Uyku Evi

8,6/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
768 gösterim
Bir grup öğrencinin bir arada yaşadığı ev, on yıl sonra rastlantılarla tekrar bir buluşma noktası olur. Gördüğü düşler ile gerçek hayatı birbirine karıştıran Sarah'nın, sinema saplantısının yol açtığı uykusuzlukla boğuşan Terry'nin ve hayatı yanlış anlaşılmalar sonucu bir anda sonsuza dek değişecek olan Robert ile uykusuzluk sorunlarını ortadan kaldırmak için her yolu deneyen Gregory Dudden'ın müthiş hikayesi. Benzersiz bir kurgu ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap.

"Zeki olduğu kadar etkileyici, aynı zamanda da zevkli... Yılın en iyi kitaplarında biri olmalı."
-The Times-

"Çok ilginç bir kitap... yalnızca zekâ ürünü bir roman olmakla kalmıyor; aynı zamanda güçlü, etkileyici bir duygusal yoğunluk yaratıyor... Belki de en garibi, Uyku Evi'nin, uykusuzları anlatan bir roman olarak olağanüstü bir başucu kitabı olması."
-Sunday Times-

"Son derece zekice ve kıvrak bir üslupla yazılmış bir roman ve umut dolu... Sevme ve kaybetme hakkında son derece etkileyici bir kitap."
-The Times Literary Supplement -

"Heyecan, duygusallık ve sadakat; hepsinden öte yumuşak bir üslup... Jonathan Coe çağdaş İngiliz romancılarının en iyilerinden biri."
-Independent on Sunday-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789753902311
 • Orijinal Adı:
  The House Of Sleep
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
Minipamuk 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı lisedeyken yani yaklaşık 15 sene önce ilk kez okumuştum. O günden beri 3-4 senede bir okurum ve her seferinde beni daha çok sarsar. Melankolik karakter yapım mı bunun sebebi bilemiyorum ama bu kitabı düşünmek bile beni heyecanlandırmaya yetiyor.