Bambaşka

7,7/10  (221 Oy) · 
1.022 okunma  · 
261 beğeni  · 
8.418 gösterim
Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını…rnVe anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…rnVe anladım ki ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum.rnBelki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin?.. Çünkü, senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.rnİnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum; bir gün seni terk etme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye... Anlıyor musun?rnGel “biz” olalım demek kolay… Benimle hiç olur musun?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  6054455997
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
EYUP TETİK 
08 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazar bu eserinde başlığı gibi bambaşka bir eser ortaya koymuştur. Kısa kısa hikayeler ve aralarına şahaneden de öte cümlelerle süslemiştir. Kısa hikaye dediğime aldanmayın çok ama çok uzun hikayelerden daha iyi çok anlam içeren müthiş olaylar anlatmaktadır. Bu kısa hikayelerden en çok "saçlarını rüzgara satan kız" hikayesini beğendim diğerleride çok harikaydı tavsiye olarak önerebileceğim en müthiş kitaptır. Kısa cümleleride bir birinden harikadır. onlar arasından da en çok beğendiğim ise: "Dostluk, her türlü acıya beraber katlanmak değil, her türlü acının üstesinden beraber gelmektir. Senin derdinden kendine gülümsemeler icat edendir dost. Yaranı sana hissettirmeden iyileştirendir. Karşındaki konuşurken, kendin konuşuyormuşsun gibi hissettirendir dost. Dost, acı çektireceğini bildiği halde acı konuşmaya devam eden ve bunun için geride bıraktığı kayıplardan asla pişmanlık duymayandır. arandığında bulunamayacak kadar az, bulunduğunda aranamayacak kadar çok olandır dost. Dost hep acı söyler. bir diğerinin hayatını sırtlanmanın gereğidir bu. Sana rağmen, senin için kırabilir kalbini... Eğer senin gerçek dostunsam ve yine bir gün gitmek zorunda kalırsam, seni bulduğumdan daha iyi bir yere bırakmalıyım. O zaman dostluğun hakkını vermişim demektir."

kısa lafın uzunu derdi bir hocam aynen kısa lafın uzunu bu eser bambaşka bir eserdir okumanızı çok ama çok öneririm okuduysanız bana katılırsınız eğer okumadıysanız çok geç kalmışsınızdır....

Şerife 
19 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bambaska... Bir sevgiliye yazilabilecek en guzel sozler, mektuplar. Hepsini icerisinde barindiran, sevgiyi kalbinin en derinlerine kadar hissettirebilen bir kitap. Okumak baska, sozleri uzerine dusunmek daha baska bir zevk...

Şeyda 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazar cok populer olmasina ragmen kitabi cok tekduze buldum. Yani bana kattigi hicbir sey olmadi. Kitap kurtlarina kesinlikle onermiyorum ben bile neden okudum bilmiyorum.

Beyza Yuksel 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kahraman Tazeoğlu derin anlamlar taşıyan hoş sözleriyle kitaplarını bizlere sevdiriyor. Güzel, etkileyen hikayeler barındırıyor. Çok kısa sürede okuduğumu hatırlıyorum. Aşkı güzel anlatan yazarlardan biri.
Keyifli okumalar.

:)...Seda...(: 
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6 günde

Bu kitap aslında bir roman niteliğinde değil. Kısa kısa hikayelerden oluşan bir kitap. Ama içinde geçen hikayeler insanı çok etkiliyor. Özellikle de içinde gerçek bir hikaye var ki ( belki diğerleride gerçek hikayelerdir bunun hakkında bir bilgim yok) beni çok etkiledi. Hayatınıza; aşka, yaşama, mutluluğa dair bir şeyler katmak istiyorsanız okuyun derim. Belki sizin yaranızda kabuk bağlar, belki sizde kalbinizi onarırsınız, belki kalbinizdeki zincirleri kırıp "Ey aşk ben hâlâ ayaktayım. Beni yine yıkamadın. " dersiniz. Ne dersiniz gönlünüzde bu kitaba ayıracak vaktiniz var mı? Keyifli Okumalar ;))

