• Beraber yürümemiz gereken sokaklarda başıboş ve tek yürüyorum artık
  Mühebbet yemiş mahkum gibi gökyüzü dar geliyor bana
  İçim içime sığmıyor ben sende kayboluyorum
  Sende saklanıyor sende bulamasınlar beni istiyorum
  Saçlarına tutunmak istiyorum boynunla omzun arasında olan köprücük kemiğinde yaşamak istiyorum
  İstiyorum işte sadece seni istiyorum
  Gökyüzüm yer yüzüm denizim aldığım nefesim içtiğim suyum uyuyamadığım uykum ol istiyorum ben seninle doğup seninle ölüyorum......
  #KK.
 • Huzurlu bir uykuya dalmakmış meğersem
  Gözlerinin kahverengi topraklarına kenetlenmek
  Saçların kırılmış kadın
  Boynundan aşağıya usul usul süzülürken hepsi bana bakıyor
  Ben kirpiklerinde hayata tutunuyorum o kadar güçlüler ki tutundukça güçlendiriyor güçlendikçe yaşıyor yaşadıkça da sana karıştırıyorlar beni
  O boynunun kokusu yok mu sevdiğim
  Aaaaah iki kelimeyi bir araya getirmeme mani oluyor
  Beni orada yaşamaya mahkum ediyor
  Vatanım diyorum
  Evim diyorum
  Benim diyorum
  Ben seninle yaşayıp bizimle yaşlanıyorum...
  #KK.
 • Gelmeyecek birini beklediniz mi hiç ?
  Sizin olmamış birini
  Gözleriyle gülmemiş
  Elleriyle değil de kalbiyle hissetmiş
  Beyniyle değil aşkıyla düşünmüş birini beklediniz mi ?
  Ben bekledim uzun uzun baktım yollara
  Geçen yılları hesaba katmadan
  Zaman kavramını yitirmeksizin çakılı kaldım pencere kenarında....
  #KK.
 • Geçenlerde, bir dönemin ilahiyat mezunları buluşmasında idim. Ve maalesef yeni nesil ilahiyatçılar arasında bile “ev hanımı olmak, anne olmak ne de zor bir durummuş”, bunu gözlemledim.
  Okumaktan evliliğe vakit ayırmayan ve artık bir öğretmen, kk öğreticisi, vesaire kurum ve kuruluşlarda görevli olarak “ayakları üzerinde duran” hanımlar alkışı hak ederken ev hanımı olan ve çocuğuna baktığını mahcubiyetle ifade eden ve “ben görev ALAMADIM” diyerek üzüntüsünü ifade eden ilahiyatlı bacıların o hâlini görünce tüm hayat gayesi devlete sırtını dayayıp bir meslek sahibi olmak olan ve “kariyer” denilen şu lanet ego azdırıcısını kendine put edinen günümüzün yaygın gençliğine kim kızabilir ki.
  Suçu tümüyle gençlerde buluyor da değilim. Meslek sahibi olan kız öğrencisiyle gurur duyan hocalar, ayakları üzerinde duran kızlarını el üstünde tutun aile ve akrabalar, aldıkları maaşlarla modanın hızını yakalayan arkadaşları ile ortak muhabbet konusu bulamayan bir sosyal çevre olduktan sonra, yani; “Paranı kazanıyor, kendi ayakların üzerinde durabiliyor ve kocanın eline bakmıyorsan senden iyisi yok” diyen bir toplum olduktan sonra ve bir de böyle bir algıya sahip olup “illa çalışanla evlenirim” veya “çalışıyor olması tercih sebebidir” diyen erkekler çoğunlukta olduktan sonra hangi kızdan “anneliği” kutsal bir vazife addetmesini, gururla “ev hanımıyım” demesini bekleyebilirsiniz ki!
  Artık sadece erkeklerimiz değil, kızlarımız da işsizlik endişesi taşıyor.
  Zira artık erkek ve kadın eşit. Zira artık feminist zihniyet ülkemin her yerinde. Öyle ki, artık sadece genç kızlar değil, kızları yetiştiren anne ve babalar da zihinlerinde erkek ve kız çocuklarını eşitledi.
  O kadar çok duyar oldum ki; “Kızım ekmeğini eline almadan, kendi ayakları üzerinde durmadan evlenemez. Parasını kazanacak, kocasının eline bakmayacak. Eğer kocası sorun çıkarırsa çıkıp gelecek, nasıl geçinirim diye düşünmeyecek.” Öyle de oluyor zaten...
  Kadınlar habire boşanıp baba evine çıkıp geliyor. Zira bilinçaltına işleniyor anne ve babalar tarafından.
  Velhasıl kız ve erkeklerin eşit olmadığı tek yer kaldı. O da Allah’ın (c.c) kitabı. Kitap’ta hâlâ erkek ve kadın farklı yazıyor. Hâlâ erkeklere ve kadınlara farklı sorumluluklar yükleniyor.
  İşte böyle bir zamanda, yemin ediyorum, kendisine kariyer planlaması sorulduğunda bir kızın;
  “Allah’ın (c.c) fıtratıma koyduğu annelik vazifesini yerine getirmek için öncelikle evlenecek ve çocuklarımın bu ümmete hayırlı birer ferd olmaları için elimden geleni yapacağım. Bu asli vazifemin haricinde de elimden geldiğince etrafıma faydalı olacak etkinliklerde görev alacağım” diye cevap verdiğine şahit olursam…
  Veya kendisini tanıtan evli bir kadının gururla ve yüksek sesle; “Şu yeryüzündeki en kutsal görevi yerine getiriyorum! Ben bir anneyim ve çocuğumu kreşlere emanet etmiyor, ona benim gibi kimsenin bakamayacağını bildiğimden dolayı Allah’ın bana olan emanetini, O’na layık bir kul olsun diye bizzat kendim yetiştiriyorum” diye haykırdığına şahit olursam, geleceğe ümitle bakabileceğim.
  Çünkü dindar nesil ne 7 yaşından sonra okulda haftada bir saat gördüğü din kültürü ve ahlâk dersiyle, ne İmam Hatip Ortaokulları ve liseleriyle, ne Kur’ân kurslarıyla ve ne de ilahiyatlarla yetişir.
  Dindar nesil ancak televizyonun karşısında yavşayan değil, seccadenin başında gözyaşı döken ve yavrusunun ahlâklı bir Müslüman olması için çalışıp çabalayan dindar ebeveynlerin kucaklarında yetişir.
  Dindar nesil, “Anneliği” tüm kariyer hayatının temeli olarak gören ve “Ev Hanımıyım” demekten utanmayan “Ana”larla ve çocuğuna evden veya arabadan değil, güzel ahlâktan daha hayırlı bir miras bırakamayacağının bilincinde olan “Baba”larla yetişir.
 • Havaya simit atılan martılar gibiydik. Önümüze hatıraları attılar. Kap kapabilirsen…
  ~kk~
 • K£$K£ İNSANLARDA DA "R£KLAMI G£Ç" S£Ç£N£Ğİ OLSA...