Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2023 Okuma Raporları

258 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
BEYAZ DİŞ Jack London Jack London'ın Kurt-köpek kırması olan Beyaz Diş'in yaşam mücadelesini anlatan romanıdır. Jack London'ın kaleminden çıktığı için sanki kitap okumuyorsunuz da belgesel izliyorsunuz. O kadar güzel bir dil kullanmış ki okurken cümleler kendiliğinden akıp gidiyor. Yazar kelimelerle sanat eseri yapmış. Kitapta insanların acımasızlığı, zorbalığı, bencilliği, aç gözlülüğü Beyaz Diş'in gözünden anlatılmıştır. Önce kurdumuzun annesi ve babasının vahşi hayatı anlatılıyor kısaca. Sonra Beyaz Diş'in doğumu, gelişimi, büyümesi, yetişkin oluşu kademe kademe anlatılıyor. Beyaz Diş iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, zorla kolayı öğrenirken bizde okuyucu olarak ona eşlik ediyoruz. Sevginin iyileştirici gücü kitabın sonuna kadar anlatılıyor. Ben kitabı çok beğendim. Yazarın Vahşetin Çağrısı kitabı ile benzerlik var. Ama Vahşetin Çağrısı'nda evcil bir köpeğin vahşi hayata geçişi varken burda vahşi bir hayvanın evcil bir hayata geçişi var. Umarım okuyan herkes çok beğenir.
Beyaz Diş
Beyaz DişJack London · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202076bin okunma
Reklam
Hazırlık ...
Evlatlarım için Hazırlık.. Kitaplarıma küçük notlar alıyorum.📌 Okuduğum eserleri ciltliyorum.✉️📚🔖
Hiç söze gerek var mı? ...dedi meczup "... Bir bakış yeter hâlden anlayana. ... Sabah-ı şeriflerimiz hayr olsun inşallah. ..
Reklam
Kim olduğun değil kiminle olduğun önemlidir. … Fatih Sultan Mehmet Han
14 ayda 427 kitap
14 ayda 427 kitap okumuş olmamın -ki hepsi en az 450-500 sayfaydı- hızlı okuma teknikleri ile ilgili bir kitabın etkisi olmuş olabilir sanırım 😎😎😊😊
388 syf.
8/10 puan verdi
·
7 günde okudu
Miras Oyunları
#KİTAPYORUMUM Küçük yaşta kaybedilen anne, orda burda sürtüp eve aslan gelmediği gibi çoçuklarına zarardan başka bir işe yaramayan bir baba'nın kızı olan Avery ablası ile bir gece kondu da yaşıyor ve başarılı bir öğrenci olarak üniversiteye gidip hayatını kurtarmanın hayalini kuruyordu. Ta ki ablası'nın önemsemediği için ona söylemediği
Miras Oyunları
Miras OyunlarıJennifer Lynn Barnes · Epsilon Yayınevi · 2022629 okunma
90 syf.
8/10 puan verdi
kitabın ilk 20 sayfası çok akıcı değildi açıkçası bu da okumamı zorlaştırdı. son sayfalarına doğru sürükleyici olmaya başladı ve hemencecik bitirdim ben de. etkiliyiciydi. yaşama dair umudunuz yoksa okumalısınız bence.
Bir İdam Mahkûmunun Son Günü
Bir İdam Mahkûmunun Son GünüVictor Hugo · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2023119,8bin okunma
Reklam
500 syf.
·
Puan vermedi
·
8 günde okudu
1. kitap beni biraz sıkmıştı ama bu kitap gayet sürükleyiciydi özellikle sonlara doğru. Ya anlatımdan dolayı ya da benim dikkatimi veremememden kaynaklı bazı yerlere anlam veremedim (oraya nasıl geldiler, olay akışı vs.). Asıl macera 3. kitapta başlıyor diyorlar bakalım bizi neler bekliyor. Şuna drğinmeden de geçemegeceğim sevgili #dex YAZIM HATALATINA TAKILMAYAN UMURSAMAYAN BİRİ OLARAK BİLE DELİYE DÖNDÜM BU HATALARI NASIL GÖRMEZSİNİZ. UZUN ZAMANDIR DA SERİNİN SATIŞI YOKTU KEŞKE BU HATALATINIZI DÜZELTSENİZ DE YAYINLASANIZ. Saygılar...
Karanlık Taç
Karanlık TaçSarah J. Maas · DEX · 20172,012 okunma
İbadet on kısımdır; Dokuzu, susmak ve diline sâhip olmaktır.
Beyazıt Bestami Keçeli
Beyazıt Bestami Keçeli
Stalin: — Əcaib insandır bu Rəsulzadə. İdealizm ona mane olur. Aciz-aciz oturub durur. Heç bir arzu, heç bir ehtiyac ərz etmir.
Sayfa 103
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.