Kütüphaneciler profil resmi
1000Kitap.Kütüphaneciler resmi hesabı.
30 okur puanı
08 Eyl 2014 tarihinde katıldı.
 • Sevgili Kütüphaneciler,
  Facebook hesabınız varsa 1k.Kütüphaneciler grubuna katılabilirsiniz. Kütüphanecilik ile ilgili her şey 1k'dan paylaşılacaktır. Fakat takıldığınız yerde sorular sorabilmeniz için gruba katılmanız önerilir.

  Grubun adresi: https://www.facebook.com/...KitapKutuphaneciler/

  (NOT: Grup sadece aktif kütüphanecilere açıktır.)
 • Kütüphaneciler tekrar paylaştı.
  Günaydın sevgili okurlar.
  1000Kitap'taki son değişiklikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  ######Hesap ve Gizlilik Ayaları

  #1
  En önemli değişikliğimiz Gizlilik Ayarları. Mevcut durumda artık profilinizdeki her bilgi için ayrı ayrı bir gizlilik ayarı tanımlayabilirsiniz. Örneğin eğitim durumunuzu gizleyebilir, doğum yerinizi gösterebilirsiniz.

  #2
  Sadece takip ettiğiniz okurların size mesaj gönderebilmesini ayarlayabilirsiniz.

  #3
  Okur Listelerinde yer alıp almamayı seçebilirsiniz.

  #4
  Son görülme'nizi açabilirsiniz. Son görülme, sitedeki son çevirim içi olma tarihinizdir. Bir okurun son görülme'sini görebilmeniz için ikinizin de 'son görülme' ayarının açık olması ve birbirinizi takip etmeniz gerekmektedir. Örneğin siz son görülme ayarınızı açık tutarsanız, takip etmediğiniz bir okur veya son görülme ayarı açık olmayan bir okur son görülme'nizi göremeyecektir. Başlangıçta bütün okurlar için kapalı yaptık bu ayarı.

  #5
  Kitaplığınızın her bölümü ve okuma hedefiniz için ayrı ayrı bir gizlilik ayarı tanımlayabilirsiniz.

  #6
  Google gibi arama motorlarında profilinizin gösterilmesi veya gizlenmesini sağlayabilirsiniz.

  #7
  Artık hesabınızı kendiniz de kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatırsanız bütün paylaşımlarınız tamamen yayından kalkar. Detayları ayarlarda bulabilirsiniz.

  #8
  Engellediğiniz ve Sessize aldığınız okurların listesini hesap ayarlarınızda görebilirsiniz.


  ######Profiller

  #1
  Profillerdeki takipçi sekmesi modern bir görünüme kavuştu.

  #2
  Mobil cihazlardaki bir takım görünüm hataları giderildi.

  #3
  'En çok okuyacak okurlar' isimli okur listesi kaldırıldı.

  #4
  'En çok yorum yapan okurlar' listesi 'En çok kitap inceleyen okurlar' listesine dönüştürüldü.

  #5
  Ana sayfa (haber akışı) ve profil sayfaları hızlandırıldı.

  ######Kütüphanecilik, Moderatörlük ve Diğer gelişmeler

  #1
  #5752623 buradan görüldüğü üzere İstekler hesabı devre dışı bırakıldı ve eksik kitap/yazar bildirme bölümü aktif edildi. Bundan böyle istekleriniz kütüphanecilerimizin ekranına beklemeden direk düşecektir.

  #2
  Editörlük ve Editör Adaylığı yetki grupları kaldırıldı. Bunların yerine ikisinin sentezi olarak moderatörlük yetki grubu oluşturuldu. Mevcut editör adaylarımız moderatör oldu. Kısa bir süre içerisinde moderatörlük rehberi ve kütüphanecilik rehberi isimli yardım metinlerimiz açıklanacaktır.

  #3
  Her ay, geçen ayın en iyi ilk 3 kütüphanecisine ve geçen ayın en iyi 1. moderatörüne birer kitap hediye etmeyi kararlaştırdık. Bu uygulamamız geçen ay için de geçerlidir. Dolayısıyla Aralık 2015'in en iyi 3 kütüphanecisine ve 1. moderatörüne kitaplarını bu ayın 20'si ile 25'i arasında hediyelerini göndereceğiz. Kazanan okurlar bir ileti ile paylaşılacaktır. (Hediye kitapları mümkünse kazanan okurların 'okumayı düşündüğü ama kütüphanesinde olmayan' kitaplarından seçmek istiyoruz. Bu nedenle kütüphaneci ve moderatörlerin kütüphanelerini güncel tutmaları önerilir.:) ) Ödüller hakkında detaylı bir iletiyi rehberlerle beraber paylaşacağız.

  #4
  Geri alınamayan bir işlem olan 'hesap silme yetkisi' tamamen kaldırıldı. Bunun yerine şikayet sisteminin bir uzantısı olarak 'hesap askıya alınma' yetkisi getirildi. Bundan böyle Topluluk Kurallarına aykırı hareket eden okurların hesapları sadece 'askıya alınabilecek'. Hesap askıya alma işleminin en önemli farkı geri alınabilmesi.

  Şimdilik gelişmeler bunlar. Takipte kalınız. :)
  1000Kitap Ekibi
 • Kütüphaneci başvuruları değerlendirildi ve aramıza 7 yeni kütüphaneci katıldı. Hoşgeldiler, sefa getirdiler. :) Ayrıca geçen ay hiç çalışmayan kütüphanecilerin yetkileri geri alındı. Umarız bize gönül koymazlar.
  İyi okumalar 1k ailesi.
 • Kütüphaneciler tekrar paylaştı.
  Sevgili okurlar, her gün o günün dününün en beğenilen alıntılarını, iletilerini ve yorumlarını "Dünün En'leri" isimli yeni bölümümüzde inceleyebilirsiniz artık:
  Deba
 • Sevgili Kitapseverler,

  1000kitap olarak sizinle birlikte geçirmekten çok keyif aldığımız bir yılın daha sonuna geldik. Yine sizlerle birarada olacağımız harika bir yılın ilk gününde 2014'ün en'lerini paylaşmak istiyoruz :) Geçen bir yılın en popüler kitaplarını, en beğendiğimiz alıntı ve iletileri, en çok okuduğumuz haber ve röportajları hatırlarken, okurlarımızı da unutmadık tabi ki :) En çok okuyan, okumayı düşünen, yorum yapan, alıntı ekleyen ve en aktif okurlarımızı da gururla sunarız :)

  Bu yıl bol bol kitap okuyalım, yeni yazarlar ve kitap türleri ile tanışalım ve tabi ki tüm bunları 1000kitap'ta paylaşalım :) 2015'in 2014'ü kıskandıracak kadar sağlıklı, başarılı, mutlu, huzurlu, bol kazançlı, keyifli geçmesini dileriz, sevgiyle kalın... :)

  İncelemek için: mehmet kalan
 • Merhaba Değerli Kütüphaneciler,

  İsteklerde yer alan kitap ve yazarların çok hızlı bir şekilde siteye eklenmesi ile ilgili olarak okurlarımızdan teşekkürler gelmeye başladı :)

  Bu konudaki hassasiyetiniz, özeniniz ve süratiniz için hepinize minnettarız.

  İyi ki varsınız! :)
1000Kitap.Kütüphaneciler resmi hesabı.
30 okur puanı
08 Eyl 2014 tarihinde katıldı.