Ruta/525600, Superman: For the Man Who Has Everything'i inceledi.
 18 Oca 16:22 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

This comic book written in 1985 by a dreamer I think. It's really funny and awkward actually. Because it's about DC's "black mercy" thing, and we saw that thing on CW in Supergirl. And we are living 2018.
Writer and drawer are editing this 1985 and we made it real in 2018. I am just sorry about that they couldn't see it.

Dovletgeldi, bir alıntı ekledi.
02 Oca 17:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

He saw lovers, and he saw crime. He learned much, but he never told.

Müşteri, John GrishamMüşteri, John Grisham

Ed Sheran - Perfect
https://www.youtube.com/watch?v=2Vv-BfVoq4g
Baby, I'm dancing in the dark, with you between my arms
Barefoot on the grass, listening to our favorite song
When I saw you in that dress, looking so beautiful
I don't deserve this, darling, you look perfect tonight.

İlk Kürd Sahabeler
Öncelikle not düşeyim amacım ırkçılık ve ya bir tartışmaya mahal vermek değil. Maksadım pek çok kişinin bilmediği bir bilgiyi aktarmak ve yapılan bir tahrifatı göstermek.
Kaynaklarda bilinen ilk Kürd sahabeler: Caban el-Kurdî ve oğlu Meymûn el-Kurdî ve Zozan isminde bir kadın sahabedir.

Caban el- Kurdî, Resûl-i Ekrem tarafından Bazen bölgesine atanan bir validir. Kendisi aynı zamanda İslam’ın ilk valilerindendir. Peygamber Efendimiz (saw)’in belki de tartışmasız en meşhur ve en çok konuşulan hadisi olan şu hadis-i şerîfini nakleden kişi, Kürt sahabe Caban el- Kurdî’dir: “Sizlere iki ağır emanet bırakıyorum, onlara sımsıkı sarılın: Biri Kûr’ân-ı Kerîm, öbürü de benim Ehl-i Beyt’im. Bu ikisi asla birbirinden ayrılmaz ve havzada birlikte bana gelirler.” Tirmizî bu hadisi Cabir bin Abdullâh’tan, o da Caban el- Kurdî’den nakletmiştir.

Kaynaklarda bu hadis Türkçeye çevrilirken, el-Kurdî el-surdî olarak tahrif edilmiş. Daha sonra ortaya çıkınca matbaa hatası diye geçiştirilmiş.

Caban kelimesi kürtçe'de "gavan" yani büyükbaş hayvanların çobanı demektir. G-گ ve v-ڤ harfleri Arapça'da olmadığı için, g c diye v ise b diye telaffuz edilir.

İslam ve Kuran öyle bir İrşaddır ki, bir çobanı vali yapacak seviyeye getirmiş. Allah'a bu iki nimet için şükürler olsun...

Pavel Fyodoroviç Smerdyakov, On Küçük Zenci'yi inceledi.
 12 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie'ye hayranlık duymama sebebiyet veren bir eser oldu, On Küçük Zenci. Müthiş zekası, harika kurgusu, ve bulması neredeyse imkansız olan katilleriyle, türünün Dostoyevski'si olduğuna olan inancımı perçinleştirdi. Hemen başlangıçta belirtmek isterim, Saw filmini izleyen ve beğenen kişilerin çok beğeneceği bir eser olacaktır, On Küçük Zenci.

Eserin ismi; yargının ve adaletin sınırlarından kurtulan, hak ettiği cezayı görmeyen on kişinin, Jigsaw misali, çeşitli sebeplerle ve birbirinden habersizce bir araya toplanıp, hak ettikleri cezayı çaresiz bir şekilde beklemelerinden gelir. Yazarın zekası sizinle alay eder sayfaları çevirdikçe. Çünkü bütün karakterler sizin için birer katildir. Hatta artık 'acaba katil ben miyim?' diye kendinizden bile şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

----Spoiler----
Yargıcın adayı satın alacak kadar olan zenginliği nereden geliyor? Okuyanlar, düşüncelerini paylaşırsa memnun olurum. Ayrıca yargıcın cinayetleri işlerken esin kaynağının Raskolnikov olması çok anlamlı ve harika değil miydi:)
----Spoiler-----

Eseri bu kadar çok sevme sebebim olarak; cinayetlerin işlenmesinde ilham alınan kişinin benim için çok özel biri olması ve Saw filmine olan hayranlığım gösterilebilir. Agatha Christie ile tanışılmadıysa tanışılmalı ve bu muazzam eseri mutlaka okunmalı...

“Bazen gözlerin kapalıyken daha fazla şey görürsün.”

-

The Saw

Ünal Yumer, bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 1/10 puan

Would you hold my hand
If I saw you in heaven?
Would you help me stand
If I saw you in heaven?

Eric Clapton

Tutar mıydın gene elimi
Cennete görseydim seni?
Tutar mıydın ayakta beni
Cennete görseydim seni?

Meşe Fısıltıları, Oruç Aruoba (Metis Yayınevi)Meşe Fısıltıları, Oruç Aruoba (Metis Yayınevi)
palëhárma, bir alıntı ekledi.
29 Ağu 2017

She pulled her eyes away from his. He had a stare like a blue-eyed hawk when he was angry. In her hand was a signet ring, heavy gold and worn with age, almost large enough for both her thumbs to fit through. On it, a crane flew above a lance and crown, all carefully wrought in detail. Her breath caught. The ring of Malkieri kings. Forgetting to glare, she lifted her face. “I cannot take this, Lan.”

He shrugged in an offhand way. “It is nothing. Old, and useless, now. But there are those who would know it when they saw it. Show that, and you will have guestright, and help if you need it, from any lord in the Borderlands. Show it to a Warder, and he will give aid, or carry a message to me. Send it to me, or a message marked with it, and I will come to you, without delay and without fail. This I swear.”

Büyük Av, Robert JordanBüyük Av, Robert Jordan
nezife velizade, Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün'ü inceledi.
18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Puan vermedi

Bur maybe every life looked wonderful if all you saw was the photo albums.People always obediently smiled and titled their heads when a camera was put in front of them.