1000Kitap Logosu

Kuran

Nokta olabilmek duasıyla.
"Kur’an-ı Hakîm: Hakimiyet kayıtsız şartsız Allah’ındır. Bunu bilen insan dünyada hakimiyet kurmaya çalışmaz. Bilir ki; noktayı koyan Allah Teala’dır. İnsan nokta koymaya değil, nokta olmaya çalışır. Nokta, işin özü, özetidir”.
16
“Biz, Kur’an okunduğu zaman, seninle ahirete inanmayanların arasına gizleyici bir örtü çekeriz. Ayrıca, onu anlamamaları için kalplerine bir kapalılık ve kulaklarına bir ağırlık veririz. Sen, Kur’an’da Rabbinin birliğini yadettiğinde onlar, canları sıkılmış bir vaziyette, gerisingeri dönüp giderler.” [İsrâ 45, 46]
2
ÇOK MÜHİM NOTLAR !!!
Bir kaç gün önce vefat 4 gençten biri olan İHH Gönüllüsü Yusuf Taha Göktaş kardeşimizin aldığı notlar. 1. Şartlar ne olursa olsun, ezanı duyduğunda namaza kalk. 2. Kuran-ı Kerim’i oku, incele, dinle. Küçük zamanları bile yararsız işlere ayrıma. 3. Hiçbir konuda aşırı tartışmayın, zira gösteriş hiçbir zaman yarar sağlamaz. 4. Fazlaca gülme, çünkü Allah’a bağlı gönül sakin ve vakarlı olur. 5. Maskaralık yapma çünkü mücahid bir millet ciddiyetten başka bir şey tanımaz. 6. Dinleyicinin işiteceğinden fazla sesini yükseltme. Çünkü bu bencillik ve eziyet verir. 7. Kişileri çekiştirmek ve tavırları küçümsemekten sakın. Hayırdan başka bir şey konuşma. 8. Karşılaştığın kardeşlerinle sizden istemese bile tanışmaya çalışın. 9. Yapacak bir görevin varsa onu en kısa yoldan, en güzel şekilde bitirmeye çalış. 10. Ahdinize, sözünüze ve vaadinize vefa gösterin. Şartlar ne olursa olsun bunlara muhalefet etmeyin. 11. Okuma ve yazmanı sağlamlaştır. İhtisas sahibi olduğun branşta derinleş. 12. Malının bir kısmı ile davaya katıl. 13. Paranı biriktir, lükse tâbi olma. 14. Durmadan tövbe et. Uyumadan evvel nefisini muhasebe et. 15. Bütün konfor ve rehavet yerlerinden uzak dur. 16. Gözünü haramdan sakın. Duygularına hakim ol. 17. Her yerde davanı yay.
1
Hayriye Halenur
bir alıntı ekledi.
Bir Ay Bölümüş Gibi Yüzlerinde
“Sanki Kur’an, yukarıya çıkıp bir ay oluyor. Sonra Peygamber parmağıyla sûre sûre bölünerek onların kalblerine iniyor; oradan da ayet ayet atar damarlardan yürüyerek yüzlerinde apaydınlık bir ay, bir güneş örüyor.”
Sezai Karakoç
Sayfa 16 - Diriliş Yayınları
9