Bahri'nin Kapak Resmi
Bahri, bir alıntı ekledi.
04 May 00:26 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde... Fakat daima ödersiniz.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 329)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 329)
Bahri, bir alıntı ekledi.
04 May 00:20 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İçimde o zamana kadar duymadığım bir eziklik vardı. Bu korku değildi, acı değildi. Ancak kendisine ihanet eden insanların duyacağı bir azaptı. Bir ucu iğrenmede biten garip bir duygu.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 145)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 145)
Bahri, bir alıntı ekledi.
04 May 00:16 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben maalesef kendim başladığım bir yalanın kurbanıyım. Bunu nasıl yaptım? Niçin yaptım? Bilmiyorum... Fakat bu iş böyle... Bir gevezelik... Başka bir şey değil. Belki burada bütün insanlıkla birleşiyorum. Hepimiz kendi masallarımızın kurbanıyız.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 112)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 112)
Bahri, bir alıntı ekledi.
15 Nis 21:54 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Saymak bizi daima aldatır. Gülünç ve eksik neticelere götürür. Zaten herhangi bir şeyi saymanın imkanı yoktur. İnsan tek bir hal olsa istatistik denen bir şeye inanırdım. İnsan karışıktır, durmadan değişir.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 249)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 249)
Bahri, bir alıntı ekledi.
25 Mar 14:55 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Ahval-i eyyam
değil bir kadeh şarapta kaybolmuşluğum
bir yumrukta çatır çatır kırılmışlığım değil
bir oynayan var yüreğimle
İşte bu
yalnız ve suçlu
ve doğurgan
hangi akşam ama kime doğru?

Boyunduruk, Orhan Kotan (Sayfa 54 - Ulusoğlu matbaası)Boyunduruk, Orhan Kotan (Sayfa 54 - Ulusoğlu matbaası)
Bahri, bir alıntı ekledi.
23 Oca 00:03 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Fakat ne saatini bedava tamir eden Nuri Efendi'ye, her zaman yardımını gördüğü Abdüsselam Bey'e, ne de eline diline üşenmeyen Avcı Naşit Bey'e açıktan açığa düşmanlık edemediği, hatta onları ne olsa yine biraz sevdiği için, bütün köşede bırakılmış insan hıncıyla Seyit Lutfullah'a yüklenirdi. Ona göre Lutfullah "yalancı esrarkeşin biri" idi.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 44 - Dergah Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 44 - Dergah Yayınları)