Yapılan yalan yanlış yorum, paylaşım ve yazım hataları yüzünden
Sırf kitap yazmış olmak için yazmış olduğunu düşündüğüm yazarlar var...

Sizinle bu kadar güzel ve çok yönlü paylaşım yapan insan tanıdız mı?
Burnunuzu kitaplara yaklaştırdığınızda; Tarih kitaplarının kan, Felsefe kitaplarının hayat, Coğrafya kitaplarının toprak, ... -Ayhan Benli.

Kamuoyuna duyurulur :)
Her kitaptan birkac kelime yada cümle kopyalanıp burda anladığım kadarı ile paylaşım yapılıyor çok derin anlamlar içerebilir ama kitabın içerisinde gecen kişiler ya da ögeler ile bagdastırılabilirse daha güzel olabilir her paylaşımda kendimizde ozdeşim yapmak üzücü olabilir, bilgi verici makale tarzı yazılarda paylaşılabilir.

Tövbe Sümme Haşa! !! Ya Rabbi! Sen her türlü eksiklikten munezzehsin ...

Bu hergün islamiyete kasten saldıran ve ne dediğini bilmeyen kendini bilmezi takip eden beni takipten çıksın ! Zira ben konuşmasını bilmeyen ve dinime sataşarak prim yapmaya çalışan bir insanı takip edeni takip etmem!

Hem inanmıyor! Hem sürekli din karşıtı yorum ve paylaşımlar yapıyor !

Yapmış bir paylaşım aklıyla sorguluyor.! Sen kimsin ! Haddine mi senin sorgulamak !

Önce aklet ve yaptığın paylaşımın ucunun nereye vardığını gör!

Ama göremezsiniz ! Zira sizlerin kalpleri mühürlenmiştir. Ve bu ayetle sabittir.!

Üslub bilmez , had bilmez bir şekilde paylaşım yaparak sorgulama cehaletini göster sonra dindar insanlar öyle , dindar insanlar böyle diye yaygara çıkar !

'Matematiği kim buldu' diye paylaşım yapmam sizi niye bu kadar gerdi bilmiyorum ama matematiği benden daha çok seveniniz olmadığına eminim. Tamamen dalga amaçlı yaptığım paylaşımın altına seviyesiz ve cahilce gelen yorumları görünce ne yalan söyleyeyim 'yazık' dedim. Bu kadar dar görüşlü olmanız ve bu uygulamanın bir parçası olmanız çok zıt. Paylaşımı kaldırdım çünkü daha fazla bu maskaralığın bir parçası olmak istemedim. Mümkünse dar kalıplara sıkıştırılmış yorumlarınızı da alıp profilimden gidin. Beğenmeyene yolu göstermeme bile gerek yok. İyi geceler :)

Çok masum bir istek yaa..
Çukurova Üniversitesi öğrencileri bir konser ayarlamışlar. Bilet parası yerine kitap verelim, siz de o kitapları ihtiyacı olan yerlere verin diyorlar.

"Haluk Levent'in resmî intagram hesabından yapmış olduğu paylaşım .."

Beyza Özcan, Beni Onlara Verme'yi inceledi.
16 Kas 15:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tarık Tufan/Beni Onlara Verme

"Huzursuz bir ruhum var benim. Bu dünyada yersiz yurtsuz kalmaktan belki. "

Anlatmaya başlamadan önce işte böyle kaleme alıyor yazar "anlatacağı zaman sükunet bulacağını zannettiği huzursuz ruhunu ".
Hoş sonradan o da fark ediyor ruhunu ayakta tutamadığını. Ama yine de anlatıyor. Ve ben iyi ki de anlatıyor diyorum. İyi ki kalemi eline alıyor bu adam.

Esasen kitap görsellerinde kahve-çikolata temalı paylaşım yaptığım nadirdir. Fakat Tarık Tufan'ın o samimi kalemiyle karşılaşınca, şimdi tam da kahvenin zamanı diyorum. Kahve bu satırlara güzel eşlik eder. Çünkü muhabbet var bu satırlarda. Kaleme aldığı her karakter sanki iki sokak ötemizde. Hatta içimizde belki de. İnsan kendini okuyabildiği satırlarla karşılaşınca nasıl da mutlu oluyor.

"Bir dahaki sefere beni de çağır, birlikte ağlayalım. "

Ah şu cümleyi bir söyleyenimiz olmadı dedim içimden. Okurken. Hani şu cümle bütün acılara şifa dedim aslında. Hüzne müşterek bir gönül. Sarılmak gibi. Kalbinden tutmak gibi. Umut gibi.

Son olarak "Acımızı saçtığımız her yeri 'yurt' edinme umudu var mıdır? " diye bir soru ile bitirmis kitabı yazar. Zannediyorum o sorunun cevabı ile de okuyucularını başbaşa bırakmış.