Semanur Filiz, Veliaht'ı inceledi.
 14 Mar 00:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitap güzel , ağır olmayan akıcı bir dile sahip bir günde biter o derece yani fazla abartılacak bir kitap değil daha çok diyaloglar şeklinde, günlük konuşma dili kitaba aktarılmış gibi düşünebilirsiniz konusundan bahsedelim spoiler vermeden kesinlikle bir gençlik kitabı olayların çoğu okulda liseye giden gençleri anlatıyor başrolleri Melis ve Meriç 'in olduğu kitap oldukça eğlenceli komik ve aynı zamanda trajik konuları ele almış okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz ama okursanız da kişiye göre değişir tabi bu size illaki bir şeyler katabilir.

Kadın
İstemezsin tabii..
Çalışırsa nasıl tahakküm kuracaksın?
Çalışırsa nasıl sana bağımlı hale getireceksin?
Çalışırsa onu nasıl yöneteceksin?

Melis Alphan

güvenilmeyecek kız isimleri;

İREM
DUYGU
HALE
MELİKE
SUDE
MELİS
MELİSA

ÖZGE
DEFNE
GAMZE
GİZEM
BÜŞRA
AYŞE
İPEK
SEDA
EDA
YAĞMUR
MÜGE
BUKET
CEYDA
ŞEVVAL
ARZU
PINAR
BEREN
PETEK
MİRAÇ
HAZAL
BURCU
BETÜL
ZEHRA
EZGİ
AYÇA
ELA
SEDEF
NAZ
BERFİN
SİNEM
MİNA
ŞEBNEM
EYŞAN

Susma Sessiz Kalma Yeter Artik
5 aylık bebek, 3yaşında çocuk,20 yaşında kadın, yavru köpek ve birçok duyulmayan şey tecavüz,işkence,istismar,zorla fuuş, bunu yapan yaratıklar başınız göğe erdimi mutlumusunuz üç dakikalık uçkurunuz doydu cebinize para giriyo rahatladınızmı bunu insanlar görmüyo ama gören var hesabı birgün sorulacak yalan dünyadaki pisliğini gerçek dünyada yalayarak temizliceksin . bebek lan nasıl tahrik etti seni , köpek lan bu iş mi attı lan sana , bunu yapan yaratıklar biz SUSMADIK SUSTURAMİCAKSINIZ "ÖZGECAN ASLAN , CANSEL , MELİS,ZEYNEP ENSARİ " BUNLAR SADECE BUZDAĞININ 2MİLYAR ÖTEDEN OLAN HALİ

