Bukre Bazı Aşklar Aşka İhanettir

6,7/10  (865 Oy) · 
2.882 okunma  · 
670 beğeni  · 
41.940 gösterim
Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054771738
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
mehmet tekiner 
 11 Ağu 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Bu tarz kitaplara karşı önyargım vardı. Kitapçıda biraz açıp okumayı denedim sayfanın sonunu getiremedim, birkaç sayfa atlayıp aralardan denedim olmadı. Böylece önyargım bir level atlayarak normal yargı seviyesine yükseldi. Aşk dedikodu vs... Hep aynı şeyler...
Bir kere aşk burada anlatılan gibi değil ki.
Gençler gerçek aşkı tanımaya fırsat bulamadan böyle kitaplarla ömür çürütüyorlar. Bukre, Sabah uykusu, Ahmet Batman Soğuk kahve vs...
Anca feysbukta söz paylaşmaya ve bir fotoğrafını çekip sevgiliye mesaj göndermeye yarar.
Bence zaman kaybı. Bence!

Celal Aslan 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Bir arkaşımın tavsiyesi üzerine almıştım. Aslında merakta etmiştim yeni çıkan bir kitabın neden çok satılanlar listesine girdiğini. Sonuç; maddi ve zaman israfı. Kitap edebi yanı olmayan, tamamen süslü aşk cümleleri üzerine kurulmuş. Zaten yazarıda sosyal medya üzerinden şişirilmiş birkaç yazardan biri bence. Emeğe saygı duyuyorum elbette. Ama okumaya değmez...

Sinem Atılgan 
02 Eyl 2015 · 6/10 puan

Kitapta sadece bukre'nin hikeyesini okudum.Diğer kısa hikayeleri hep atladım.Başta okumam diyordum,sonra ablam bana imzalı kitabını almak için çok uğraştığını söyleyince okudum.Bukre'nin hikayesini beğendim,duygulandım fakat sanki hayatta aşktan başka bir sey yokmuş gibi yaşıyor ki insan samimiyet kuramıyor bukre ile.Yine de çerez olarak çok uygun bir kitap hemen okuyup raflara kaldırılacak türden.Herkes sosyal medyada şu kadar saatte bitirdim ya da kahve ile fotoğrafını çekip paylaşınca okuduktan sonra üzüldüm.'İnsanlar neden sadece böyle kitapları okuyor?' 'Neden diğer edebi,ders alınacak kitapları paylaşmıyor?'diye aklımdan bir sürü soru geçti.

aLoNe 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her insan bazen bu soruyu kendine sormaktan çekinmez; Ben ne yapıyorum?
Bazı insanlar kendi hatalarını göremeyecek kadar kördür. Kendine layık olanı seçmek kolay değildir çünkü. Kör olmak hataları farkedememekten ibaret değildir, yakınındakini görememekte binevi körlüktür. Aile bir evlada sevgiyi daima veren yada vermeye çalışan bir topluluktur ama her insan birinin hayatında özel olmak ister, Bukre gibi... Sevgiyi hep yanlış insanda, teselliyi hep yanlış kollarda aramıştır. Tabi yanlışlar her insanın hayata dair aldığı bir tecrübedir. Doğruyu bulan sevgiyi bulandır, sevgiyi bulan teselliyi bulan koldadır. Bukre bunu geç farketti ama sonunu yazmak onun için her zaman bir cesaret istedi. Öyle ya sonu yazmak doğruyu bulana aittir, noktayı koymak okuyana. :)))))))

Eylül İdil Çabuk 
27 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 2/10 puan

Keşke insanlar birbirini kandırmasa keşke aşk bu kadar zor ve sürükleyici olmasa. Ama insan gerçekten aşkın etkisiyle asla dememeli tutamayacağı sözler vermemeli. Çünkü sonra hep kalan üzülür

Bayan Okur 
08 Nis 14:05 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitabı önceden bir defa okumuştum ama şimdi bir kez daha okumak geldi içimden belki de sadece anlatımı basit, beni yormayacak bir kitaba ihtiyacım vardı o yüzden bunu seçtim belki de Bukre'ye benzer bir şeyler yaşadım. Onları kafamda toparlamam gerekti o yüzden seçtim. Niye seçtiğimi ben de bilmemekle birlikte seçtiğime pişmanım. Sıkıldım çünkü çok basit, bazı cümleler bariz bir şekilde güzel cümle olsun diye yazılmış ama klişe durmuş. Bunlar sevmeme sebebim ama anlatılmak istenilen başka birinin elinden çıksa daha güzel anlatılırdı sanki. O yüzden bu kitabı okuyup daha iyi bir anlatımla ben kurguladım kafamda belki de kurgulama ihtiyacımdı beni bu kitaba çeken bilemeyeceğim. :)
Keyifli okumalar!

