Politika ne demek? Biri bin göstermek demek. İcabında pireyi deve, icabında deveyi pire yapmak demek.
280 syf.
10/10 puan verdi
Merhum Necmettin Erbakan hocamın en önemli eseri Davam! Bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük, en zeki, en hassasiyetli lideri bana göre. Bu eserinde kendi hayatı başta olmak üzere yürüttüğü siyaseti anlatıyor. Müslümanların söz sahibi olması gereken yerlere bizzat vurgu yapıyor. Yaptığı devrimlerden sanayileşmeye kadar anlatıyor. Her ne kadar ona bazı iftiralar atılsa da biz onda razıyız, Rabbim (c.c) ondan razı olsun. Bir daha onun gibi siyasetçi bu topraklara gelmez.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Davam
DavamNecmettin Erbakan · Mgv Yayınları · 20174.525 okunma
Din ve politika aynı arabaya bindiğinde, arabayı sürenler yollarında hiçbir şeyin duramayacağına inanırlar. Paldır küldür gitmeye başlarlar... Gittikçe hızlanırlar, hızlanırlar, hızlanırlar. Karşılarına engeller çıkabileceği düşüncesini akıllarına bile getirmezler ve gözü kapalı koşturan bir adamın çok geç oluncaya dek uçurumu göremeyeceğini unuturlar.
Yalnızca Osmanlı Harbiye Nazırlığının desteğiyle yayınlanan Harp Mecmuası 'nın 1915 Aralık sayısında adı geçiyordu. Altında 'Anafartalar Grubu Kumandanı, Miralay Mustafa Kemal' yazan iç sayfadaki bir resimde Mustafa Kemal Gelibolu'da ağaçların arasında yorgun ve bitkin görünüyordu. Aynı sayıda Arıburnu cephesinde cesur bir komutanın emriyle harekete geçen altı genç subayın ölümünden söz eden yazıda da komutanın ismi verilmemişti. Anlaşılan bu dergi yalnızca İttihat ve Terakki'nin ileri gelenleriyle, en kıdemli generallerden başkasının ismini vermemek gibi bir politika sürdürmekteydi.
Kürt milliyetinin kendi kaderini tayin hakkını savunuyoruz. Bu esas Milli Kurtuluş savaşında ve Lozan’da Milli Kurtuluş savaşının liderleri tarafından da savunulmuş, fakat daha sonra Kürtler üzerinde bir milli baskı ve eritme politikası uygulanmıştı. Bize göre Türk ve Kürt milliyetinden halkların birliği ancak her iki milliyetin serbest iradesine dayanan gönüllü bir birlik olabilir. Gönüllü olmayan bir milliyetin ezilmesine dayanan bir birlik sahtedir ve yıkılmaya mahkumdur.
Sayfa 140 - LE-YA Yayınevi (pdf)Kitabı okuyor
Peki, bilim insanlarının "küresel soğuma" ve buzul çağına doğru gidiyoruz sözleri nasıl oldu da "küresel ısınma "ve iklim değişikliğini ile mücadeleye dönüştü? 1945'ten itibaren 30 -35 sene bilim insanları küresel soğumaya karşı uyarılar yapıyordu. Hollywood buz devri yaşayacağımıza ima eden filmler çekiyor, felaket tellalları dünyanın sonunun geleceğini anlatıyordu. Tabi medya bu korku politikasında her zaman olduğu gibi başrolü oynadı ve dünyanın ısınmadığını, aksine sürekli soğuduğunu korku filmi tadında ekranlara getiriyordu. 1980'li yıllarda Bu politika tersine döndü ve bu kez de dünyanın buzul çağı yaşayacağını tam aksine sürekli ısındığını ve buna karşı önlem almamız gerektiği söylenmeye başlandı. Bu kez bilim insanları toplumları küresel ısınma konusunda uyarmaya başladılar. Politikanın rüzgarı hem bilim çevresini, hem medyayı tekrar değiştirmiş oldu.
248 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Biliyorum ki bu başlangıç satırlarım çok uzayacak ve belki de çok fazla detay barındıracak, o yüzden
Emre Timur
Emre Timur
okuyor ya da okumayı düşünüyorsanız sonuna dek okumanızı isterim. Ve bu yazımı okuyan sizlere kolaylık olsun diye konu konu ele alacağım Şizofren’i. İlk önce kitabın yoğun emek,
Şizofren
ŞizofrenEmre Timur · Az Kitap · 2018391 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Selamûn aleyküm Üstadın dört ayrı konferansından derlenen bir kitap. Genel itibariyle hâl-i pür melalimizi anlatıyor desem yeridir. Ancak bununla beraber bize yüklenen tarihi misyonu da ince ince işliyor üstadımız. Kullandığı dili anlamakta zorlandığım zamanlar oldu, kırk senelik bir kitap sonuçta Yalnız üstadın ufkuna erişmek mümkün değil. Artık ne düşerse heybemize... ve's-Selâm...
Dünya Bir İnkılap Bekliyor
Dünya Bir İnkılap BekliyorNecip Fazıl Kısakürek · Büyük Doğu Yayınları · 19851.180 okunma
Garip değil mi, hal ve mevki insanı yalnız şişmanlatmıyor, insana heybet ve azamet de veriyor. Anlaşılıyor ki bakanlık koltuğunda; veremlilere şifa veren, kaburgaları sayılan hastaları pehlivan haline getiren meşhur Davos'un sanatoryumlarına has şifacı bir özellik var.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.