Ali kırmızı ışıkta durdu. Yarım saat önce yanından ayrıldığı kızı düşünüyordu. Tek başına yaşıyor, çok da tekin olmayan kişilerle arkadaşlık ediyor ve her şeye kayıtsızca cevap veriyordu. Kızın arkadaşları hakkındaki fikirlere gördüğü resimlerden varmıştı. Belki ön yargıydı ama çoğu zaman doğru çıkardı. Her nedense kanı ısınmamıştı o resimlerdekilerin çoğuna. Trafik tıkanınca da iyice canı sıkıldı. Daha önce de iş gereği birkaç kez görüştüğü yan koltukta oturan Zeynep komisere dönüp:
“kız çok tedirgindi. Var bir numara”
“Evet, tedirgindi ama bir şeyden korktuğu için değil bir şeyler saklamaya çalıştığı için tedirgindi. Boşuna zaman kaybettik.”
“Daha birkaç saat önce babası ile görüştüm. Hayatının tehlikede olduğunu söyledi.”
“Ama o duyunca münasip yeriyle güldü sana. Adam Bursa’da biz tam tersi istikamette onu bekliyoruz. Belki de kaçırdık elimizden.”
“Bilmiyorum ama kafam karıştı. Kızın yanına gitmek hataydı belki ama oradan ayrılmak daha büyük bir hataydı. Bence o katil oraya gelecekti. Ama saklanmak için ama başka bir sebeple. Sanırım her pisliğinden kızın da haberi var.”
“Uçuyorsunuz Ali Bey, düşüp bir yerinizi kırmayasınız.”
“Şöyle düşün: Bu kadar cinayetin ardından sen olsan alelade bir yolculuk yapar mısın? Her şeyi olduğu gibi bırakıp uzaklaşır mısın? Aklıma yatmıyor.”
“Gayet basit, artık burada tutunamayacağını anlıyor ve doğruca göçüyor. Bir müddet arada sessizce yaşayacak sonra yeniden başlayacak.”
“Çok toysun Zeynep. Öğreneceğin daha çok şey var.” On beş dakikalık bir beklemenin ardından trafik akmaya başlamıştı. İkisi de sustular. Sessiz ve sükûnet içinde ilerlerken Ali aniden frenlere yüklendi. Ve bağırır gibi bir “lanet olsun” sözcükleri yankılandı aracın içine. Zeynep şaşkın arka arkaya birkaç kere “ne oldu komiserim” diye sormuşsa da Ali sanki onu duymamış gibiydi hemen ilk aradan sağa döndü. Son hızla geri dönecek bir yol aramaya başladı.
“Kızın yanından ayrılalı ne kadar oldu?”
“bir saati az geçti.”
“umarım geç kalmamışızdır.”
“bir anlatsanız da bende anlasam amirim.”
“Ya Bursa’ya giden katil değil de sadece aracı ise. “
“Nasıl yani?”
“Vakti zamanında buna benzer bir olaya bakmıştık. Adam yedincide yakalandı bir kişiyi daha öldürmesi gerekiyormuş. İfadesinde öyle demişti. Ayrıca ne pahasına olursa olsun huzura ermek için bunu başarması gerekiyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam sonuncusu kendisiydi. Polislerden kaçarak kendisini vurdurtmuştu. Onun kurbanları içinde erkekler de vardı.”
“Ee!”
“Esi bu katil huzur için kaç kişiyi öldürecek bilmiyorum ama olayı o kızın etrafında planladığı kesin. O kız ya son kurban ya da artık birlikte yapacaklar.”
“Araç?”
“Ver bir garibana 100-200 lira istediğin yere götürsün ondan kolay ne var?” Tekrar sustular hiçbir şey kesin olmasa da bir muallâkta az sonra kurtulacaklardı. Bir saatte gittikleri yolu yarım saatte geri döndüler. Kapıcıya kimlikleri ile kapıyı açtırıp asansöre koştular. Bir buçuk saat önceki polisleri tanıyan kapıcı arkalarından seslendi.
“Tekrar Melis Hanım için geldiyseniz evde yoklar. Siz çıktıktan on beş, yirmi dakika sonra erkek arkadaşı geldi. Az önce de çıktılar. Çok da mutlu görünüyorlardı.“
“erkek arkadaşı nasıl biriydi tarif eder misin?”
Kapıcının tariflerine Ali hiç tepki vermezken Zeynep garip sesler ve mimiklerle yorumlar gibiydi. Birkaç dakikalık tarifin ardından Zeynep son derece şaşkın ve korku için de
“Tanrım bu o. Yiğit” dedi
Uğur UKUT (1k hikaye tamamlama etkinliğinden)

fatma Ece, bir alıntı ekledi.
12 Şub 02:52

Sonun er yada geç toz olmak ise önemli olan tek şey kum tepesinin değil çölün nersinde olduğun dur.

Ayaz, Melike Melis (Sayfa 29 - kentkitap)Ayaz, Melike Melis (Sayfa 29 - kentkitap)
angel uehera, bir alıntı ekledi.
21 Oca 19:50

Yaşlı adam da onaylayarak başını salladı ve hemen ardından
ellerini ceplerine sokup, soğuk gerçekleri her zamanki
ciddiyetiyle hatırlattı.
“Yapabileceğimizin en iyisi bu, Melis.Emin ol, ben de
en az senin kadar arkadaşının kurtulmasını istiyorum. Yine
de unutma, bu garanti bir yol değil! Sonunda kaybetmek de
var...” dedi.
Toprak’ın yanımda kaskatı kesildiğini ve derin bir nefes
aldığını hissettim, ama dönüp yüzüne bakmaya cesaretim
yoktu. Havada asılı kalan uyarıyı o da anlamıştı. Ne cevap
vereceğimi bilemiyordum. Ne yapacağımı da.
Tam son umudumu da kaybetmek üzereyken beni kendisine
doğru çevirdi.Konuşurken elleri omuzlarımdaydı.
“Sana karşı duyduğum bu aşk, ölümsüz bir aşk

Ölümsüz Aşk, Burcu B. Filiz (Sayfa 436)Ölümsüz Aşk, Burcu B. Filiz (Sayfa 436)

Karaçal, Melis Danişment, Cem Adrian - Sesindeki Yalnızlık
https://youtu.be/RQa1nXW1Q9U

Hatırlat bana uzak ve yakınlığın sarıldığı bankı
Hatırlat nasıl başlamalıydı dinlediğimiz ilk şarkı
Hatırlat başak saplarını dik tutan gölgemi
Hatırlat efkarımı, deliren gezegenimi, ve ökfemi
Hatırlat nasıl yenilirdi güneş çiçekleri delip geç
Hatırlat bana
Benzediğin şehri gerçekten sevince...

Muhteşemm