Profil
Onu güldüren, nefes aldıran, sabahları uykudan uyandıran şey olmaya ihtiyacım vardı. Bir süre için öyleydim de. Yaşamak için yegane sebebi ben olmuştum. Ta ki o, ona benden daha çok anlam ifade eden tek şeyi keşfedene dek.
189 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum İnceleme
Kitabı ilk okumaya başladığımda çok sıkıcı bir temposu olduğunu düşünmüştüm hatta kitabı okumayı bırakmayı bile düşündüm ama kitabı okumaya devam ettikçe kitap türünün hakkını veriyor. Kitabı okumayı bitirdiğimde ağzım açık kaldı hatta kitabın asıl hikayesini öğrenince herşey tamamen netleşiyor ve o an gerçekten "Ne kadar da kaliteli bir kitap." Dedim. Kitabı okurken inanılmaz bir zevk aldım, ne kadar kitabın başları sıradan bir tempoda ilerlese bile. Kitaba gelirsek ise; Kitap, baş karakterimizin (sanırım ismi kitapta geçmiyordu.) erkek arkadaşı Jack ile beraber Jack'in şehirden oldukça uzak ve kırsal bir alanda bulunan ailesinin evine gittiği bir araba yolculuğuyla başlıyor. baş karakterimiz ve Jack'in araba yolculuğunda yaptığı uzun bir sohbetten sonra Jack'in ailesinin evine varıyorlar ve garip olaylar daha çok kendini göstermeye başlıyor...
Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum
Her Şeyi Bitirmeyi DüşünüyorumIain Reid · Hep Kitap · 20161.107 okunma
"Ben seni incitmek istemiyorum Fred" "Umurumda değil. Beni incitmen sorun değil bunu bil. Sonuçta 'sevip kaybetmeyi yeğlerim, asla sevmemeye kıyasla. "
Sayfa 275Kitabı okudu
336 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
16 saatte okudu
İkinci kitap da önceki gibi bir solukta bitti. Bu seriyi sevdim. Bu seriyi gerçekten sevdim. Başı beladan kurtulmayan hizmetçi kızımız Mille bu kez de kocasından şiddet gören ev sahibine yardım etmeye çalışırlenbaşka bir olayın içerisinde buluyor kendindi. Ve yine her zamanki gibi imdadına ilk kitaptaki yakışıklı bahçıvanımız Enzo yetişiyor. Yazarın iki kitabı da ters köşelerle doluydu. Yaşattığı gerilim yüzünden kitabı bir türlü elimden bırakamadım. Bu yüzden de çabucak bitti. Gerçekten tadı damağımda kalan, tam da ihtiyacım olan bir seriydi. Okumanızı tavsiye ediyorum.
Hizmetçinin Sırrı
Hizmetçinin SırrıFreida McFadden · Olimpos Yayınları · 2023204 okunma
352 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Son zamanlarda hissettiğim okuma açlığını kamçılayacak bir kitap daha. Kitap öyle akıcıydı ki, elime almamla bitirmem bir oldu. Ve hız kesmeden ikinciye başladım Millie şartlı tahliye ile salıverilmiş bir mahkumdur. Temizlik işi için yatılı eleman arayan zengin bir eve iş başvurusunda bulunmadan önce bardaki işinden kovulmuştur ve arabasında yaşamaktaydı. Üstelik meteliksizdi Onun için bu iş çok önemliydi. Evin sahibi genç çift ve küçük kızlarıyla ilk karşılaşmalarında onların mutlu bir aile tablosu olduğunu düşünmüştü. Fakat işe başladıktan sonra ruh hastası kadın ve kızı ona giderek zorluk çıkarıyor. Yakışıklı ailenbabası ise ona sürekli yardımcı oluyordu. Andrew'a aşık olmamak imkansızdı. Zengin, kibar ve anlayışlı bir adamın Nina gibi bir kadında ne bulduğunu anlatamamıştı. Onun yerinde olabilmek için her şeyini feda etmeye hazırdı. Ve sonunda kaçınılmaz olana karşı koyamadı. Nina, Andrew ve Milli'nin hikayesini soluksuz okudum. Ters köşelerle resmen başım döndü. Dördüncü Kanat gibi bir kitabın etkisinden kolay kolay çıkamam zannediyordum ama fena halde yanılmışım. Siz de psiko-gerilim türünü seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
Hizmetçi
HizmetçiFreida McFadden · Olimpos Yayınları · 20231.048 okunma
296 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
