Profil
Programcı, sadece program özelliklerini koda dönüştüren bir uygulayıcı olsaydı, hendek kazan biri gibi işin bir ucundan girip diğer ucundan çıkabilirdi. Fakat programcı bir yaratıcıysa, ilham konusunu da dikkate almamız gerekir. Programcılıkta da işler, tıpkı ressamlıktaki gibi döngüler halindedir.
Dahiyane yazılımlar da güzelliğe fanatiklik derecesinde bağlılık gerektirir. Başarılı yazılımları dikkatle incelerseniz, dikkat çekmesi beklenmeyen kısımların bile güzel olduğunu görürsünüz.
Programcılar, daha başlangıçta özgündür, sonra daha iyi hale gelirler; bilim insanları ise, başlangıçta iyidir, sonra daha özgün hale gelir.
304 syf.
·
Puan vermedi
·
10 günde okudu
Bilgisayarların Annesi : Ada!
Ada Lovelace'in hayatı, bize bir kadının azmi ve tutkusunun, bilim dünyasında büyük değişimlere yol açabileceğini gösteriyor. Onun hikayesi, kadınların potansiyellerini keşfetmeleri ve kendi alanlarında başarıya ulaşmaları için ilham verici bir örnek teşkil ediyor. Unutmayın ki her birimiz, kendi hayatlarımızda benzer bir etki yaratabilir ve dünyaya önemli katkılarda bulunabilirz. Kendinize güvenin, hayallerinizi takip edin ve çalışmalarınızı cesaretle sürdürün. Bir yerde çalışma ve azim varsa bugün değilse yarın, yarın değilse öbür gün ama illaki bir gün karşılığını alacaksınız. Eğer alamıyorsanız da şunu da unutmamak lazım derim; bazen hoşunuza gitmeyen birşey hakkınızda hayırlı olabilir, buna karşılık hoşunuza giden birşey de hakkınızda kötü olabilir.
Ben Ada Lovelace
Ben Ada LovelaceJulia Gray · Artemis Yayınları · 05 okunma
...try keeping an engineering daybook. Use paper, not a file or a wiki: there’s something special about the act of writing compared to typing. Give it a month, and see if you’re getting any benefits. If nothing else, it’ll make writing your memoir easier when you’re rich and famous.
The amount of surprise you feel when something goes wrong is proportional to the amount of trust and faith you have in the code being run. That’s why, when faced with a “surprising’’ failure, you must accept that one or more of your assumptions is wrong. Don’t gloss over a routine or piece of code involved in the bug because you “know” it works. Prove it. Prove it in this context, with this data, with these boundary conditions.
Sayfa 96
87 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.