Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
Dün öğle saatlerinde tıp fak özel komitem vardı:) Komiteye yaklaştıkça kitap okumaya dahi vakit ayırmadığım için geleceğimden özür dilerim. Yoğun komite stresinden sonra yeniden yaşadığımı hissediyorum. #KitapsızGünümünGeçmemesiDileğimle
Sağlıkta Şiddet üzerine gayet manidar bir figür
Guardian Angel with Male Healthcare Worker 𓂋 ʚ ♡ ɞ ama ben biraz da sağlık çalışanlarına şiddetten çok şöyle yorumladım, ben görsele bakınca aklıma ilk : sanki doktor bi hastasını kurtarmaya çalışmış da elinden geleni yapmış ama kurtaramamış biraz da yeni bi doktormuş bu alışamamış daha hastalarını kaybetmeye, ölmelerine gibi de ve başındaki o Melek de sanki doktora “Senin bi suçun yok, elinden geleni yaptın için rahat olsun ben daha iyiyim ve daha iyi yerdeyim emin ol ❤︎” diyerek duran kaybettiği hastasının ruhuymuş gibi gördüm ben figür doktorlara yönelik şiddet için tasarlanmış ama ben görünce bu yorumum gibi sandım, anlamı bu sandım
Reklam
72 syf.
8/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Kızıl, Stefan Zweig
Zweig'in hikaye anlatıcılığının güzel olduğunu bilirsiniz. Bu kitap da güzeldi. Öğrenciler için Tıp Fakültesinden vazgeçmek her zaman akılda olan bir kaçma mekanizmasıdır zaten. Ama vazgeçmek kolaydır. Tıp öğrencileri zoru sever. Çoğu devam eder. Hatta hem ağlar hem gider.. Okula yani. Burada da bir genci vazgeçmenin eşiğinde görüyoruz. Ben sevdim. 8/10
Kızıl
KızılStefan Zweig · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202229bin okunma
Susmak, konuşmamak değildir; soluksuz,sessiz,dilsiz cümleler kurmaktır.Söylenecek sözünüz kalmadığında susun.Susarsanız çoğalırsınız.Susmak, çoğalmaktır; dar günler için cümleler saklamaktır.Susmak, söylenecek söz kalmadığında söz söylemektir.Susmak, geleceğe yatırımdır.Susmak, cümlenin istirahat halidir.İstirahat bitince çıkan cümle dinç olur.Çok konuşup cümleyi yorma! Yoksa cümle âlem yorulur.Susmak, ibadettir.Allah aşkına sus !
Tolga Akpınar
Tolga Akpınar