Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
216 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
14 günde okudu
MOR renklerin içinden en sevdiğim MOR kelimesini dahi sevdiğim rengin ismi olduğu için yıllar öncesinde okuduğum ve yanımdan ayırmak dahi istemediğim bu kitabı yorumlamak istiyorum. Bu kitapta yeni dünya düzeninin her şeyi gören, bilen bir yapay zeka bilgisayarı olan Mor duygusuz, hissiz olarak kodlanmış ve eski dünya da var olan duyguları hissetmek, üzülmek,aşkı anlamak istiyor. Bu duyguları da kitabın baş karekterleri olan Yusuf ve Asena sayesinde öğrenmek istiyor. Bu kitabı herkes okumalı ve MOR 'un duyduklarına şâhit olmalı. Bence kitabı güzelleştiren MOR... Mor'un konuşmaları Asena ve Yusuf'un aşkı okunmaya değer. Benim tekrar tekrar okumak istediğim, başucu kitabım olan, gittiğim her yere götürdüğüm, bana kitap okumayı sevdiren bu kitaba bir şans vermelisiniz.
Mor
MorKahraman Tazeoğlu · Destek Yayınları · 20163,849 okunma
Reklam
216 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Tavsiye üzerine okuduğum bir kitaptı. kitabın kapağı ve ismi aldatıcı oluyor bazen... İki güde aşık olabilir mi insan? ilk 50 sayfaya kadar kitabı anlamadım sonrasıysa bölümleri atlanmış bir dizi gibiydi... Sonuna doğru biraz macera olduğunda okuduğuma değmiş dedim. Ve sonunu tahmin edemediğim kitapları severim. sizlerle kitabın arkasındaki yazıyı paylaşacağım. Zordur sadakat; gerçekten sevmeyince insan... Kimi seviyorsan kalbinin ülkesi orası oluyor. Sonra bir gün gözlerine bir bakıyorsun; orada yoksun! Onunla kaybettiğini onsuz nasıl bulacağını bile öğretmeden gidiyor. "Aşkın sağ olsun" diyemiyorsun. Koca bir orman yanıyor içinde ama bir tek sen kül oluyorsun. Sadece bir insanı değil kirpiklerinden hayata tutunduğun bir aşkı kaybediyorsun. Ağlıyorsun. Kimi gözyaşları yanağını ıslatırken geçmişini temizler. Temizleniyorsun. Kendini, doğuma iki canla girip yapayalnız çıkan bir anne gibi hissediyorsun. Sana ait olanı doğururken kaybediyorsun. Ama hiçbir zaman onu içinde öldüremiyorsun. Kalbinden çıkaramadığını kabrine kadar götürüyorsun. Zaten o içimizde öldüremediklerimiz değil midir bizi sevmediklerimizle yaşamaya mahkûm eden? İnsan yalnızca mutlu olduğu zaman dilimine hayat diyor... Gerisi yaşamaya çalışmak. Unutma! Hayal ettiğin kadar hayal, gerçekleştirebildiğin kadar gerçeksindir. Bazı şeyleri değiştirebilmek içinse bildik acıları yeniden yaşaman gerekir. Ve kimsenin mutsuzluğu hayatı kadar uzun sürmemelidir. "Bin yıl yaşayacak bir heykeli kalacağına, sevdiğiyle bir dakika daha yaşayabilmeyi seçerdi insan!" dedi mor. haklıydı da... boş zamanınız varsa okumanızı tavsiye ederim. Şimdiden keyifli okumalar...
Mor
MorKahraman Tazeoğlu · Destek Yayınları · 20163,849 okunma
216 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kitabımızda hayaller dünyasında bir yolculuğa çıkacaksınız. Aşkı ve aşkın acısının hiç bir zaman değişmediğini bir kez daha anlayacaksınız bu kitap ile. Bir aşk kitabı olarak görünsede, aslında Barbarları ortadan kaldırmayı planlayan Dr. Ulak’ın kendi oğlunun hayatınıda tehlikeye atarak bir bomba ile onları yok ediyor. Yapay zeka devreye girerek teknoloji çok gelişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Burdaki yapay zeka ise kitaba adını veren “ mor” dur. Ve konu bundan sonra Asena ve yüzbaşı Yusuf’un aşkı ile devam ediyor. Güzel akıcı ve sıkılmadan okuyabileceğiniz bir kitap:) iyi okumalar :)
Mor
MorKahraman Tazeoğlu · Destek Yayınları · 20163,849 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.