Giriş Yap
Bölüm 1 Notları -13
1994'te, İslamabad'ın güneyindeki bir köyde, polis bir doktoru Kuran-ı Kerim'i yakmakla suçladı. Böylesi bir suçun cezası idamdı. Daha mahkemeye çıkamadan, galeyana gelmiş bir kalabalık adamı karakoldan sürükleyerek çıkardı, üzerine gazyağı döktü ve canlı canlı yaktı.
İnancın Sonu, Sam HarrisSayfa 247 - Kuzey Yayınları
Reklam
Bölüm 1 Notları - 10
Dış güçler tarafından işgal edilen ör­neğin Mısır gibi ülkeler, işgal edilmeyen örneğin Suudi Arabistan gibi ülkelerden pek çok açıdan daha iyi durumda. Suudi Arabistan örneğine bakacak olursak, doğanın bir azizliği sonucu sahip ol­ dukları tüm zenginliğe karşın, birçok açıdan komşularından geri durumdalar. 21 milyon Suudi için hepi topu sekiz üniversite var ve ülkede kölelik 1962 yılında kalktı.
İnancın Sonu, Sam HarrisSayfa 246 - Kuzey Yayınları
Dini kimliklerimiz...
Dini kimliklerimizin günlerinin sayılı olduğu açıktır. Uygarlığın günlerinin sayılı olup olma­dığı ise daha çok bunu ne kadar yakın zamanda fark edeceğimize bağlı gibi görünmektedir.
İnancın Sonu, Sam HarrisSayfa 245 - Kuzey Yayınları
Reklam
Korkmamız gereken şeytanlar...
Ahlaki sezgilerimizi gerekçelendirmek için bu yaşamın ötesine geçecek veya bu dünyadaki davranışlarımıza rehber­lik etmesi için onları dönüştürecek bir ödül veya ceza şemasına gerek yoktur. Başvurmamız gereken melekler, yalnızca, daha iyi doğamıza ait olanlardır: akıl, dürüstlük ve sevgi. Korkmamız gereken şeytanlar ise, yalnızca, her insanın zihninde gezinenlerdir:
İnancın Sonu, Sam HarrisSayfa 242 - Kuzey Yayınları
Harika düşünce altına imzamı atarım
Düşünün: tanıştığınız her insan, bugün yanından geçtiğiniz veya geçeceğiniz her insan öle­cektir. Ömürleri yeterince uzun olursa, her biri, arkadaşlarının veya aile üyelerinin ölümünün acısını yaşayacaktır. Hepsi de bu dünyada sevdikleri her şeyi kaybedecektir. Bu sırada onlara nazik davranmak­ tan başka bir şey yapmayı neden düşünelim ki?
İnancın Sonu, Sam HarrisSayfa 242 - Kuzey Yayınları
Reklam
2
12
118 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48