Profil
Tanrı'nın Bedeninin Anatomisi
Vesica Piscis, figürün üzerine inşa edildiği gizli kural veya kanon olsa da, Ağacın gerçek oranı, uzunluğu ve genişliği basit bir Vesica oranında olduğundan çok daha harikadır. Daha önce açıklandığı gibi, gerçek oran, dört Vesicae'nin genişliğinin yüksekliğine ve bir Vesica'nın
416 syf.
·
Puan vermedi
"İnsan, biLgeLikLe anLadığını gözLeriyLe görür ve duyarak, kokLayarak ve tadarak kavrar. Ama kaLbinde biriken şeyi, sezgiyLe biLir." * Ruhun huzura uLaşabiLmesi, uyanışının gerçekLeşmesi, bunun içinse egosundan, nefsinden arınması gerekmektedir ve bunun için acının çekiLmesi gerekmektedir, der bir çok evrenseL kadim öğretiLer. Ve bu acının nasıL çekiLeceğini, acıyı nasıL dönüştürebiLeceğimizi konu edinirLer. * "Şiirde, kitapta, dinde, öğretide, mitte, sanatta her yerde ortak bir diLi var uyanışın." * YıLLarını KabaLa'yı anLamaya, araştırmaya adamış ve çok iyi ifadeLer ve güzeL diLiyLe anLatan usta bir yazardan tarafsız okumak büyük ayrıcaLık... * #KabaLa inancını anLaşıLır bir diLLe okuyabiLeceğiniz bu kitap 3 böLümden oLuşmakta: 1. böLüm; Acının tanımı ve yok etmek için nasıL kuLLanıLdığı, 2. böLüm; koLay uyguLanabiLinecek 44 tane şifaLı mühürLer, 3. böLüm #HiLdegardDeBingen 'in şifaLı taşLar yöntemi. Her bir böLüm ve konu araLarında bir çok biLgiye de erişiyorsunuz. * Çok beğenerek okudum, uyguLamak isteyene başucu kitabı niteLiğinde. Okumanızı tavsiye ederim.
Uyanış Acı ile Başlar
Uyanış Acı ile BaşlarTuna Kamhi · Destek Yayınları · 20224 okunma
Bu kadim bilgi deposunda çalışırken toprağa gömülü bir tapınakta kazı yapan işçiler gibiyiz; tutarlı bir sistemi incelemekten ziyade parça parça şeyler buluyoruz. Çünkü sistem, her ne kadar en iyi günlerinde tutarlı bir sistem olarak var olmuşsa da, artık parçalanmış, etrafa saçılmış ve iki bin yılın entelektüel muhafazakârlığı ve ruhani kıskançlığının infazlarıyla silinmiştir.
Sayfa 127