Giriş Yap
Fatime Can
@okumatif
Okumayı çok seven bir insan. ᛉ instagram.com/okumatif?utm_medium... From The Library of Cangül
Fatime Can
133 okur puanı
12 Tem 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
184 syf.
Ezoterik Astroloji
Evrenin varoluşunu bilimsel olarak, hepimiz belgesellerden, kitaplardan ve ilkokulda bize anlatılanlar sayesinde az çok biliriz ya da bildiğimizi sanırız.Teknolojinin bu kadar gelişkin olduğu günümüzde ise hala pek çok bilinmezle dolu dünyamızda yaşayıp dururuz, hatta pek çok konuda da oldukça ilkel yaşantılarımız var...Bu evrende yaşayan her varlık gibi bizlerde bu sistemin birer parçası olduğumuz gibi istesek de istemesek de olmuş olan her şey, olan ve olacak olan her şey bizleri de etkiler ve ilgilendirir. Bütün bunlar olurken ellerimizle gözlerimiz kapatıp ben bu işte yokum deme gibi bir şansımız da yok ne yazık ki...Gerçi bunda sevinecek pek çok şey var, görmesini bilenler için ve algısını açık tutmayı seçenler için.Evet her şeyi bilemeyebiliriz, bilgi işte bunun için var. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim ki ben kendimi bildiğimden beri varoluş ile ilgili pek çok sorum, merakım ve ilgim olmuştur.Dünyada yaşadığım süre boyunca da pek çok bilimin olduğunu da duydum.Bunlar arasında akademik olarak, geçmişten günümüze kadar gelebilmiş ve dünya üzerinde kurulmuş bütün medeniyetlerde, oldukça önem verilen astroloji bilimi ise ‘insanlığın kadim bilgisinin bir parçası’ olarak,herkes tarafından yakından takip edilmesi gereken vazgeçilmez bir bilimdir. Bilgiye aç ve meraklı biri için iştahı daha da kabartan, Ezoterik Astroloji hakkında, anlayabileceğimiz düzeyde bilgiler içeren bu kitap -yaşayan-herkesi ilgilendiren kadim bilgilerle dolu.Geçtiğimiz yılın son günlerinde okuduktan sonra benim gibi bu konuda hiç bilgisi olmayan biri olarak merakımın ve ilgimin daha fazla kamçılandığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Oğuzhan Ceyhan
Ezoterik Astroloji
Ezoterik Astroloji
8.5/10 · 54 okunma
1 yorumun tümünü gör
İlk kullandığım anlamıyla sedece beni tanıyanlar anlayabilirdi, son hali ile aslında herkese verdiğim ya da vermeye çalıştığım mesaj daha net anlaşılabilecek.Düzenleme iyi oldu.
Reklam
Fatime Can yorumladı.
536 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitaba uzun uzun inceleme ekleyemeyeceğim ama okuduğum en mükemmel 3 kitaptan birisi oldu. Bu kadar iyi çıkmasını asla beklemiyordum ve herkesin kafasına fırlatmak istiyorum kitabı.. okusunlar diye.
Başlangıç
8.6/10 · 18,4bin okunma
1 yorumun tümünü gör
104 syf.
Dikkat spoiler içerir! Size anlatacağım bir hikaye vardı Zweig’in Satranç ’ı ile ilgili, biz ilkokuldayken öğretmenimiz hapisteki bir adamın hikayesini anlatmıştı,”uzun zaman boyunca kapalı bir yerde mahkum olan bu adamın eline geçen bir kitap ile ilgili.Aşırı derecede merak ettiği halde uzun süre açıp bakmamış ve iyice merakı artmıştı, baktığında da bunun satranç stratejileri ile ilgili bir kitap olduğunu görünce de büyük bir hayal kırıklığı yaşamış ve yine uzun bir süre elini dahi sürmeden öylece uzaktan bakıp durmuş..” Size anlatacağım kısım; bunu onca yıl geçmesine rağmen bu hikayeyi unutmamış olmam.O zamanlar öğretmenimiz bize bu hikayeyi anlatırken belki de yazardan da bahsetti fakat ben hatırlamıyorum..Aslında çoğumuz böyleyiz ta çocukluktan bu yana muhakkak unutamadığımız birilerinin ya da öğretmenimizin ( genellikle öğretmen olur çünkü çocukken en çok sözüne inanıp güvendiğimiz, değer verdiğimiz kişi öğretmenimiz oluyor) anlattığı ve bizim unutmadığımız(kısmen de olsa) bir hikaye vardır.Benim de yıllarca unutamadığım ve etkisinde kaldığım hikayelerden biri buydu..Sizin de varsa böyle çocukluktan kalma hikayeniz siz de yorumlarda benimle paylaşabilirsiniz, okumak isterim. Satranç kitabı için değil sadece (hadi bunu ilkokulda öğretmen anlattı) diğer kitapları için de aynı şeyi hissediyorum, daha önce okumuşum gibi geliyor nedense..Öyle evrensel bir dille yazılmış ki ya da içtenlikle mi desem, bunu nasıl dile getirebilir insan.Sonuna kadar sabırla okuyana da okumayana da teşekkür ederim.
1 yorumun tümünü gör

Okur takip önerileri

LiLi
@canimkendimimFatime Can ile benzer
Caner A.
@pyrexjisFatime Can ile benzer
Sezen
@sezen1zmFatime Can ile benzer
Daha fazla göster