aiş

Mutsuzluk, dâima, mutluluktan daha yakın olmuştur: süren, hep o gibi görünmüştür bana. Derinlere kök salan Lâhavle. Zihni toplamak; bu ağırlığı devindirmek; her sözcüğü bir bir tartıp, sınamak; 'yazma'yı her gün kanatmak; yazarın ancak kendi kendineliğini yoğun biçimde varetmesiyle mümkündür.
Reklam
Sermaye'nin çektiği arabada olmamak, vicdanımızı nefsimize karşı silahlandırmak: ah, KALBiM KANA!
Benim yalnızlığımın hududu, başkasının yalnızlıksızlığının hududu mu?

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
damar ve kan ırkçılığın değil inancın simgesidir DİN'DE. MİRAÇ, IRKÇILIĞA İNDİRİLMİŞ KESIN DARBEDİR
Ateşi taşımak: yaşamak Her şey uğultu; dağınıklığımın parçalarını birbirine vura vura ne bulabilirim?
Reklam
Ben neyi çekiyorum boşlukta? Tek gerçek var şimdi hayatımda: gürültü. Bunu yoketmeden, hiçbir şeyi varedemeyecegimi biliyorum.
"Ramazan ayını nasıl geçirelim?" sorusu bıktıracak kadar çok sorulan sorular arasına girmek üzere. Aslında yapılacak ibadet de iş de bellidir ve bilinmektedir. Şu kadar ki insan her seferinde yeniden duymak ve özellikle kendisine hitap edilmesini istiyor. Bu seferliğine "Ramazan'da ne yapmayalım?" sorusunu sormaya ne
280 syf.
·
Puan vermedi
Mektuplar 1
Mektuplar 1Samiha Ayverdi
9.4/10 · 20 okunma
kedi için çıkan seslerin Gazze için susmasındaki samimiyetsizlik..
Oruç ve namaz; bülüğ çağından çıkarken, çocukluktaki babadan, normal babaya geçişinde, "metafizik" bir planda tutarak, çocuğun büyük bir sarsıntı geçirmesini de önler.
Reklam
O, ramazanın birinci günü orucu içine ekmiştir. Üçüncü gün oruç yeryüzüne çıkar, onuncu gün kök ve gövdelidir. On beşinci gün dallar sürer, yirminci gün yapraklar açar; yirmi beşinci gün çiçek, çiçek, çiçek... Son gün: dalları bastı kiraz. Ulu ve yüce bir ağaçtır artık inanç insanda. Kök en derinde; yemiş, nur olarak yüzdedir.
14,3bin öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.