• 488 syf.
  ·2 günde·Beğendi·7/10
  STARCROSSED SERİSİ'NİN İLK ROMANINDA, ETHAN VE CASSIE TİYATRO BÖLÜMÜ'NDEKİ İKİ GENÇ ÖGRENCİ, BİRBİRLERİNİ GÖRDÜKLERİ ANDAN İTİBAREN DAYANILMAZ BİR ÇEKİM HİSSEDİYORLAR. VE TABİ ROMEO&JULIET KARAKTERLERİNE HAYAT VERMELERİNİN DE BUNDA PAYI BÜYÜK.
  ROMANDA İKİLİNİN HİKÂYESİNDE İKİ FARKLI DÖNEM VAR. İLKİ OKULDA ROMEO&JULIET KARAKTERLERİNİ CANLANDIRDIKLARI VE DİĞERİ DE YILLAR SONRA BROADWAY'DE SAHNEDE YİNE BİR ARADA OLDUKLARI ZAMAN, YİNE ARADAN GEÇEN YILLAR BİRBİRLERİNİ UNUTTURMAYA YETMEMİŞ.
  ETHAN, OKULUN ASİ ÇOCUĞU VE CASSIE DE OLDUĞUNDAN DAHA FARKLI DAVRANARAK OKULDAKİ DİĞER ÖGRENCİLERDEN KABUL GÖRME VE ONAYLANMA İHTİYACI İÇİNDE. SAHNEDE NE ÇOK İYİ BİR İKİLİ OLSALARDA GÜNLÜK HAYATTA HEP BİR ÇEKİŞME HALİNDELER. AMA ŞÖYLE BİR GERÇEK VAR Kİ BİRBİRLERİNİ ARZULAMAKTAN UZAK KALAMIYORLAR. BU KONUDA CASSIE'NİN TAVIRLARI BENİ ÇOK RAHATSIZ ETTİ, BULDUĞU HER FIRSATTA KENDİNİ ETHAN'LA YAPIŞIK OLMA İHTİYACI VE İSTEĞİYLE DOLU. SERİ ZATEN AMA CASSIE'NİN O HALLERİ BANA ABARTI GELDİ. ŞİMDİYE KADAR TÜM AŞK ROMANLARINDAKİ KADIN KARAKTERLERİN TAM TERSİ CASSIE. KEDİ-FARE KOVALAMACASI GİBİYDİ SANKİ, CASSIE KOVALIYOR ETHAN KAÇIYOR.
  ETHAN İSE TAM BİR KORKAK BANA GÖRE, GEÇMİŞTE YAŞADIĞI KÖTÜ BİR İLİŞKİ YÜZÜNDEN YİNE AYNI ŞEYLERİN BAŞINA GELMESİNDEN KORKUYOR. HATTA O KADAR Kİ, CASSIE İLE ARASINDA OLANLARI HERKESTEN GİZLEME İHTİYACI HİSSEDİYOR.
  ROMANIN SONLARINA DOĞRU ETHAN'IN CASSIE İLE OLAN İLİŞKİLERİNİ YOLA KOYMA ÇABASINI ÇOK SEVDİM AMA GENEL OLARAK HERKESİN EĞLENEREK OKUDUĞU BİR ROMANI BEN O KADAR DA EĞLENEREK OKUMADIM.
 • 488 syf.
  ·7 günde·6/10
  Baş karakterimiz Cassie oyunculuk hayallerinin peşinden giderek seçmelere katılır ve seçmelerde “kötü çocuk” Ethan ile tanışır.
  Her şey böyle başlıyor. Cassie’nin karakterinin hızlı bir geçişle değişip cinselliğe düşkün birine dönüşmesi bir süre sonra battı bana açıkçası.
  İkinci kitabı okumam muhtemelen, sebebi okumayı sevdiğim bir tarz olmayışı. Kolay okunacak bir genç yetişkin kitabı arıyorsanız beğenebilirsiniz.
 • Benim günahım aşktır, senin erdemin nefret:
  Sevgi günahtır diye günahımdan nefret bu.
  Gel, kendi durumunu benimkine kıyas et,
  Görürsün siteminin ne haksız olduğunu.

  Haklıysa da, o sözler kızıl süsünü bozan
  Ve benimkiler kadar bol sahte aşk senedi
  Düzüp başkalarının yataklarını talan
  Eden dudaklarından işitilmemeliydi.

  Seni sevmem yasaldır; bak, seviyorsun sende:
  Gözüm sırf sana düşkün, senin gözün onlara;
  Merhamet yüreğinde kök salıp boy versin de
  Acımanla hak kazan sana acınanlara.

