“Şeytanın Çırağı” ve “Onları Öldürdü mü?”

Şeytanın Çırağı

Shiro Hamao

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
128 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Japon Polisiyesi
Kitap gizem, cinayet ve şüphenin bol olduğu iki çok ilginç hikâyeden oluşuyor. “Şeytanın Çırağı” ve “Onları Öldürdü mü?” Birinci hikaye de genç ve güzel bir kadının ölümünden sorumlu tutulan suçlu yada suçsuz olduğunu mektupla eski bir dostu olan ancak öle basit bir dost değil aynı zamanda o davaya bakan savcıya anlatıp yardım istiyor. Ve bir sürü kirli çamaşırlar ortaya çıkıyor. Şaşırtıcı bir kurguyla son buluyor. Diğer ikinci öykü ise ben daha çok sevdim diğerine göre ve biraz daha uzun bir hikaye olup Onları Öldür mü ? sonuna kadar gerçekten ismine uygun bir şekilde size de aynısını düşündürüyor. Zengin bir çiftin evlerinde ölü bulunması ile Tokyo çalkalanıyor. Herkes şüphelinin belli olduğu kişiyi sorumlu tutar. Buna kendisi de dahil suçunu itiraf ederek suçlamayı kabul eder. Fakat bu suçun perde arkasında araştırmaya devam eden avukat suçlu olduğuna inanmaz ve bunu ispat etmeye çalışır. Gerçekten Onları Öldürdü mü? Gerçekten Suçlu mu? Bunu kitabı okuyarak anlamanızı tavsiye ederim. Bilindik polisiye kurgularını unutup öyle ele alırsanız hoşunuza gidecek bir kitap bu. Sadeliğin ve akıcılığın ön planda olması da okumanıza hız katıyor.
Şeytanın Çırağı
Şeytanın ÇırağıShiro Hamao · İthaki Yayınları · 20216,7bin okunma
Reklam
128 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
31 saatte okudu
Çıtır cinayetler
İlk olarak bu kitabı bana hediye eden arkadaşım https://1000kitap.com/dardyus'a teşekkür etmek istiyorum. Daha önce Japon klasikleri hiç okumamıştım. Benim için farklı ve güzel bir deneyim oldu. Kitap iki kısa romandan oluşmaktadır. İlk kısmı "Şeytanın Çırağı", ikinci kısmı da "Onları Öldürdü mü?" adlı kısımdır. Ben kitabın Şeytanın Çırağı bölümünü çok beğendim. İki kısımda gayet başarılıydı ama Şeytanın Çırağı bölümündeki adamın psikolojik yapısı ve beceriksizliği daha çok hoşuma gitti. Tsuyuko'yu öldüremeyişi ve kadının cidden zekası benim hoşuma gitti. Çerezlik cinayetler kısmına ekleyebileceğim tatlı ve güzel bir kitaptı. Ayrıca kitabın dilinin akıcı ve anlaşılır olması da kitabı çekici yapan taraflarından biriydi.
Shiro Hamao
Shiro Hamao
'nun cinayetleri işleyişi çok hoşuma gitti.
Şeytanın Çırağı
Şeytanın ÇırağıShiro Hamao · İthaki Yayınları · 20216,7bin okunma
128 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Herkese hellö Nisan ayının ilk haftası da jet hızıyla geçti. Bu hafta tatil modunun açıldığı, sevdiklerimiz ile geçireceğimiz, gezeceğimiz, yiyip-içeceğimiz ve de inşallah boşluk anlarında okuma yapabileceğimiz şekilde geçsin. Bu ayın ikinci kitap yorumu çok da aşina olmadığım Japon Klasiklerinden geliyor. Her ay farklı türlere ve çok da okumadığım ülkelerin edebi eserlerine yer vermeye çalışıyorum. Öncelikle Japon yazarların hayat hikayeleri çok ilgi çekici oluyor. Bu yazar hem ilk polisiye yazarlardan hem de eşcinselliği eserlerinde ilk kez kullanan yazarlardan biri. Yaşadığı dönemi düşündüğümüzde insanların konuşmaya korktukları konuları tüm detayları ile yazabiliyor olmak süper bir cesaret işi gerçekten… Şeytanın Çırağı; iki tane hikayeden oluşuyor. - Şeytanın Çırağı; Yazdığı günlük yüzünden genç bir kadının ölümünden sorumlu tutulan ve çocukluk arkadaşı olan savcıya gönderdiği mektuplar ile cinayetin neden işlendiğini anlatan bir hikaye - Onları Öldürdü Mü?; Genç bir avukat herkes tarafından suçlu gözü ile bakılan bir gencin aslında suçsuz olabileceği düşüncesi ile masumiyetini kanıtlama çabasını anlatıyor. Ben ikinci hikayeyi daha çok sevdim. Ters köşe yapılan, neden-sonuç ilişkisini çok güzel veren, aslında çok basit bir aşk hikayesinin aslında sonucunun nasıl bambaşka bir hal aldığını anlatan bir hikayeydi. Polisiye okumayı seviyorsanız kitabı öneririm Herkese keyifli okumalar
Şeytanın Çırağı
Şeytanın ÇırağıShiro Hamao · İthaki Yayınları · 20216,7bin okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.