Eyvallah Araz'dan Kayra'ya Aşk Fısıltıları

6,7/10  (52 Oy) · 
249 okunma  · 
50 beğeni  · 
3.674 gösterim
Yüreklerin Efendisi'nden Araz, Seni İçimden Terk Ediyorum, Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi, Susacak Var, Beni Susarken Bölme eserlerindeki "aşka, rüzgara, ayrılığa ve zamana" karşı olan tüm şiirler ve şiirsel denemeleri...

Sesim yetişmedi sana, sustum. Hayatıma bir seni ekledim. Sen yokluğunla çoğalırken günlerimde, ben beceriksizce sana yürüdüm. Sesim yetişmedi sana.

Ben sana yenilmek için sevdim seni. Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti. Duymadığın sesimi sana emanet ederek, acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti... duam olup kalacaksın sevdikçe, çoğalacaksın yokluğunla içimde.

Kızma bana sitemkâr yazıyorum diye... küskünlüğüm inan sana değil. Söz dinletemiyorum duygularıma, yüreğime. Saatler seni sen geçmiyor. Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi. Yollar yolumu sana bağlamıyor. Sen bırakma beni.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9786054455096
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pek beğendiğimi söyleyemem. Gelişigüzel yazılmış bir kitaba benziyor. Bitse de kurtulsam diyerek okudum. Çok da sıkıldım okurken. Üstelik çok dramlı yazmış. Dram sevenler okuyabilir . Fakat tavsiye etmiyorum.

Emre Şeyda 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu kadar kotu bir şiir kitabı okuyacağım aklımın ucuna gelmezdi. Okurken tam bir işkence yaşadım. Anlamsız soz öbeklerinden resmen bunaldım.

Az gittin
Uz bittin
Hiç geldin

Bu nedir? Nasıl bir anlam çıkmalı. Bu kitap Türk diline turkçeye bir hakarettir. O kadar kotu Türkçe kullanimlari ve katliamı var ki inanamadim. Uzak durun.

denizçağla 
22 Şub 15:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kahraman tazeoğlunun diger kitaplarinda oldugu gibi bunda da çook güzel şeyler anlatılıyor EYVALLAH diyerek bitmez hiçbir şeyy ama bu kitap çok şey anlatiyor insana

Cemre 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayatımı değiştiren "içimin mavisi senin okyanusundandı." mısrasını şiirlerinin içinde bulunduran kitap. Çok fazla imgesel anlatım vardır, her okuyuşumda bambaşka anlamlar çıkarırım.

Osman 
 12 Ara 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

《《《》》》 Biri çikar bir söz söyler güzel, anlamli nasil tabir ediyorsak; ve sorariz bu gune kadar bunca insan geldi bunu düşünen olmadimi. Olmamiştir; o kelimeler yaşanmasi gereken duyguyu beklemistir yillarca.Sonra farkederiz yasanmisliklarda yetmez. harfler işin kelimelerde kazancin olmali yani bu isin bir sırrı olmali. Tazeoglu' nasil bir hayati var bilmem ama kelimelerle arasi iyi oldugu su goturmez bir gercek.kitaplarida bu sırrın okuyucuyla baylaşimidir.¤¤¤¤¤¤¤

Dilek Okyay 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Okudum ve bitti. Tekrar tekrar okuma arzusu olmadı. Melankolik derecesi bana fazla geldi açıkçası. Hani olur ya bitse de gitsem bende o etkiyi yarattı. Okuyan ve benim bu fikirlerime şiddetle karşı çıkan çok arkadaşımın olduğunu söylemek isterim. Belki okuduğum anda bir zamanlama hatası yapmışımdır. demem o ki melankolik anımda geçmemiştir elime... Araz'ın hikayesini beğendiğimi de eklemek isterim.

Bünyamin Bulut 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

şiirleri aşırı olmasa da güzel ama şiirlerden sonra kısa yazılar var orada sırf kelimeleri anlamsızca bir araya getirmiş. kitabı yarım bırakmak istemediğimden can çekişerek okudum son bölümleri.

Kitaptan 8 Alıntı

Beyza Nur Karaman 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Unutma! Seni, içimi çürütürcesine özlediğimi!
Unutma! Seni, içimi tazelercesine sevdiğimi...

Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 275)Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 275)
Beyza Nur Karaman 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ne zaman
içimden sana ait bir şeyleri söksem
kendimi parçalıyormuş gibi oluyorum."

Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 67)Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 67)
Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gözyɑşlɑrın süzülüyor sɑçlɑrınɑ doğru. Her bir dɑmlɑ dɑğlıyor beni. Bin pɑrçɑyɑ ɑyrılmış bedenimin tek bir pɑrçɑsı bile dokunɑmıyor sɑnɑ. Öyle uzɑğındɑyım ki.

Eyvallah, Kahraman TazeoğluEyvallah, Kahraman Tazeoğlu
Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok vɑgonlu bir trende her istɑsyondɑ yeniden bɑşlɑyɑn çok seferli bir yolculuktur yɑlnızlık! Yɑlnızlık sɑnɑ gelirken yollɑrı günlerin ɑrdındɑ bitirmek; senden giderken yollɑrdɑ “ömrümü” bitirmektir

Eyvallah, Kahraman TazeoğluEyvallah, Kahraman Tazeoğlu
Salih Çermik 
09 Oca 19:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Terk edilmenin içinde ayrılıktan başka bir şey yoktur!

Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 295 - Destek Yayınları - 22. Baskı)Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 295 - Destek Yayınları - 22. Baskı)
Salih Çermik 
09 Oca 19:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Gelseydin eğer kendimi bile kovardım yanımdan
Gelmedin
Yine kendimsiz kaldım ardından
Dünyanın tüm dillerinde sustum
Ve bir şair bıraktın geride
Ekmeğini aşktan çıkaran…

Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 156 - Destek Yayınları - 22. Baskı)Eyvallah, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 156 - Destek Yayınları - 22. Baskı)