  Aramağa kalkarsan kendi gizlediğini
  Senin kendi örneğin yoksun bırakır seni.
  1564..........
 • Herkese iyi akşamlar ‍️.
  Bolca kırılmış bir hikayeyi ele alan bi kitapla geldim bu seferde.
  Öncelikle kitabın kapağının renk patlaması insanı kendine çekiyor.
  Konusu biraz klişe olabilir.
  Eski aşk, kırılmış kalp, hala var olan umut.
  Kitapta günümüzü okurken bir yandan geçmişe dönüp çiftimizin neden bu hale geldiğini okuyoruz.
  Cassie ve Ethan .
  Sanat okulunun ilk gününde tanışıp bir nevi kovalamaca oynadılar. Ethan’ın sorunları vardı uzak durmaya çalıştı kızımızdan ama Cassie asla geri adım atmadı. Ethan’ı kazanmaya çalıştı.
  Ve tiyatro gösterisi olarak Romeo Ve Juliet’e baş oyuncu olarak seçildiler.
  Sahneledikleri oyunda aralarında ki uyum ve çekim su yüzüne çıktı.
  Artık birbirilerine karşı koymayıp güzel bir çift oldular.
  Her şey güzeldi ta ki o ana kadar.
  Tabi yıllar geçiyor bu ikili bir araya geliyor ve Ethan kızımızı kazanmak için elinden geleni yapıyor.
  Ama kazanabiliyor mu ?
  Cassie her şeyi unutup tekrar güvenmeyi seçiyor mu ?
  3 kitaptan oluşan serinin ilk kitabı çabuk bitti. İkinci kitabında da Cassie ve Ethan’ı konu alıyorken üçüncü kitabında Ethan’ın kardeşi Elissa’nın hikayesi konu olmuş.
  Kolay okunabilicek kafanızı dağıtıcak arıyorsanız buyrun derim. 🤗
 • 488 syf.
  ·6/10
  Sabah oturdum okumaya başladım, akşama bitirdim. Tek solukta okunup biten bir kitaptı. Dili sade ve akıcıydı. Bir çırpıda okunup bitebiliyordu. Kitabı genel anlamda sevdim açıkçası ama Cassie'nin Ethan'a gençlik yıllarında iken sürekli yalvarması beni biraz sıktı. Kitabın sonları ise gerçekten güzeldi. Özellikle Ethan'ın göndermek isteyipte göndermediği e-postaları okuyunca kitaba daha bir farklı baktım.

  Tüm zamanların en büyük aşk hikayesini canlandırırken kendi aşk hikayelerini keşfettiler.
  Cassie Taylor ve Ethan Holt’un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar…
  Şimdiyse yolları Broadway’de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır.
  Eğer sizde reading slump yaşıyorsanız kesinlikle önereceğim bir kitaptır.
 • 368 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Kısa sürede bitirdiğim bir kitaptır kendisi. Çevremdeki insanlar fazlaca övüyordu bu kitabı. Bende merak ettim ve bu kitabı alıp okumaya başladım. Daha doğrusu iki kitabını birden aldım daha sonra alamam belki diye.

  Wattpad romanı ama ben diğerleri gibi olduğunu düşünmüyorum. Erkek karakterlerden birisi şımarık ama kötü çocuk değil. Bu hikayede kimse kötü çocuk değil. Kız çok saf değil.

  Spoi içerebilir;
  Sahra doktor olmayı hedefleyen bir genç kız. Üniversite sınavında istediği bölümü tutturuyor ve orda okumaya başlıyor. Bu üniversite kendi doğduğu şehirde olmasına rağmen yurtta kalmak istiyor çünkü en yakın arkadaşının abisini seviyor ve onun hemen evlerinin yanında olması ders çalışmasına engel olacağını düşünüyor. Doğduklarından beri bir arada olan bu ikili dıştan bakıldığında abi-kardeş gibi görünüyor. Sahra abi diyor sevdiği çocuğa. Okurken benim canım acıyordu 'abi' demesi. Ailesine yolda zaman kaybetmek istemediği için yurtta kalmak istediğini söylüyor galiba tam hatırlamıyorum. Sonra bir çocukla karşılaşıyor 'Romeo' ama sahte Romeo. Bu çocuk şımarık ve çoğu gecesini kızlarla geçiren tiplerden.

  Bence bu kadar anlattığım yeter eğer yazın hemen bitecek bir kitap arıyorsanız bu kitaba bir şans verebilirsiniz.

  Kitabın ismi Ayçöreği çünkü Sahra ayçöreğini çok fazla seviyor. Yada galiba Ahmet yani sevdiği çocuk ona ayçöreği şeklinde kolye hediye ettiği için.
 • "Japonya'da 'Kintsugi' dedikleri, değerli seramikleri altınla onarma sanatı diye bir şey var. Sonuç, kırıldığı bariz belli olan ama bu nedenle daha da güzel hale gelen bir parça. Bu, bende her zaman hayranlık uyandıran bir kavram.
  İnsanlar sık sık yara izlerini gizlemeye çalışırlar. Sanki en ufak bir hasar, ne kadar kırılgan olduklarını gözler önüne seriyormuş gibi. Yara izlerini hatalarla, o hataları da utançla bir tutarlar. Mükemmeliyetlerine sonsuza kadar gölge düştü sanırlar.
  Kintsugi bunun tam tersini yapıyor. 'Trajediden doğan bir güzellik vardır. Yaşanmışlıkları gösteren şu değerli çatlaklara bir bakın,' der adeta."