Ceren Acer, Şahaneyim'i inceledi.
35 sn. · Kitabı okudu · 9/10 puan

Okurunu rahata erdiren, okura olumlu düşünmeyi öğreten eşsiz bir kişisel gelişim kitabıdır. Mutlaka okumalısınız. Size adeta kendinizi sorgulatıyor. Kitap bölümler halinde kaleme alınmış. Yazarın yalın ve okuru düşündüren bir kalemi var. Bize küçük şeylerle de nasıl mutlu olunabileceğini etkileyici ve dobra bir işleyişle anlatıp kitabın son sayfaları da kişilik testine ayrılıp okurların kendilerini tam anlamıyla tanımaları istenmiş. Tam bir terapi kitabıydı. İç dünyanıza ve henüz tanımadığınız iç sesinize doğru bir gezintiye çıkmak istemez misiniz?

Yazmak Eylemi, Ferit Edgü’yle tanıştığım ilk eseri olmakla beraber bende bıraktığı tarifsiz haz sayesinde diğer eserlerini edinmem gerektiğini anladım. Eser, 80 yılının 14 Şubat’ında devrimci olduklarını söyleyen örgüt üyelerinin iş yerlerini üzerinde kepenk kapattırma eylemini 101 farklı üslupla 101 denemeyle anlatmaktadır. Yazar, tek bir olayı farklı üsluplar, bakış açıları ve farklı teknikler kullanılarak yazmıştır. Hem yazarlık ve yazma isteği olanlar için hem de farklı pencerelerden aynı dünyayı anlamaya çalışanlar için oldukça nitelikli bir eserdir.

Zeynep, Yağmurdan Kaçarken'i inceledi.
8 dk. · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Yine jojo moyes un tarzında bir kitap.
Güzel bir akışı var.Ana karakterlerin hayatlarını detaylı anlattığı için bir tarafı eksik kalmış gibi hissettim.
Ama yine de güzel bir kitaptı.
Iyi okumalar..

Yazarın edebiyat, ağırlıklı olarak şiir üzerine görüşleri. Özellikle Avrupa' da ortaya çıkan edebiyat akımları, şiire yaklaşımlar üzerine tarihi ve teknik bilgiler içeriyor. Bu alanlardaki belli başlı şair ve eleştirmenlerin söyledikleri ışığında kendi görüşlerini, ülkesindeki gelişmeleri anlatmaya çalışıyor. Kişisel yorumlarını açılıyor. Bahsettiği konularda bilgileri genel ve özet olarak verdiği için, aynı konuları, anlatılanları kavramak için bilmek faydalı olur. Dili biraz teknik, terminoloji hakkında en azından fikir sahibi olmak okumayı kolaylaştırır.

Feride Dege, Ellerimi Bırak Ruhuma Dokun'u inceledi.
14 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sadece bir hikaye paylaşmak istedim sizlerle...
Hayat dediğimiz yolda on yargim yok diyeninize bile kesin yargılarını gösterebilmek için. Doğru sandıklarımızın hakikat olmadığını anlatabilmek için ruh ve beynin denegede olmasini gerektiğini ogretebilmek için tüm matematik formüllerinin geçersiz olduğunu kanitlayabilmek için.
Hepimizin jnsan olduğunu hatirlatabilmek için...

07mbaln, Simyacı'ı inceledi.
24 dk. · Kitabı okudu · 5 günde

Simyacı bir yaşam felsefesi aslında. İspanya'dan kalkıp Mısır'a hazine aramaya giden, sonunda hazineyi kendi köyünde bulan çobanın öyküsü bu…
Hayatta her birimizin yanı başında duran hazinelerden bir haber olarak yaşamıyor muyuz? Çoğu zaman fark ettiğimiz zaman vakit artık çok geç olmuyor mu?
Tüccar gibi korkarak yaşamayalım;( "Düşümü gerçekleştirmekten korkuyorum. Çünkü o zaman yaşamak için bir sebebim olmayacak.’’ )
Hayallerimizin peşinden gidelim…..

Mehmet Zana Başkan, Pornografi Üzerine'yi inceledi.
24 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Erotik edebiyatının temel dökümanı niteliğinde bir kitap. Kitap ismi, okumak için bir önyargı yaratsada içinde herhangi bir erotik betimleme yok. Edebiyatın sınirsiz anlatım özgürlüğüne tanık olacaksıniz.
Yazarın konferans konusmalarını ve şiirlerini de bulacagıniz kitapta Erotik edebiyatının tartışması icinde olacaksıniz...