•Yeni bir Tess Gerritsen kitabıyla karşılıyorum sizi. Bu kitap yazarımın biraz tarzının dışına çıktığı bir kitap olmuş. Gece Gelen'de paranormal bir kurgu ve gerilim birleşmiş ve ortaya ilginç bir hikaye çıkmış. •Doğruyu söylemek gerekirse kurgunun mantıklı gelmeyen yanları vardı ve baştaki olaylarla kitabın sonu bağlanamamıştı. Tess Gerritsen romanın sonunu olay örgüsünün çok çok dışında bir şekilde bitirmiş ve böyle olunca bir bütünlük sağlayamamış. Spoiler vermek istemediğim için sonuçları ile ilgili pek konuşmak istemiyorum. İyisi mi biz kitabın ne anlattığına geçelim. •Karakterimiz Ava yemek kitabı yazarı. Boston'da yaşadığı kötü bir olay sonucu orayı tek edip olayın etkilerini yok etmek ve yazdığı kitabını bitirmek ister. Issız bir kasabadaki 19. yüzyıldan kalma bir malikaneye, Brodie's Watch'a taşınır. •Kedisiyle birlikte yaşadığını düşündüğü bu evde yalnız değildi Ava. Eve adını veren ilk sahibi Kaptan Brodie'de onlarla beraber yaşıyordu ama nasıl? •Tutku, gerilim, heyecan... Hepsinin birleştiği bir kitaptı Gece Gelen. Ama başta da söylediğim gibi sonu için büyük beklentilere girmenizi istemem. Bağlanamayan bir sondu ve bu beni fazlasıyla üzdü. Bu durum sanırım yazarımızın tarzının biraz dışına çıkmasından kaynaklanan acemilikle alakalı. Okuyun okutun değil de okuyun diyorum bu kez️
Gece Gelen
Gece GelenTess Gerritsen · Doğan Kitap Yayınları · 20191.077 okunma
Hiçbir zaman ölümden sonra yaşama inanan biri olmamıştım, ama eğer kendime özel bir cehennem inşa etmem gerekseydi herhalde böyle görünürdü: en kötü anlarımı sürekli, tekrar tekrar yaşamak ve sonucu asla değiştirememek.
314 syf.
·
Puan vermedi
Veritry
Lowen çocukken geçirdiği uyurgezerlik nöbetlerinde yapabilecekleri yüzünden onu okul haricinde kimseyle görüştürmeyen bir anneyle büyümüş bu düşünce yetişkinliğinde de devam ettiği için yalnız kalmış bir kadındır. Bir yazar olmasına rağmen çok az arkadaşa sahip ve asosyal bir insandır. Annesi kansere yakalandığında üç ay onun evinde kalmış, o süreçte hatta annesi öldükten haftalar sonra bile evden çıkmamıştır. Yaşadığı geçim sıkıntısı sebebiyle evini kaybetmek üzere olduğu evine haciz gelmesiyle ne yapacağını bilememiştir. Lowen bir gün beklenmedik bir teklif ile tüm hayatının değişeceğinden habersizdir. Ünlü bir yazar olan Verity Crawford iki kızını kaybetmiş ve geçirdiği kaza sonucu serinin diğer kitaplarını yazamayacak durumdadır ve serinin diğer kitaplarını yazması için yayınevi Lowen ile görüşme yapmak ister. İlk başta teklifi kabul etmek istemeyen Lowen Jeremy sayesinde teklifi kabul eder ancak seriyi tamamlamak için Verity’nin evine gidip zaman geçirmeli , Verity’nin notlarını gözden geçirmeli onun zihnini nasıl çalıştığını öğrenmelidir. Evde araştırma yaparken Verity’nin yazdığı otobiyografisini bulur ve okumaya başlar. Verity bu otobiyografide eşi Jeremy’le yaşadıklarından ve kızlarının ölümü hakkında kimsenin bilmemesi gereken şeyler yazıyordur. Colleen'den okuduğum en iyi kitabı diyebilirim. Kendi tarzının çok çok dışında bir kitaptı daha fazla bu tarz kitap görmeliyiz bence sonunu biraz daha farklı beklesem de biraz çelişkili bitti beklediğim son bu değildi ama yazarın güzel bir ters köşe yaptığını söyleyebilirim
Verity
VerityColleen Hoover · Independently Published · 20184.214 okunma
Hiçbirimizde şaşkınlıktan eser yoktu. Bu duyguyu bir yerlerde bıraktık ve nerede bıraktığımızı unuttuk.
Sayfa 28
Çitlerin bize bakan tarafı eskisi gibi tertipli ve temizdi… farklı olan yalnızca bizdik.
Sayfa 22
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.