7,8/10  (48 Oy) · 
236 okunma  · 
42 beğeni  · 
1.725 gösterim
"Ayrılığı seçtin mi her şeyi götüreceksin yanında. Geriye hiçbir şey kalmayacak. Söylenmemiş sözler kalmamalı bıraktığın yerde ki ben en çok onları duydum. Gittin mi adamakıllı gideceksin. Hiçbir özlem kalmayacak dönüşleri emziren.
Demem o ki dönecekmiş gibi gitmeyeceksin. Büyük git gideceksen uçsuz bucaksız, dursuz duraksız git. Telefonun numaraları sesime düşmemeli, yolların yoluma değmemeli. Hiçbir anıya, hiçbir dizeye, hiçbir şarkıya yenilmemeli ayrılık. Şiirler okununca unutulmalı, hasret dokununca uyutulmalı.
Gece inmişken ayak parmaklarına kadar, yahut gün doğarken... Yatağının diğer yastığındaki boşluk tecavüz ederken gözlerine, ne bileyim tek başına yiyeceğin sofrana iki kişilik servis açtığında susacaksın, duracaksın... Gitmenin hakkını vereceksin.

Ayrılık gurur duymalı seninle. Gidensen, sözün ayaklarına geçiyorsa, ayakların yakınımdan geçmeyecek! Ayrılığı seçtinmi büyük olacak ayrılık! Ayrılığı seçtin mi?..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  102
 • ISBN:
  9786054455515
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşe dorukcennet 
 22 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

kahraman tazeoğlu bu kitapta en çok ayrılıktan bahsetmiş. demek istediğim ' gittin mi hiçbir iz bırakmadan, birdaha geri dönmemek uzere gidilmesi gerektıgını anlatmış. kitabı anladıgım kadarıyla okumak için sevgilisini, bırakıp arkasına bile bakmadan istanbula giden bir Kızın ardındakı gencın ask dolu satırları...yazar bu kitapta agırlıklı olarak aşkı anlatmış , özellıkle ayrılığı anlatmıs ..ayrılığı öyle bır anlatmıs kı ayrılıktan korkar oldum. Eger ki birsey yapacaksan düşünüpte yap , arkana bakarak yap ki kımseyı hayal kırıklıgına ugratma. Kısacası güzel , duyguların yogunlukla bahsedılmıs , okuma değer bir kitap .

Gültekin Ceyhun 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çok etkilendim diyemeyeceğim. oğlumun seçimlerinden biriydi. liseli gençlere daha çok hitap ediyor gibi geldi. Yinede tercih meselesi tabi yetişkinlerede hitap edebilir.

Kitaptan 26 Alıntı

Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hiç buluşmɑdığımız bir yerde hiç bilmediğin bir sɑɑtte seni bekliyorum. Gelmen pekte ɑnlɑm ifɑde etmiyor. Ben seni beklemeyi hɑlɑ çok seviyorum...

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu
C. 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Acımasız olan sendin sevdiğim. Ben seninle birlikte ölebileceğimiz günü düşünürken, bensiz yaşayabilen sendin.

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu
C. 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ona bakmak bir hayatı unutmaktı; unutulmuşken hayatın bir yerlerinde…

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu
C. 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Oysa o şimdi çok uzaklarda bir yerlerdeydi. Yüzü yine insanın aklını başından alacak kadar güzel kalmış mıdır acaba? Yoksa yıllar acımasız oyununu ona da mı oynadı? Baktığım her yüzde onu aradım. Başkalarında hep onu sevdim. Ve her defasında ona benzemedikleri için hayatıma giren herkesi terk ettim. Aslında bunca terk ettiğim hep Araz’dı belki… Meğer ne çok terk etmişim onu; ne çok severken…

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu

Hemen hemen her gün buraya gelip sade bir kahve istememe rağmen,bana hâlâ aynı soruyu soruyor. "Ne alırdınız?" Biraz yalnızlık ve biraz da sessizlik alayım.Getirirken dökmeyin,mutsuzluğum eksilir diyorum içimden. "Sade bir kahve lütfen" ...

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu
Ayşe dorukcennet 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

“Ayrılığı seçtin mi her şeyi götüreceksin yanında. Geriye hiçbir şey kalmayacak. Söylenmemiş sözler kalmamalı bıraktığın yerde ki ben en çok onları duydum. Gittin mi adamakıllı gideceksin. Hiçbir özlem kalmayacak dönüşleri emziren. Demem o ki dönecekmiş gibi gitmeyeceksin. Büyük git gideceksen uçsuz bucaksız, dursuz duraksız git. Telefonun numaraları sesime düşmemeli, yolların yoluma değmemeli. Hiçbir anıya, hiçbir dizeye, hiçbir şarkıya yenilmemeli ayrılık. Şiirler okununca unutulmalı, hasret dokununca uyutulmalı.

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu

Seni Seviyorum, Çünkü; Bu siyah beyaz dünyada tek renk sensin, Bir ressamın fırçasından çıkmış gibi ... Ama alalade bir renk değil, Gökkuşağının her tonunu gölgede bırakan bir renk ...

Araz, Kahraman TazeoğluAraz, Kahraman Tazeoğlu
3 /