Ceren Acer 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

KAHRAMAN TAZEOĞLU'nun okuduğum ilk kitabı olan Bukre; çok basit, dümdüz, renksiz geldi bana. Kitap sürekli tekrarlardan oluşuyor. Okuyana vakit kaybından başka bir şey vermiyor. Aynı zamanda neredeyse kitabın çoğu sayfasında Facebook yazışmaları var. Bunu oldukça sıradan ve hatta biraz komik buldum. Kahraman Tazeoğlu, bence bu kitabı yazmış olmak için yazmış. Her okuduğum sayfasında sürükleyicilik, ahenk aradım ama maalesef aradığımı bulamadım. Romanı sırf başladığım bir kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için bitirmiştim. Bitirdiğimde ise, Kahraman Tazeoğlu kitaplarını kesinlikle okumayacağım dedim kendi kendime. Yine aynı düşüncedeyim.

Gamze 
08 Nis 01:59 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve başka bir kitabını da okumayı düşünmüyorum. Klasik bir aşk hikayesi. Çok sıradan ve basit bir dille yazılmış . Bu kitabı okumak vakit kaybı, tavsiye etmiyorum.

Yusuf Emirhan Er 
13 Ağu 2014 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Sıradan bir anı kitabı romanla alakası yok tahammül edilesi değil liseliler okuyabilirsiniz!

Hasibe 
11 May 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

bence çok sıkıcı bir kitaptı sürekli vıcık vıcık aşk hikayeleri sürekli aşk sözcükleri.Bence fazla yapmacıktı.Böyle aşk kitapları okumaynalara tavsiye etmem açıkçası

Kitaptan 223 Alıntı

Eğer silemeyeceksen geçmişimin tozlu raflarına üfleme. Sonra sen gidiyorsun, ben boğuluyorum o tozların içinde.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 31)Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 31)
AyşeNur 
25 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bazen içindeki ağlamaları gizlemek için, yüzünde sahte gülüşler taşır insan."

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 301)Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 301)
aLoNe 
09 Mar 12:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aynı dili konuşup hiçbir şey anlatamamaktansa, susup anlaşılmayı beklemek daha iyidir.
— Bukre

Bukre, Kahraman TazeoğluBukre, Kahraman Tazeoğlu
Hatice #HeMoCaNs# 
 28 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sana tavsiyem, sonu gelmişse bir ilişkinin noktalamaktan çekinme . en azından daha büyük umutların olur o zaman. Çünkü her cümle noktada sonra büyük harfle başlar ...

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 147)Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 147)
Kadriye Kaya 
20 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı aşklar aşka ihanettir. Gizli aldatmalar, sevdiğin insanın üzerine basmadan çiğnemektir. Kaç kez çiğnendiğini hiç bilmiyordu Bukre. Sevgilisinin onu aldattığını öğrendiğinde dünyası kararmıştı. İstanbul’un dar sokaklarında dolaşıp durdu. Sonunda yorgun ve bitkin halde Selim’in yanına koştu. Selim, Bukre’nin okuldan arkadaşıydı, hatta mevcut en iyi arkadaşıydı. Öyle ki Selim, Bukre’yi Yavru Kuş olarak, Bukre de Selim’i Kuzu diye çağırırdı ve ne zaman bir dertleri olsa birbirlerine koşarlardı. Her zaman olduğu gibi Bukre, Selim’e terk edilmenin ve aldatılmanın acılarını anlatırdı. Selim de Bukre’ye platonik aşkını anlatırdı fakat platonik aşkının kim olduğunu hiç söylemezdi.

Bukre, Kahraman TazeoğluBukre, Kahraman Tazeoğlu
Aysel 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Giden bir kere gider ama çok sevmişsen eğer, sen o gidişi her hatırladığında yeniden terk edilirsin.

Bukre, Kahraman TazeoğluBukre, Kahraman Tazeoğlu
Aysel 
09 Kas 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Ve bir gün aramak değil, vazgeçmek çıkarır karşınıza aradığınızı. Kaderin garip bir cilvesidir bu. Bazen iki insan vazgeçtiğinde bulur aradığı her şeyi."

Bukre, Kahraman TazeoğluBukre, Kahraman Tazeoğlu

İnsanoğlu böyleydi işte. Olmadığı gibi olduğunu düşünüp, kendini yüceltirken, aslında ne olmadığını çok iyi bilirdi. Ve insanlar asla ne olmadıklarını söyleyemezler birbirlerine. İnsanlar arasında sessizce varılan hüzünlü bir anlaşmaydı bu. Herkes memnundu halinden. Tatlı yalanlarda kaybolmak, acı gerçeklerde kendini bulmaktan daha çok çekiciydi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 29)Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 29)
23 /

Kitapla ilgili 1 Haber