• 382 syf.
  ·9/10
  Theo gerçekten çok zor bir adamdı. Ona ısınabilmekte kendisi kadar zordu... Zordu ama en sonunda sevdim. Kitabın başındaki *elma* sahnesine rağmen. Konuya Theo'yla girdim çünkü kitabın konusunu anlatmaya başlarsam yine spoi yerine geçecek bir sürü bilgi verirdim. Kitabı okurken yavaş yavaş öğrenilecek şeyleri burada yazarsam bütün tadı gitmiş olur zaten. (Belki altta bir tane söylemiş olabilirim :>)

  Nedenini bilmediğim (dün gr yorumu yazarken de söylemiştim bunu) bir eksiklik vardı bu kitapta. Şu an bunun nedeninin, herkesin fazla hüzünlü ve plot twist denilen kısmın aslında çokta plot twist havasında olmaması olabileceğini düşünüyorum.. Biraz saçma bir cümle olmuş olabilir... Demek istediğim aslında bomba etkisi yaratması gereken o olayın sadece bir elektrik çarpması olarak kalmasıydı...

  Kitapta en sevdiğim şeylerden biri Theo'nun duygusallığı, zor sevmesi ama tam sevmesi, sevgisi uğruna yıllardır bilendiği şeyden vazgeçmesi, 'seni seviyorum' demesine gerek kalmaması çünkü sevdiğini gün gibi belli etmesiydi.

  Scarlet hakkında kötü bir şey söyleyemeyeceğim. Siber hırsız olarak geçirdiği hayatını yumurtalık kanseri olduğu haberini aldıktan sonra bırakıp doğduğu yere dönüyor. Tedaviyi kabul etmiyor, karşı. Tedaviyi kabul etmediği için 6 aylık ömrü kaldı diye biliyor. Bu 6 aylık sürede Theo var işte çokta detaya girmeyeyim.

  Sonunu da beğendim, genel olarakta beğendim, karakterleri de beğendim... Beğenmediğim o tek şey ne belki ikinci kez okursam anlarım.