Giriş Yap
64 syf.
·
24 saatte okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
Harleen Serisine Güzel Bir Başlangıç
Süper kahraman filmleri veya çizgi romanları pek ilgi alanımı çekmezler. Bunun iki istisnası var. Birincisi "Joker" ikincisi ise "Harley Queen" karakterleri. Harleen serisinde de gerçek adı Harleen Quinzel olan doktorumuzun nasıl Harley Quinn karakterine dönüşüm yaptığını görüyoruz ve bunu özellikle de psikolojik yönden görüyoruz ki benim çok hoşuma giden bir durum bu. İlk kitap boyunca bu psikolojik değişimleri hem Dr. Harleen tarafından hem de ucundan da olsa Joker tarafından bize gösteriliyor. Hikayenin işlenişi çok güzel ayrıca çizimlerde çok başarılı. Eğer bu tarz çizgi romanlara bir başlangıç yapmak istiyorsanız bence Harleen serisi bunun için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum ve seriyi okumaya kaldığım yerden devam ediyorum.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İnsanlar uzaylıların gri ya da yeşil olduklarını düşünüyor ama yanlış düşünüyorlar. Uzaylılar aslında pembe, çünkü onların hepsi eşcinsel...
Uzaylılara da böyle demezsin be
1 yorumun tümünü gör
164 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
İlk deneyim; kafa karışıklıkları fakat yüksek seviyede hayranlık
Marvel evrenine dair uzun zamandır bir merakım olmasına karşın daha önce ne bir Marvel filmi izlemiş ne de çizgi romanı okumuştum. Bir yerden başlamak istiyordum fakat nereden başlamam gerektiğine dair tam bir fikrim de yoktu çünkü adeta sayısız miktarda Marvel içeriği olduğunu görmüştüm. İşte ben bu kararsızlığın ortasında iken, kız arkadaşım yaptığı küçük bir araştırma sonrasında internetteki Avengers okuma sıralarında bu kitabın çoğunlukla ilk sıraya konduğunu görüp kitabı hediye olarak aldı ve ben de böylece kendi Marvel serüvenime başlamış oldum. Kitabı okurken kafa karışıklığı yaşadığım zamanlar oldu, çünkü okumaya başladığım anda kendimi direkt olarak Avengers atmosferinde ve neredeyse gelmiş geçmiş bütün karakterlerin arasında buldum. Öyle olunca da Avengers hakkında pek bilgi sahibi olmayan biri olarak sıklıkla karakterleri araştırma ihtiyacı duyduğum oldu, fakat yine de bence Avengers kitapları okumaya başlamak için gayet güzel bir seçimdi bu kitap; adeta gelmiş geçmiş bütün Marvel karakterlerini görerek başlamak bence güzel oldu :) Kitaptaki çizimleri ve tasarımları tam anlamıyla büyüleyici buldum. Çizim ve tasarım konusunda bilgi sahibi olduğumu söyleyemem, fakat bir okur olarak karakterlerin ve ortamların tasarımları, kullanılan renkler ve diğer bütün görsel unsurlar bence çok etkileyiciydi. Bunun yanı sıra kurguyu ve kullanılan dili de bir o kadar etkileyici ve uyumlu buldum (Genel olarak edebi bir dil kullanımı beklemek kanaatimce pek de mantıklı bir beklenti olmaz ve bağlama da uymaz, ancak kitapta özellikle belirli noktalarda kullanılan dilin okurda, hiç değilse bende, farklı bir etki yarattığını düşünüyorum.) Avengers çizgi romanlarının bir konuda okurda bilinç uyandırma amacı olduğunu pek zannetmiyorum, fakat kitap (en azından beni) belirli noktalarda gerçeklik algısı ve kimi zaman da siyaset ve toplum konusunda düşündürerek bilişsel faaliyet ve süreçlerime de katkıda bulundu :) Kitabı okuduğum ve Marvel okumaya bu kitaptan başladığım için gayet memnun ve mutluyum; kitabı bitirdikten sonra içimden gelen ilk şeyin yeni Marvel kitapları bakıp almak olduğunu söylersem hiç de yanlış olmaz. Eğer ki Marvel okumaya başlamak istiyorsanız ya da bu kitabı okumayı düşünüyorsanız, mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ama konu bir kadının bedenine geldiğinde tüm dünyanın bu konuda görüşleri varmış. Bir anda herkes dinlemeye başlamış.
Sayfa 19 - Yabancı Yayınları
208 syf.
·
21 saatte okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
Sandman Serisinin Belki de En Karizmatik Karakteri "Ölüm"
Ölüm Ölüm'ün Kapısında kitabı kapağında da yazdığı gibi bir Sandman öyküsü. Sandman serisini okuduysanız eğer bazı karakterler ile zaten tanışmış bir şekilde hikayeye dalıyorsunuz ama seriyi okumadıysanız hatta ne olduğunu bilmiyorsanız bile yine de gönlünüz rahat bir şekilde okuyabilirsiniz bu kısa öyküyü çünkü yazarımız asla yabancılık çekmemenizi sağlıyor. Kitap her ne kadar çizgi roman olarak geçse de aslında manga şeklinde yazılmış ve çizilmiş bir kitap. Sandman serisine göre çok daha hafif çok daha "eğlenceli" bir dünya anlatıyor bize. Bu arada kitabın yazarı Neil Gaiman değil ama kendisinin gözetiminde çıkarılmış bir kitap. Yazarımızın adı ise Jill Thompson. Ana karakter de Sandman serisinde benim en sevdiğim karakterlerden biri olan "Ölüm". Kitap bir manga havasında ilerliyor hem anlatış hem de çizimler olarak ve bu da Sandman dünyasına ayrı bir renk katmış bence. Hikaye genel olarak gayet başarılı ve akıcı. Buna rağmen (özellikle Sandman okuduysanız) bazı yerlerde diyaloglar size "çocuksu" gelebilir fakat benim için rahatsız edici bir husus değildi. Kesinlikle şans verip okumanızı öneririm.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
162
1.619 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2