Emre Şeyda'nın Kapak Resmi
Emre Şeyda, 2017 okuma hedefini güncelledi.
17 May 09:26
2017 Okuma Hedefi: 365 Kitap
2017'de 365 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 190 kitap okudu.
Her gün 1 kitap okumalı.
Emre Şeyda, Kurtadam Tuzağı'ı inceledi.
16 May 09:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Bu kitabı görüp te aldanmanızı istemem. Çok başarılı bir kitap değil. 1300 lü yıllarda Türk beyliklerinde ortaya çıkan kurt adam saldırıları ve sonuçları ile ilgili bir kurgu roman var karşımızda. Kitaptaki karakterlere ısınamıyorsunuz bile. Nedir ne değildir demeden bazen bir bakıyorsunuz olay bitmiş ama haberiniz yok. Koskoca savaşları üç beş satırda bitirmek nedir Allah aşkına. Bir de yazmış bizden 500 kayıp oldu diye. Ya hani aksiyon. Olay örgüsünde zaten kopukluklar var. Karakterler de sıkıntılar var. Bari aksiyon da keyiflenirim dedim ama o da yok. Neyse okumanıza gerek yok.

Emre Şeyda, Yeni Bir Şarkı Söylüyorum'u inceledi.
16 May 09:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hindistan Federal Cumhuriyeti'nin Başbakanı olduğunu içerideki önsözü okurken fark ettim. Zaten kitabı Hindistan Büyükelçiliği yayınlamış. Bu açıdan da güzel bir tasarım ile karşı karşıya kaldım. Buna rağmen şiirler pek ilgimi çekemedi. İçlerinde fena olmayanlar yok değil. Şiirler de şarin tüm şiirleri değil seçme şiirler kullanışmış durumda. Farklı bir şairden okumak isterseniz bu sizin işinizi görebilir.

Emre Şeyda, Her Telden Şiirler'i inceledi.
16 May 09:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şairimiz Kore Savaşına katıldığını beyan etmiş ve ilk başlarda Kore'ye giderken yaşadıklarından ufak bir kesit yolda yazdığı şiirleri koymuş. Buralar beni oldukça kendine çekti ama lakin sonrasında tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Kore'de yaşadıkları ve orada yazdıklarından yola çıksaydı çok daha başarılı bir kitap olacaktı diye düşünüyorum.

Emre Şeyda, Halk Şiirinden Seçmeler'i inceledi.
16 May 09:28 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra halk şairlerinin ve aşıklarının şiirlerinin daha hoşuma gittiğine kesin karar verdim. Pek çok şiir kitabı okuyorum bu aralar ve yüzde 90'ı beni sıkıyor bunaltıyor. Bu durum şiire olan zayıf tutkumu daha da köreltiyor. Şiirler tanışmak ve onu sevmek için yaptığım tüm çabalar sonuçsuz kalmak üzere ama bu kitap beni biraz rahatlattı açıkçası çünkü halk şairleri ve ozanlardaki sadelik ve duyguyu anlatmadaki duruşları gerçekten çok hoşuma gitti. Bunda bu kitabın derleme olması da çok etken. Çünkü seçme şiirler var seçme şiirler olmasa gene aynı duygular olur muydu bilmiyorum açıkçası.

Halk şiirlerine ilginiz varsa tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.

Emre Şeyda, Gölün Dibindeki Ev'i inceledi.
16 May 09:22 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Josh Malerman'ın Kafes'ini almış fakat bir türlü zaman bulamamıştım. Bu kitabını görünce de dayanamayıp aldım ve okumaya başladım. Aynı gün içerisinde kitabı bitirmiştim.

Kitap benim için çok farklı bir deneyim oldu açıkçası. Konusu itibariyle oldukça ilginç bir kitap. İki yeni sevgilinin bir göl içerisinde buldukları bir kanaldan farklı bir göle gelmeleri ve bu gölün altında da bir ev bulmalarını konu alıyor. İşin ilginci ise evdeki eşyaların neredeyse bozulmaması.

İşin içinde gerilim unsurları da konmuş durumda. İster istemez geriniyorsunuz. bununla beraber kitapta çözemediğim bir şeyler eksik. Tam bir tat ve tatmin alamadım. Buna rağmen de çok beğendim. Farklı bir kitap ve deneyim oldu benim için.