Emre Şeyda'nın Kapak Resmi
Emre Şeyda, Tiryaki Sözleri'ni inceledi.
19 Eyl 17:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özlü sözler veya aforizmalar üzerine okuduğum kitaplar arasında kendisine oldukça iyi bir yer aldırdı bu kitap.Çok güzel sözlere sahip olan eser kendisini de rahat okutturuyor ve bol bol not aldırtıyor.

Filmini izlemiştim bir de kitabına başlayayım dedim. Filmden kat be kat daha güzel ve heyecanlıydı. Nasıl başladım da bitti anlayamadım. Baudelaire öksüzlerinin acıklı öykülerinin ve yanlarında kaldıkları Kont Olaf ile yaşadıkları kötü olayların anlatıldığı kitap ister istemez sizi sarıyor ve okutuyor. Devam kitaplarını da aldım ve okuma listeme aldım. Çocuk kitabı olabilir belki ama beni sardı.

Emre Şeyda, Resimli Türkçe Edebiyat Takvimi 2015'i inceledi.
19 Eyl 17:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir takvimden ne beklenebilir ki değil mi? Bu takvim çok şey vaad ediyor ve size sunuyor. Aslında takvim demeye dilim varmıyor bir edebiyat kitabı. Zaten adı da resimli türkçe edebiyat takvimi olan bu eserin en güzel yanı içerisinde bulunan birbirinden farklı ve orjinal hikayeler. 10 güne sığan da var 5 güne sığan da. Sırf bu hikayeler için bile alınıp okunabilir bir eser bu. Ayrıca devam kitapları da var. 2016 ve 2017 yılları da mevcut.

Emre Şeyda, Kayıp Kız'ı inceledi.
19 Eyl 17:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

A101 marketinde görüp aldığım ve aldıktan sonra da biraz okuyayım dedikten sonra bir kaç gün içerisinde bitirdiğim roman. Pizzacıda çalışan bir kızın son gelen pizza siparişine gitmesi ve ardından geri gelmemesi üzerine kurulu kitapta dikkatimi çeken ana karakterlerin ağzından olayları okumak oldu. Yani önce birisi anlatıyor ardından devamını diğer karakter anlatıyor hatta kayıp kızın ağzından bile okuyoruz. Okunabilir bir eser. Farklı bir dili var.

Serinin iki kitabını okumakla birlikte diğer kitaplarını da aldım. Fıkra okumayı seven biri olarak fıkra kitaplarını da buldukça almaya özen gösteriyorum (Tabi seçerek) bu seride pek çok seçilmiş fıkra mevcut ve bu fıkralar her kitapta farklı gruplandırmalara sahip. İsterseniz ilgi alanınıza göre alın ya da hepsini. Ben okuduğum iki kitabından memnun ayrıldım. Darısı diğer kitaplara artık.

Emre Şeyda, Mumya’nın Mezarı'ı inceledi.
19 Eyl 17:34 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Merakla okuduğum ama hüsranla sonuçlanan bir kitap oldu maalesef. Bundaki en temel sebep kitabın dili ve kurgusuydu. Gerekli heyecanı yaşayamadım karakterlere ısınamadım ve gerilemedim. Okumasaymışım da olurmuş açıkçası ama Giovanni Scagnomilla'ya bu eserle başlamak bir hayal kırıklığı oldu.

Emre Şeyda, Agarta ve Yeraltındaki Gizli Uygarlıklar'ı inceledi.
19 Eyl 17:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok başarılı bulduğum bir eser oldu. Agarta ve yeraltı uygarlıkları ile ilgili pek çok bilgi mevcut. Bunun yanında ufolar ve nazi almanyası ile ilgili çok enterasan bilgiler de mevcut. Agarta ve yeraltı uygarlıklarına merakınız varsa kaçırmayın derim.