Bambaşka

7,9/10  (146 Oy) · 
693 okunma  · 
148 beğeni  · 
6.819 gösterim
Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını…rnVe anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…rnVe anladım ki ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum.rnBelki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin?.. Çünkü, senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.rnİnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum; bir gün seni terk etme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye... Anlıyor musun?rnGel “biz” olalım demek kolay… Benimle hiç olur musun?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  6054455997
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Seyda Ezer 
15 May 15:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazar cok populer olmasina ragmen kitabi cok tekduze buldum. Yani bana kattigi hicbir sey olmadi. Kitap kurtlarina kesinlikle onermiyorum ben bile neden okudum bilmiyorum.

Beyza Yuksel 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kahraman Tazeoğlu derin anlamlar taşıyan hoş sözleriyle kitaplarını bizlere sevdiriyor. Güzel, etkileyen hikayeler barındırıyor. Çok kısa sürede okuduğumu hatırlıyorum. Aşkı güzel anlatan yazarlardan biri.
Keyifli okumalar.

Çok güzeldiii. Hakkında yorum yapma gereği bile duymak istemiyorum aslında :) Hızımı alamadım 2 kere bitirdim kitabı. Çok güzeldi gerçekten. Herkese tavsiye ediyorum. Kahraman Tazeoğlu'nun en güzel kitaplarından yalnızca bir tanesi bu kitap :))

özcan gündüz 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

en etkılendıgım hıkaye bır babanın oglu ıcın yaptıklarıdır.gerektıgınde utanmadan onu okutmak ıcın cop toplamasıdır.işin kotu tarafı o kadar okuttuktan nıce cıleye gogus gerdıkten sonra kaybedıyor oglunu.once eşini kaybetmesi ardından da oglunu kaybetmesı bogazını dugumlendırıyor ınsanın okurken.

Dilek MEYDAN 
25 May 09:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi son sözüm sana şu sevgili: bazı erkekler adam doğar, bazıları sonradan adam olur. Ben aşkı nimet gibi başımın üstünde taşıdım; bundandır boyun eğmeyişim. Riski bazen kazanmak, bazen de elindekini kaybetmemek için alırsın. Hayat böyle işte korkun kadar kaçar, cesaretin kadar savaşırsın!

AsLı Kara 
23 May 00:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kahraman tazeoğlunun Bambaşka kitabı gerçekten adı gibi bambaşka bir kitap
Kitapta en çok İRFAN AMCA ve SAÇLARINI RÜZGARA SATAN KIZI beğendim. :):)

ezgi sahan 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

KAHRAMAN TAZEOĞLU'nun en sevdiğim kitaplarından bir tanesi ve ayrıca "Gel 'biz' olalım demek kolay.... Benimle 'hiç' olurmusun? sözü beni hayran bıraktı ha bu arada herkeze tavsiye ederim ben hiç pişman değilim aldığımada okuduğumada...

Büşra 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kahraman tazeoğlu'nun en beğendiğim kitaplarından diyebilirim .en başta ' Gel Biz Olalım Demek Kolay Benimle Hiç Olur Musun ' bu kelime bile kitabı okumam için geçerli bir sebep. kitabın her kelimesi insanın ruhuna işliyor

Müzeyem Adem 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bazı kitaplar vardır, arada bir elinize alırsınız, biraz okur bırakırsınız, ve yeniden elinize aldığınızda yeniden başlamış gibi olursunuz. "Bambaşka" tam olarak olmasa da o tür kitaplara benziyor. Çünkü baştan sona anlatılmış, bütün bir hikaye yok. Bir kaç tane öykü, biraz mektup biçiminde yazı ve aralarına sıkıştırılmış sözler. Hepsinin ortak yanı bir duygu diye düşündüm ama yer, yer karışıktı. Sanki bir şeyi açıklayayım derken başka bir şey aklına gelmişte onu aktarmak istemiş yazar. Açıkçası konu bütünlüğü de yok bence. Ara sıra bir öykü, ya da bir söz okumak istiyorsanız açabilirsiniz. Baştan sona aralıksız okumasanız da olur. :)

Memmedaga Memmedov 
05 May 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

kitabın akıcılığına diyeceğim yok 2 akşamda bitirdim, yalnız içerisinde anlatılan kısa hikayelerin konusu aşk tabi de sonu hep ayrılık, hep hüzün, ağlamak isteyen okusun. Parçalar arasında aşkla sevgi ile ilgili güzel sözler verilmiş, çok anlamlı, değerli ifadeler ama ardarda verilince ister istemez sadece okumuş oluyorsunuz, üzerinde çok fazla düşünemiyorsunuz.

2 /

Kitaptan 67 Alıntı

ismail 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Ölüm uzun bir vedadır sevgili. Ve rüyalar, uyumak için değil, uyanmak için vardır."

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 148)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 148)
Hakan TEKİN 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

''Her sabah uyanmak zorunda olmasam, çoktan unuturdum seni''

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 140)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 140)
Hatice #HeMoCaNs# 
 29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Acım mı ? Geçmedi... alıştım sadece
İnsanlar geçmişlerine en büyük ihaneti unutarak yapar. Benim geçmeyen geçmişim hep simdimde duruyor anılar unutmayı zorlaştırmak için verilmis cezalardir sevgilim. Ben bu cezaya gülümsüyorum senin bıraktığın hiçbir şey ardımda kalmadı benim. İnsana en uzak düşen şey, bilerek geride bıraktıklarıdır çünkü...
Kalbimdeki yerine hiç ihanet etmedim. Gidişin hiç bitmedi bende kaybedecek de olsam bir yolum vardı sende ve hayat o kadar kuralsizdir ki bazen, oyunu kuralına göre oynamak bile kazandirmaz insana. Seni kaybedeceğimi bile bile oynadım bu oyunu utanmaktan utanmadan...
Acım mı ?

Geçmedi alıştım sadece...

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Destek)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Destek)
Hatice #HeMoCaNs# 
18 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsan herşeye rağmen yalnız , herkese rağmen eksik kalıyor sensizlikte.
Bu ne acı bir sınav , ne acı bir tecrübe. Zaman durdu , hayat devam etti sen gidince . hala da devam ediyor: ama benim hayatım değil o akıp duran sessizce.
Hayır! hayır!
Aglamiyorum ,ağlamayacağım . söz verdim bir kere.
Sadece biraz...
Sadece biraz... Sensizlik kaçtı gözüme

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 216 - Destek yayinlari)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 216 - Destek yayinlari)
sezernurgul 
01 Nis 11:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ezberimde kalan kadar şiirsin bundan böyle ve anılarımda kalan kadar aşk..

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 34)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 34)
darmaduman 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gel "biz" olalım demek kolay... Benimle hiç olur musun?

Bambaşka, Kahraman TazeoğluBambaşka, Kahraman Tazeoğlu
Osman 
23 Oca 21:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Belkide sen aşka âşıktın ben üstüme alındım, bilmiyorum.

Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 17 - destek)Bambaşka, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 17 - destek)