Yayınları’ndan Türkiye’de bir ilk!


Çocukluğumuzdan bu yana severek takip ettiğimiz karakterler, yetişkinler için genişletilmiş versiyonlarıyla büyüklere masallar dizisinde sizlerle.
İzledikçe içimizi acıtan Alp Dağları’nın tatlı kızı Heidi de bizimle birlikte büyüdü. Bize dostluğu, cömertliği ve sevgiyi öğreten bu tatlı kızın yarım kalan hikayesi bu sayfalarda gizli…


Heidi’nin kimi zaman yürek burkan kimi zaman gülümseten sıcacık hikâyesi, bu kez yetişkinler için roman tadında evlerinize, kitaplıklarınıza konuk oluyor.

Kitabı okuyanlar 1.138 okur

  • Ebru IŞIK
  • Pofuduk koyuncuk
  • Gökçen Kız
  • Görkem Aybat
  • Gülşah
  • G
  • berenay çamlıbel
  • Tuba Yavuz
  • Sümeyya
  • Topalsipahioğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8
14-17 Yaş
%12.9
18-24 Yaş
%27.7
25-34 Yaş
%24
35-44 Yaş
%16.9
45-54 Yaş
%7.6
55-64 Yaş
%1.8
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%82.6
Erkek
%17.4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.3 (93)
9
%13.9 (28)
8
%14.9 (30)
7
%10.9 (22)
6
%5 (10)
5
%4.5 (9)
4
%2 (4)
3
%1.5 (3)
2
%0.5 (1)
1
%0.5 (1)

Kitabın sıralamaları