Çok güzeldiii. Hakkında yorum yapma gereği bile duymak istemiyorum aslında :) Hızımı alamadım 2 kere bitirdim kitabı. Çok güzeldi gerçekten. Herkese tavsiye ediyorum. Kahraman Tazeoğlu'nun en güzel kitaplarından yalnızca bir tanesi bu kitap :))

Dilek MEYDAN 
25 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi son sözüm sana şu sevgili: bazı erkekler adam doğar, bazıları sonradan adam olur. Ben aşkı nimet gibi başımın üstünde taşıdım; bundandır boyun eğmeyişim. Riski bazen kazanmak, bazen de elindekini kaybetmemek için alırsın. Hayat böyle işte korkun kadar kaçar, cesaretin kadar savaşırsın!

Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını…
Ve anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…

özcan gündüz 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

en etkılendıgım hıkaye bır babanın oglu ıcın yaptıklarıdır.gerektıgınde utanmadan onu okutmak ıcın cop toplamasıdır.işin kotu tarafı o kadar okuttuktan nıce cıleye gogus gerdıkten sonra kaybedıyor oglunu.once eşini kaybetmesi ardından da oglunu kaybetmesı bogazını dugumlendırıyor ınsanın okurken.

alev arlı 
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İrfan amca ah! İrfan amca ne hikaye ama acılarını acılarıma katmakta varmıs huznum huznunde golgelendi yasamadan da yasanmıscasına hıssızlestırenlerdensın pısman olmayacaksın

3 /

Kitaptan 391 Alıntı

ismail 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Ölüm uzun bir vedadır sevgili. Ve rüyalar, uyumak için değil, uyanmak için vardır."

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 148)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 148)
Hakan TEKİN 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

''Her sabah uyanmak zorunda olmasam, çoktan unuturdum seni''

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 140)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 140)
Hatice #HeMoCaNs# 
 29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Acım mı ? Geçmedi... alıştım sadece
İnsanlar geçmişlerine en büyük ihaneti unutarak yapar. Benim geçmeyen geçmişim hep simdimde duruyor anılar unutmayı zorlaştırmak için verilmis cezalardir sevgilim. Ben bu cezaya gülümsüyorum senin bıraktığın hiçbir şey ardımda kalmadı benim. İnsana en uzak düşen şey, bilerek geride bıraktıklarıdır çünkü...
Kalbimdeki yerine hiç ihanet etmedim. Gidişin hiç bitmedi bende kaybedecek de olsam bir yolum vardı sende ve hayat o kadar kuralsizdir ki bazen, oyunu kuralına göre oynamak bile kazandirmaz insana. Seni kaybedeceğimi bile bile oynadım bu oyunu utanmaktan utanmadan...
Acım mı ?

Geçmedi alıştım sadece...

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Destek)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Destek)
EYUP TETİK 
 08 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar aşktan ikiye ayrılır.
1. ikiye ayrılanlar.
2. bire dönüşenler.

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 177 - destek yayınevi)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 177 - destek yayınevi)
Hatice #HeMoCaNs# 
18 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsan herşeye rağmen yalnız , herkese rağmen eksik kalıyor sensizlikte.
Bu ne acı bir sınav , ne acı bir tecrübe. Zaman durdu , hayat devam etti sen gidince . hala da devam ediyor: ama benim hayatım değil o akıp duran sessizce.
Hayır! hayır!
Aglamiyorum ,ağlamayacağım . söz verdim bir kere.
Sadece biraz...
Sadece biraz... Sensizlik kaçtı gözüme

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 216 - Destek yayinlari)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 216 - Destek yayinlari)
sezernurgul 
01 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ezberimde kalan kadar şiirsin bundan böyle ve anılarımda kalan kadar aşk..

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 34)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 34)
EYUP TETİK 
 08 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşka sırtını dönersen, seni arkadan bıçaklar.

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 227 - destek yayınevi)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 227 - destek yayınevi)
EYUP TETİK 
08 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Derdim sana pencere olmak değil ki benim.
Derdim senen penceren olmak.

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 218 - destek yayınevi)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 218 - destek yayınevi)