tayfun dokuzkardeş, Küçük Prens'i inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Küçük yaşta okumayı tercih ederdim ne yazık yetişkin halimle okudum ve hayal dünyamın küçük bir çocuğa göre kısıtlı olması sebebiyle kitapta bahsedildi gibi sadece harfler sayılar olarak görebildiğim bir kitap. yetişkinlere oldukça iyi göndermeler yapılıyor en önemlisi yürekleri ile göremediklerinden bahsediliyor. büyüklere hitaben yazılmış bir kitap ama küçüklerin de geniş hayal dünyası ile kesinlikle okumalarını isterim. büyüdüklerinde bir daha okurlar daha iyi anlarlar ve nasıl bir izlenim bıraktığını iki zamanda da görerek çok daha iyi anlayabilir kitabı.

Şeyma uzunkoca, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

İnsan gerçeği ancak yüreği ilr görebilir.Gözler , hiçbir şeyin özünü göremez.Gülünun senin için değerli olmasinin sebebi,ona zaman harcaman ve fedakarlikta bulunmandir.

Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 117)Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 117)
Şeyma uzunkoca, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

Acaba yildizlar , günün birinde herkes kendi yildizini bulsun diye mi yanarlar ?

Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 97)Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 97)
Şeyma uzunkoca, bir alıntı ekledi.
4 saat önce

Kral:
-Seni büyükelçi yapalim
Küçük prens:
-Büyükler çok tuhaf oluyorlar.

Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 66)Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 66)
Şeyma uzunkoca, bir alıntı ekledi.
11 saat önce

Onlara yeni bir dostunuzdan söz ettiğinizde size onun hakkinda hicbir zaman önemli şeyler hakkinda sorular sormazlar;Hiçbir zaman 'sesinin tonu nasildir?Hangi oyunlardan hoslanir? Kelebek koleksiyonu yapar mi ? ' demezler.Bunun yerine hep 'kaç yaşinda? Kac erkek kardesi var ? Kaç kilodur? Kaç para kazaniyor ?' gibi sorular sorarlar.Sadece bu sorularin cevabini alinca onu taniyacaklarini sanirlar...

Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 27)Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 27)
Bahar koyuncu, Küçük Prens'i inceledi.
11 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Belki çocuklar için yazılmış bir kitap lakin yetişkinlerin alacağı daha çok ders var. Okurken dünyaya küçük prens gibi bakmayı diledim hatta gökyüzüne baktığımda aklıma düşüyordu

serdar ürek, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hep aynı saatte gelsen daha iyi olur . Sözgelimi öğleden sonra saat dörtte gelecek olsan ben saat üçte mutlu olmaya başlarım.

Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 81 - Cemal süreya & Tomris uyar çevirisiyle)Küçük Prens, Antoine De Saint-Exupéry (Sayfa 81 - Cemal süreya & Tomris uyar çevirisiyle)