Ayşe Gül, bir alıntı ekledi.
26 May 19:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Üzerimde bir çarmıh ağırlığı, başımda zeytin ağaçlarının gölgesi. Delinmiş ellerimin ayası benim de. Sağ böğrümde derin bir mızrak yarası. Ey Alemlerim Rabbi, dindir acımı.

Mimoza Sürgünü, Nazan BekiroğluMimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu
Ayşe Gül, bir alıntı ekledi.
23 May 17:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

En zayıf olduğum yerden sınanmış en hassas olduğum yerden vurulmuşum. Hangi yanımdan yara alsam o yanımdan ağrımışım. Taşıyamam zannettiklerimi taşımış, taşırım zannettiklerimin altında kalmışım. İçimdeki ummanı önce sızdırmış sonra taşırmışım.

Mimoza Sürgünü, Nazan BekiroğluMimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu
Ferhat murat, Mimoza Sürgünü'ü inceledi.
20 May 14:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ben kara bir sinek. milyarlarca benzerimden sadece biri. adımdan sorulsa "bir adım bile yok" derdim. ama o severdi isim vermeyi, bana da bir isim vermesini ne kadar da isterdim."

Tugba aydogdu, bir alıntı ekledi.
08 May 09:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Küçülsem. Tek noktada toplansam. Yaşam büyük, amenna .Ama ben biraz azalsam. Sadeleşsem. Durulsam.

Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 39)Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 39)
Ayşe Gül, Mimoza Sürgünü'ü inceledi.
28 Nis 21:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen cümleler arasında kaybolduğum bazen iki kelime arasında kendimi bulduğum,sonra satırlar arasında kaybettiğim bir gönül dostunun hatıralarına rastladığım... Yine Nazan Bekiroğlu'na hayran olduğum bir eser.
Seyahat Albümü bölümünü nasıl okuduğumu bile anlayamadığım, Kalp Sathı'nda inzivaya çekilmiş anılarıma rastladığım, kalbime sevinç tohumlarının ekilmesine izin verdiğim denemelerden oluşan bu eser, yazarın kalemini sevenlere tavsiyemdir. Daha önce okumamış olanlara ise önce diğer eserlerine bakmalarını sonra buna dönmelerini tavsiye ederim^^

Meryem Yılmaz, bir alıntı ekledi.
28 Nis 18:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Oysa kendi acısında bütün evrenin acısını tecrübe edenler kadar bütün evrenin acısını da kendi acısına çevirebilenlere insan denir ve yalnızca onlara insan denir."

Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 258 - Timaş Yayinlari)Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 258 - Timaş Yayinlari)
Meryem Yılmaz, bir alıntı ekledi.
28 Nis 18:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hikmetini kaybetmiş hendesenin cürmüdür bütün çektiğimiz."

Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 225 - Timaş Yayinlari)Mimoza Sürgünü, Nazan Bekiroğlu (Sayfa 225 - Timaş Yayinlari)