Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Bu sefer tarih tekerrür etmemiş, zafer tankın değil halkın olmuştur.
Yaşlı bir adam askerlere yaklaşmak ister. HGS kulesinin yanına gidip seslenir: "Hey asker! Siz Türk evladısınız, müslümansınız. Bunlar türk insani, müslüman. Kardeşinize neden ateş ediyorsunuz? " Asker, buna bir top mermisiyle karşılık verir. Top mermisi HGS kulesini vurur. Ancak ihtiyara bir şey olmamıştır, ordan sürünerek çıkar. Asker kardeşlik diyeni bile vurmaktadır. Cuntanın gözü dönmüştür.
Reklam
Geleceğe sahip çıkmak üzere sokaklara dökülen insanlarımız da katledildi o gece. 246 masum şehit oldu, 2194'ü yaralandı.
Bir iki dakikalık selaya bile tahammülleri yok!
Bu saatte sela mı olur diyorlar ya! Konserler devam ediyordu sanki 01:00'a kadar!!! 15 Temmuz Gecesi efendim, lütfen lütfen! 7-8 yıldır okunurdu hani düzenli olarak bu saatte öyle değil mi¿ Bir de Perşembe gecesindeki selaya taktılar!
Demokrasi Bayramı(!)
2002 yılında yazılmış bir kitaptan günümüzü, bugünü yani 15 Temmuz'a nasıl göz yumulup çanak tutulduğunu okuyorum. Bu akıl tutulması, akıl alır gibi değil. Üniversite hazırlık dönemlerimde ben bunların dershanesine gitmem diyebildiysem ben, büyüklerimizin kandırıldım deme lüksü yoktur. Buna "kandırıldık" demek de ahrazlıktır, aymazlıktır. Evvelce gidenlerin asil ruhu şâd olsun. #15temmuz
Funda Kurt

Funda Kurt

@Funda93Y
·
03 Temmuz 2023 00:40
... Önlem alınmakta gecikildiği takdirde, tarih sayfalarının arasında kalan Babailer isyanından, Şeyh Bedrettin ve Şeyh Said'e kadar uzanan din görünümlü isyanların belki de en ciddi, en sinsi, en kapsamlı ve en tehlikelisi olabileceğine işaret etmek yanıltıcı bir tahmin olmayacaktır. (Bkz:15 Temmuz 2016..)
Sabri Ünal’ın son durumunu, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden, Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz şöyle anlatıyordu: “15 Temmuz’da tankın altından çıkan Sabri abi, hastane masraflarının altında kalmış. Bugün 45. seansını tamamladı. Tedaviye devam edemeyecek. İyileşme yok, iş yok, sevdiği kız da evlenmiş, kafayı ondan kazıtmış böyle.” Diğer şehit yakınlarının ya da gazilerin de durumu pek farklı değildi. Sanki iktidardakiler geride kalanlara “bir daha sakın sokağa çıkmayın” diyordu. Ah şu para nelere kadir. En kutsal değerleri bile un ufak ediyor. Öyle değil mi?
Sayfa 239
Reklam
“Sevdiğim bir abimden borç alarak doktorun verdiği ameliyat tarihinde hastanede oldum. Lakin içim hiç rahat değildi iki yıl geçmiş, şehit yakınları ve gaziler için 300 küsür milyon TL para toplanmış ve ben ameliyat olmak için borç dileniyordum!”
Sayfa 238 - Sabri Ünal
Benim meselem, eğer birileri, bilmeden dinimize ve devletimize karşı hazırlanmış tuzaklara takılmışsa veya bilerek şöhret, servet ve etiket karşılığı dış güçlere satılmışsa, bunların tahribatlarına dikkat çekmek, milli birlik ve dirliğimize yönelik hain girişimlere fırsat vermemektir.
Sayfa 205 - Timaş Yayınları - 2017Kitabı okudu
29 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.