Kıyısızlar Gitmeye Cesaretsiz, Kalmaya Yorgun

7,8/10  (90 Oy) · 
440 okunma  · 
86 beğeni  · 
4.006 gösterim
Kıyısızlar, Kaybedenlerin ve yalnızların kitabıdır. Ve her
kaybedenin mutlaka söylemek istediği son bir sözü vardır.

İşte o sözler, "Katilime Mektuplar" olarak yer alıyor kitapta... Hikâyeleri okurken, satırlar arasında bir o yana, bir bu yana savrulacaksınız. Katiline âşık olduğu için kaybetmeye mahkûm
olan insanların hüznüne, isyanına, içsel sorgularına, çelişkilerine ve nasıl tutunamadıklarına şahitlik edeceksiniz.

Son yıllarda kendine has bir okuyucu kitlesi yaratıp, bu alanda bir fenomen haline gelen Kahraman Tazeoğlu, Kıyısızlar'la
okuyucusuna yeni bir "Yara" sunuyor ve şöyle diyor: "Kimi yaralar kapanır 'İzi' kalır, kimi yaralar kapanır 'Sızı' kalır."
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786054607808
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rümeysa Moğol 
 10 Nis 2016 · Beğendi

Dikkat!!spoiler içerir:)Kaybeden insanların ve yalnızların yada yalnız olmayı tercih edenlerin kitabı diyebilirim.Kaybeden kişi giderken söylemek, itiraf etmek ister bir şeyleri.İşte bu sesleniş söylenen kelime ''katilime mektuplar'' olarak bahsediliyor.
Ama en çok etkilendiğim:
Geride bıraktıkların her zaman bir geçmiş yaratmaz sana.Geçmişte kalmış bir sürü şey vardır ama belki geçmiş olma­mıştır daha...
yalnız kalan insanlara içindeki sesle konuşması için bir fırsat bu kitabı okumak.

irem özkaya 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Aşka hep inanırız; çünkü o, dünyanın en gerçek yalanıdır. Aşk, ilk kez kazanılan bir son gibidir bazen. Bazen de son kez kaybedilen bir ilk. Aşkın çaresi yoktur derler; kim çare arıyor ki zaten? İnanma böyle şeylere katilim. Çaresiz aşk yoktur; çareleri reddeden âşıklar vardır.

Füturlu Münasebetsiz 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Sondaki hikayeler etkileyici olmasına karşın gerçekçilikten uzak bir toz pembemsi romantizm içeren, haddinden fazlaca duygu yüklü ve hedef kitlesi olarak yetişkinlere hitap etmekten uzak bulduğum bir eser.

Ayten Ernaz Tiryaki 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beğenmedim diyemem ama bana biraz aşk uzerine hamaset edebiyatı yapılmış gibi geldi. Ayrıca öyle bir hata yapılmış ki dikkatleri çekmemesi mümkün değil; 131-134. sayfalarda erkek olan Deniz annesinin ölüm zamanını bir yerde 10 yıl, diğer bir yerde 20 yıl olarak belirtmiş. Kikkatinizi çekti mi bilmem.

Selman Sendrom 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bambaşka kitabı kadar olmasa da içerisinde oldukça güzel sözler barındırıyor. Tabii can yakan kısa hikayeler de bunlara dahil. Bir kez dahi hayatın zorluklarına direnebilmişseniz, bu kitap sizin için.

Halit KÜÇÜK 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Özellikle kendi ailesi hakkındaki yazı okunmalı. Annesinin evden kaçması, sonra uğradığı baskı, polisin onu evlat edinmesi...Geri kalanı erkek-kız ilişkisine dair muhabbetler. Rahat bir anlatımı var

Müzeyem Adem 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çok derin, çok içten, çok faklı. Her ne kadar istemese de insanı bulunduğu yerden ve andan, geçmişe ve orada yaşadığı kalp kırıklıklarına götürüyor Kahraman Tazeoğlu'nun mektupları.

İsmail Altun 
 25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kahraman Tazeoğlu Süper şairlerden çok severek okuduğum bir yazar sözleri çok sağlam bu kitabı da tek imzalı kitabım herkese tavsiye ederim Keyifle Okuyunuz Türkiyem ...

kitapkurdu 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

KIYISIZLAR, Kaybedenlerin ve yalnızların kitabıdır. Ve her kaybedenin mutlaka söylemek istediği son bir sözü vardır.Okunmaya değer kitaplar arasında

gizem akıncı 
31 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı Okuduğum dönem kendimi bulmuştum sanki...

2 /

Kitaptan 39 Alıntı

Nur 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şunu da çok iyi bil sevgili:önemli olan bir kalpte iz olarak mı, yoksa leke olarak mı kaldığımızdır.

Kıyısızlar, Kahraman TazeoğluKıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu
Emre Akyüz 
23 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşka hep inanırız; çünkü o, dünyanın en gerçek yalanıdır. Aşk, ilk kez kazanılan bir son gibidir bazen. Bazen de son kez kaybedilen bir ilk. Aşkın çaresi yoktur derler; kim çare arıyor ki zaten? İnanma böyle şeylere katilim. Çaresiz aşk yoktur; çareleri reddeden âşıklar vardır.

Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 13)Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 13)
Salih Çermik 
09 Oca 19:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Ölüm bir kez, ölüm korkusu her gün öldürür insanı.

Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 78 - Destek Yayınları - 14. Baskı)Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 78 - Destek Yayınları - 14. Baskı)
darmaduman 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keşke seninle ayrı dünyalarda yaşayan iki ayrı olsaydık. Oysa şimdi, sadece aynı dünyada yaşayan iki ayrıyız.

Kıyısızlar, Kahraman TazeoğluKıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu
Nur 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anlarsın ki: uğruna ödediğin bedeller, mutluluğuna gölge düşürüyorsa, hak ettiğin mutluluk sana biraz pahalıya mal olmuştur.

Kıyısızlar, Kahraman TazeoğluKıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu

Ne zormuş insanın sevildiğini sanması. Tırnaklarıyla kazıdığı bir aşkta, tırnak kadar değerinin olmaması... Ben aşkı, kıracağını bile bile kalbini sevdiğine vermek ve bundan hiç gocunmamak olarak bildim. Uğruna ölünebilecek yaşamlar bulmalı ve sırf bunun için bile yaşamayı göze almalıydım. Aldım! Tek taraflı sevdim. Boşluktaki yanımı da ona verdim. Gözlerindeki sığınakta, kendimi kalbimden astım. '' Denize aşık olanlar gel-git'ine katlanır.'' dedim. Gitti ama gelmedi. Bir adım bile yaklaşmadı bana, hep uzakların yakını oldu.
Yokluğum belki hatırlanır dedim uzak yerlerden. Ama sevilmeyen hatırlanmıyor, gerçekten yitirilmeden. İnsan neler öğreniyor yaşarken. Mesela aşk acısı kalpte oluşuyor ama asıl yarayı ruh alıyor. Yani sonunda her şarkı bitiyor ama hiçbir şarkı ölmüyor.

Kıyısızlar, Kahraman TazeoğluKıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu
Alara 
16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bazen düşünürken öfkeleniyor insan; bir ömürlük aşkımı kısacık bir hoşça kal'a nasıl sığdırdın?

Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 45)Kıyısızlar, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 45)
4 /