selim koç, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

diyanet’ten sorumlu devlet bakanı’nın adı Bekir...
Samsun Müftüsü diyor ki, Bekir deve yavrusu’dur!

Başka ne diyor?

Çocuğunuza Sanem adı koymayın, put demektir. Aleyna
koymayın, bela demektir. Kezban, yalancı demektir. Melis,
şişman demektir. Jülide, perişan’dır. Gülsüm, zavallı’dır. Mikailîsrafıl,
mekruhtur. Samet, sakıncalı. Rumeysa, gözü çapaklı
kadın. Alara-îlayda gayrimüslim. İrem desen, sahte cennet’tir.
Sanırsın, Türk dil kurumu başkanı’dır mübarek.

Halbuki...

Geçenlerde “Ben Veysel Karani’yim” diyen uyanığın biri,
aralarında hâkimlerin, avukatların, öğretmenlerin de bulunduğu
kerizlere, cennet’ten tapu satarak, altı milyon lira tokatladı.

Eyüp Sultan’ım deseydi...
Rahat 16 milyon götürürdü.

İsim Şehir Artist, Yılmaz Özdilİsim Şehir Artist, Yılmaz Özdil
sude altunç, Veliaht'ı inceledi.
12 May 21:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Geçen yıl okuduğum için çok detaylı hatırlayamıyorum fakat beni çok gülümseten bir kitap oldu. Karakterlere çok bağlandım.Meriç,Melis,Mete.. Hepsini de özledim.Okuyun efendm okuyun eğlenin.Güzel aşk ve mizah gençlik kitabı:)

Elif Nazlı Tezel, Gitmesen Olmaz mı?'ı inceledi.
29 Nis 12:51 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Açıkcası bu kitabı bu kadar beğeneceğimi bilmiyordum. kitaplığımda uzun zamandır duruyordu ve elden çıkarmak için okumaya karar vermiştim. Konusunu bile bilmeden başlamıştım ve kapağı yüzünden aklımda beliren düşüncelerden bambaşka bir kitap olduğunu fark ettim. Wattpad kitabı olduğunu da sonradan öğrendim. Kitap Kenan ve Melis'in evliliğinin saçma gidişatı ve bu sırada hayatlarına dahil olan Ayşegül ve Akın karakterinin başından geçen olayları anlatıyor. Çerezlik bir kitap arıyorsanız bu kitabı tavsiye ederim.

Yağmur, Şimdi Düğün Zamanı'ı inceledi.
 26 Nis 09:20 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi ıcerir.Bilgilerinize.Serra’nın arkadaşları yavaş yavaş evleniyor Ve Oktay ile nişanlanmalı iki Yok olmuştur.Aileler bir an önce evlilik olsun ister ama hem Oktay’ın iş yoğunluğu hemde Serra’nın il yoğunluğu nedeniyle bir türlü tarih belirlenemez.Bu şurada güzel haberler de alırlar.Bir ara Melis eşi ile problemler Yaşar vr bu problemler beni üzdü. :(Ve beni hem şok eden hemde üzen iki olay oldu.Birincisi yani beni şok eden şey,her
şey güzel giderken Serra ile Oktay’ın yine aralarında problemler olması Ve bu problemleri iyice düşünüp tartıp akıl soran Serra,en donunda Oktay ile konuşur Ve Oktay’la nişanı atarlar.İkinci şokuma gelmeden önce beni üzen şey Serra’nın dedesinin kanser oluşu Ve en fazla üç yıl yaşatacak olmadı.İkinci yaşadığım şok’a gelince Özgür ile Serra’nın arkadaşlık ilişkisinin aşka ilerleyip evlenmeye karar vermeleri ve evlenmeleri oldu.En çokta dedesi ölmeden önce düğününü görmesi sevindirdi,beni.Keyifli okumalar.

