Türkün Türkten Başka Düşmanı Yoktur

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
223 gösterim
O, Damdaki Mizahçı... Bundan çoook uzun yıllar önce, dibe vurmaya başlayan ülkesinin farkına varıp, kendini damlara atan, o gün bugündür, o dam senin, bu dam benim dolaşan mizah ustası Cihan Demirci, epeyce uzun (10 yıllık) bir aradan sonra Damdaki Mizahçı kimliği taşıyan bir kitapla daha yeniden karşınızda... Ne demişti o dama ilk çıktığı anda: "Ben bu dama atlamaya çıktım sanıyorsan yanılıyorsun sevgili halkım... Çünkü ben bu dama atlamaya değil, hiçbir şeyi atlamamaya çıktım!.."
Türk'ün Türk'ten Başka Düşmanı Yoktur!adlı bu kitap kendine "hasss" bir mizahın yaratıcısı olan Cihan Demirci’nin Damdaki Mizahçı adlı "deneme" dizisindeki ikinci kitabıdır... Bu kitap kendini damlara atmak zorunda kalmış farklı bir mizahçının; "Alma mizahçının ahını, dama çıkarır sonra mizahını" dediği birbirinden çarpıcı, birbirinden sarsıcı, birbirinden vurucu deneme yazılarından yani kısacası; "Türklük halleri"nden oluşuyor...
Bu kitaptaki ‘damagojik’ yazılar Türk insanının aslında dışardan herhangi bir düşmana ihtiyacı olmadığını, en iyi düşmanın gene kendisi olduğunu gösterecek acılıkta ve akıcılıkta... Bize bizi, size sizi gösterecek, tokat kıvamında kara mizah yüklü bir kitap bu... (Tabii kendi yanlışlarını görmesini bilen yürekler için!..)
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752862241
 • Yayınevi:
  Bulut Yayınları
 • Kitabın Türü: