ALLAH'IM ÇARE OL TÜM ÇARESİZLİKLERİMİZE!....

Sensin her güçlüğü kolaylaştıran,

Sana imkansız yok,

Sana zor yok Rabbim.

"KÜN FE YEKÜN"demen yeter,

FETTAH'sın tüm kapıları açansın ALLAH'ım.

Biz aciziz, AZİZLİĞİNE sığınıyoruz.

Biz yanlızız ÜNSİYETİNE sığınıyoruz.

Sana Hz.Yunus'un duasıyla yalvarıyoruz....

İrademizi senin iradene ram eyle,

Kalbimizi yoluna çevir,sonsuza dek.

Ayaklarımızı yolunda sabit tut.

Çaresizliğimize çare sensin...

Hasretimize vuslat,

Dualarımıza sadece sen icabet edersin.

Mededimiz sensin ALLAH'ım,

Nasuh bir tövbe ile Kamili iman ile sana dönmemizi nasip et....(Amin)

NasUH
Yanımdan geçer ve hiç bir şey söyleyemem,Yalnızca kokusunu duymak için derin bir nefes alırım.

Aykan, bir alıntı ekledi.
05 Mar 22:08 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İyi bir liderin, önce iyi bir takım oyuncusu olması gerektiğini...

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 24)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 24)
..., bir alıntı ekledi.
 04 Mar 00:58

Batılı Devletlerin Türkiye siyasetine etkileri (1)
Yalta Konferansı'nda, II. Dünya Savaşı sonrası düzeninin temel öğesi olacak, milletlerarası barış ve güvenliği sağlayacak Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın Anayasası'nı hazırlamak üzere San Fransisco'da toplanacak konferansa çağrılacak devletler tespit edilirken Türkiye de tartışılmıştır. Stalin, Türkiye'yi kastederek, Birleşmiş Milletler'de Almanya'ya karşı bütün gücüyle savaşmış devletlerin, savaş sırasında sallantıda kalmış, "hilekârlık" yapmış olanlarla yan yana oturmasının savaşmış devletleri kızdıracağını savunmuştur. Stalin'in önerisi kabul edilerek, 1 Mart 1945 tarihi itibariyle Almanya ve Japonya'ya savaş ilan etmiş olan devletlerin San Fransisco Konferansı'na davet edilmesi kararlaştırılmıştır. Türkiye de 23 Şubat'ta bu iki devlete savaş ilan ederek, BM konferansına kurucu üye olarak katılabilmek için gerekli hukuki koşulu yerine getirmiştir.
-----
1 Mart 1945'e kadar Almanya'ya ve Japonya'ya savaş ilan etmiş olan devletlerden oluşan San Fransisco Konferansı, 25 Nisan 1945 günü toplanmış ve 26 Haziran'da "çok partili siyasi sisteme geçişi" öngören Birleşmiş Milletler Anayasası'nın imzalanması ile çalışmalarını sona erdirmiştir.[5] Türk heyeti San Fransisco Konferansı'nda her fırsatta çok partili siyasal rejime geçileceğini ifade etmiştir. Birleşmiş Milletler Anayasası'nın imzalanması, Türkiye'nin demokratikleşmesinde ve Batı dünyasına yaklaşmasında önemli bir adım olmuştur.[6]
[5] Nasuh Uslu, Türk- Amerikan Ilişkileri, 21. Yüzyıl Yay., Ankara 2000, sayfa 205.
[6] Ahmet N. Yücekök, Ilter Turan ve , Mehmet Ö. Alkan, Tanzimattan Günümüze Istanbul'da STK'lar, Tarih Vakfı Yayınları, Istanbul 1998, sayfa 162, 163. Ayrıca bakınız; - Mustafa Erdoğan, Liberal Toplum ve Liberal Siyaset - Türkiye'de Demokrasiye Geçişin Deneyimi (1945 1950), Siyasal Kitapevi, Ankara 1992, sayfa 275.
- Cemile Burcu Kartal (2003), Türk Siyasal Hayatında Beyaz Ihtilal: 1950 Seçimleri, Atatürk Dergisi, cild 3, sayı 4, sayfa 266. *** Imzalanan Birleşmiş Milletler Anayasası'sı için bakınız; http://www.unicankara.org.tr/doc_pdf/chart_turkce.pdf

Türkiye'nin Dış Politikası, Oral Sander (Sayfa 117 - undefined)Türkiye'nin Dış Politikası, Oral Sander (Sayfa 117 - undefined)
Seda Temur, bir alıntı ekledi.
25 Şub 18:27 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

Sahi, neydi sevgi? Bir çuhayı ipek görebilmek miydi; toprağı amber niyetine koklamak mı? Sureti sirete, arazı cevhere, bedeni ruha köle eylemek miydi sevgi? Sevgi bir iyilik miydi, şefkatli bir cümlecik mi? Neydi sevgi dış mıydı, yoksa iç mi; zahir miydi, yoksa batın mı; kalıp mıydı, yoksa can mı?Var olmak mı, varlıktan geçmek mi? Dünyaya gülmeye mi gelmiştik, ağlamaya mı; ölüyor muyuz, yoksa doğuyor mu? Sevgi neydi?!..
Sevgi bir acıydı herhalde, bir kederdi, kah hüzünle, kah mutlulukla hatırlanan. Belki de sabırdı sevgi, affetmekti, gelecek günler adına. Sevgi sınanmaktı adl-i ilahi'de ve sınavı geçmekti ercesine. Sevgi bir tevbeydi, nasuh kisvesinde; bir dirilişti nefsi öldürerek. Sevgi iyi bir ad bırakmaktı fena yurdunda. Ömür geçer de ad kalır...

Ah Mine'l-Aşk, İskender PalaAh Mine'l-Aşk, İskender Pala
Aykan, bir alıntı ekledi.
22 Şub 21:52 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gelecek kendi kendine gelen bir şeydir, ama nasıl geleceği bizim bu günümüze, bugünkü tercihlerimize ve seçimlerimize bağlıdır.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 23)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 23)
Şeyma Öztürk, bir alıntı ekledi.
20 Şub 23:28 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Nasuh hayatı boyunca çok tövbe etmiş ama bu tövbeleri hep bozmuştur. 'Nasuh'un Tövbesi' denilen tövbe, nihai ve son tövbedir. Mesnevi-i Şerif'te bir öykü olarak geçer.
Nasuh aslında erkektir fakat kadınlar hamamında tellaklık yapar. Herkes onu kadın sanar. Yaptığı masajdan herkes çok hoşnut kalır. Yaptığı işin yanlışlığının farkındadır ama bir türlü onu terk edemez. Zaafı vardır.
Bir gün padişahın kızının önemli bir mücevheri kaybolur. 'Nasuh dâhil, herkesi aramaya başlayacağız,' derler. Nasuh o anda perişan olur. Çünkü her şey ortaya çıkacak ve kelle gidecektir. Ettiği tövbeler gelir, aklına. 'Yahu ben ne yaptım?' der.
'Hadi Nasuh, seni aramaya geliyoruz,' dedikleri vakit de kendinden geçer. O anda Nasuh son tövbesini yapmış, Rabbine sığınmıştır. Allah, onun yardımına gelir.
Kendinden geçtiği anda, 'Nasuh'u aramaya gerek kalmadı. Mücevher bulundu,' derler. O anda Nasuh'un sır perdesi aralanmıştır ve der ki, 'Ben artık bu işi bırakıp gidiyorum.' Tellaklığa geri dönmesi için yapılan bütün ısrarları geri çevirir. Buna Nasuh'un Tövbesi derler."

Yaralı Ceylanlar Kulübü, Mim Kemal Öke (Sayfa 66 - Sufi Kitap, 2.baskı, Ekim 2015.)Yaralı Ceylanlar Kulübü, Mim Kemal Öke (Sayfa 66 - Sufi Kitap, 2.baskı, Ekim 2015.)
Zarif’Bey, bir alıntı ekledi.
 14 Şub 08:15 · Kitabı okuyor

Nasuh Tövbenin aşaması..
Bu aşamaları kısaca özetlersek, birinci aşama samimi yüzleşmenin gerçekleştiği kalp aşaması, ikinci aşama değişim iradesinin ortaya konduğu zihin aşaması, üçüncü aşama bu iradenin davranışlara yansıdığı eylem aşaması, dördüncü aşama kendi içinde tutarlı ve kalbi muhasebe ile uyumlu bir ahlaki şahsiyet inşa etme aşamasıdır. Unutma, tövbe temelde yüreğindeki üretken bir sancı ile başlar.ç ve yine yüreğinin yönlendirdiği kendisiyle barışık bir ahlaki şahsiyet oluşumu ile hedefine ulaşır.

Duruş  Gençlerle Yüz Yüze, Ahmet Davutoğlu (Sayfa 375 - undefined)Duruş Gençlerle Yüz Yüze, Ahmet Davutoğlu (Sayfa 375 - undefined)
Aykan, bir alıntı ekledi.
13 Şub 21:40 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Günümüzün karmaşık, kaotik ve çok hızlı dünyasının birey üzerinde yarattığı en büyük tahribat, yaşamın anlamsız görünmesi, anlamını yitirmesi riskidir.

Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 19)Kendi Everest'inize Tırmanın, Nasuh Mahruki (Sayfa 19)