Yağmur, İşte Hayat'ı inceledi.
24 Nis 23:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi içerir.Bilgilerinize.Kitabımızda Serra,İstanbul Hilton Otelinde staj yapıyor Ve Oktay ile ilişkisi çok güzel şekilde ilerliyor.Staj bitince ve annesiyle de kavga edince Çeşme’ye gidiyor,Serra.Çeşmede de çok güzel vakit geçiriyor Ve Oktay Serra’ya süpriz yaparak stajından sonra Çeşme’ye geliyor.Çeşmede Serra’nın teyzesi,eniştesi,kuzeni,arkadaşları Ve Cüneyt ile tanışıyor.Sonrasında ise Oktay ile Serra Ankara’ya gidiyor.Serra artık Oktay ile nişanlıdır vr her ikisinin de son senesidir.Serra üçüncü sınıfta tam burs almış Ve son yılında da bu burs devam ediyor.Bir yandan nişanlılık döneminin zevkini sürerken son senesinde dersleri ve arkadaşları ile güzel vakit geçiriyor.Sayfalar ilerlerken bir anda öfkelenip sinirlenmeye başladım.Çünkü bu Melis ve Alev karakterlerine,bir önceki kitaptan başlayarak sinir olmaya başlamıştım ama bu kitapta daha da sinir olmaya başladım.Alev bitti,Melis başladı.Melis’in ilişkisi kötü gidiyor diye Oktay ile yakınlaşmaya başlamış Ve Oktay da saf gibi atlamış.Ve bunları Serra’yla Dilek’e bir üniversiten bir arkadaşları anlattı.Okurken o kadar sinirlenip öfkelendim ki.Daha Sonrasında Serra,Oktay ile ilişkisini bitirir ve babaannesinin tanışmasını istediği kişiyle tanışır,vakit geçirir.Serra,o vakit geçirdiği çocuk ile -çocuğun adı Özgür- mezuniyet balosuna gelir ve Oktay kıskançlıktan deliye döner.Bu sorada babası başka bir kadın ile evlenir.Şok olur ama çabuk atlatır.Özgür,otuz yaşında Ve avukattır.Serra ise mezun oluşunun mutluluğu ile devam etmeye çalışır.Veeee ger ne kadar bir ara Oktay’a da sinirlensem de kızsam da Serra için İstanbul’a gelir ve İstanbul’da iş bulur.Daha Sonrasında ise her şeyi Serra’ya anlatır.Melisle neler konuştuğunu,onu Ne kadar çok sevdiğini anladığını Ve Serra’yla olan ilişkisini düşündüğünü anlatır.Ve Oktay,Serra’ya evlenme teklifi eder.Keyifli okumalar.

Yasin Can Gezici, Kinyas ve Kayra'yı inceledi.
23 Nis 22:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle okuduğum 4. Hakan Günday kitabıydı. Her satırı ayrı anlamlar barındıran çok kaliteli bir kitaptı. 2 arkadaşın başından geçen ilginç olaylar, kafalarında dolaşan zehirli düşünceler, kalplerindeki değişik duygular hepsi çok başarılı bir kitap oluşturmuş. Kitapta sadece Kinyas ve Kayra yok tabii ki. O kadar güzel, yaratıcı karakterler vardı ki; Melis, Feridoun, Hakan Günday :) evet yazar kendi adında bir karakter eklemiş (belki de bütün olaylar gerçekti -_-) hepsi çok güzel karakterlerdi ama benim favorim Alp oldu. Çeşitli karakterler olduğu gibi çeşitli mekanlar da var. Çoğunlukla Afrika kıtası ülkeleri olmasına rağmen sonu çok güzel bir şekilde ülkemiz Türkiyede bitiyor. Kinyascı mı Kayracı mısın diye sorarsanız beni kendine daha çok bağlayan karakter Kinyas oldu :) Her anlamda okunmayı hak eden güzel bir yeraltı romanıydı. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.

RABİA YILMAZ, bir alıntı ekledi.
06 Nis 22:22 · Kitabı okudu

'' Başaramamaktan korkuyordum. Başlayıp da bitirememekten korkuyordum. Bana hep süs bebeği muamelesi yapıldı. Kendi ailem bile beni hep öyle gördü, yani güzel ve süslü Melis. Benim ciddi bir şey yapabileceğim kimsenin aklının ucundan bile geçmedi. ''
'' Bırakın ailemi, bunu ben bile aklımın ucundan geçirmedim bu son yıllara dek. Son iki yıla kadar ağustos böceği gibi yaşadım. Güzel olmak, şık giyinmek, hoş yerlerde bulunmak, güzel davetler verip ilginç sofralar düzenlemek... Ama artık hayatın bunlardan ibaret olmadığının farkına vardım. ''
'' Bir kızım var. Büyük, çok büyük bir mutluluk ve bir o kadar da büyük bir sorumluluk. Anne olalı olaylara çok daha başka bir açıdan bakmaya başladım. Ayağımı yere sağlam basmak isiyorum. Gelecekte neler olabileceğini iyi kötü bilebilmek istiyorum. Hepsinden önemlisi de güvencede olmak istiyorum. ''

Günler Akıp Giderken, İpek OngunGünler Akıp Giderken, İpek Ongun
Semanur Filiz, Veliaht'ı inceledi.
 14 Mar 00:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitap güzel , ağır olmayan akıcı bir dile sahip bir günde biter o derece yani fazla abartılacak bir kitap değil daha çok diyaloglar şeklinde, günlük konuşma dili kitaba aktarılmış gibi düşünebilirsiniz konusundan bahsedelim spoiler vermeden kesinlikle bir gençlik kitabı olayların çoğu okulda liseye giden gençleri anlatıyor başrolleri Melis ve Meriç 'in olduğu kitap oldukça eğlenceli komik ve aynı zamanda trajik konuları ele almış okumazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz ama okursanız da kişiye göre değişir tabi bu size illaki bir şeyler katabilir.

Kadın
İstemezsin tabii..
Çalışırsa nasıl tahakküm kuracaksın?
Çalışırsa nasıl sana bağımlı hale getireceksin?
Çalışırsa onu nasıl yöneteceksin?

Melis Alphan