• Gece aşkı, ay aşkı, yıldız aşkı bu şehirde düştü yüreğine, gece insani oldu..
 • Küskünlüğünü Aşk Öncesi Şehirde
  Etinin Lekelerini Doğduğum Şehirde
  Korkularını Ve Yüksek Korkmalarımla
  Irmağı Kapayan Boydan Boya
  Suyu Toprağa İlave Eden Şehirde
  Gidişini Özel Olarak
  Kalbimin Bağışlandığı Şehirde- En Önce
 • “O bana mektup yazardı, ben ona yazamazdım.Elin kızının evine mektup mu gönderilir? Ayıptır.Yaşadığı şehirde bir gazete çıkardı, ben o gazeteye şiirler yazardım.Herkes şiir diye okurdu ama Mihriban bilirdi ki kendine mektuptu onlar.”
 • Önce müziği açın, sonra bizi okuyun,
  https://youtu.be/nn5JW16_2NU

  Nessi Gomes,
  Kim ola ki?

  İngiltere’nin önde gelen bağımsız sanatçılarından birisidir, Portekizli olarak'ta bilinir, Nessi Gomes. Kadife gibi bir sese sahiptir ama buna rağmen yanık hissiyatını da alırsınız, yakar , yakar da döker Nessi.

  Gelelim müziğimize ve klibimize;

  İşgal ve zulüm altında bir şehirde, Kudüs'te klibi hazırlanmış bir şarkının bu kadar mutluluk dolu olması, orada da mutluluk ve sevgi hakimmiş gibi göstermesi çok garip gelir insanlara, HERKES aslında müslümanların orada bu kadar mutlu ve herşeyin bu kadar iyi gittiğini düşünmez ve klip yahudilerin mutluluklarını anlatmaya adadıklarını sanırlar, bizce öyle değildir,

  Bizim görmek istediğimiz Kudüs nasıl olmalı ki? Tam 'da klipteki gibi olsa gerek. Klip genel mâna'da aşk'tan bahsediyor,

  İyileştir iyileştir iyileştir iyileştir beni, İlaç
  Aşk
  Ayın gizemi
  Aşk benim eşsiz hayatım
  Aşk bana güç ver
  Aşk devaya güven
  Hepimi sevgiyle bağlıyız
  Bana güç ver
  Hepimiz aşkla bağlıyız

  Aslında siyoniz'mi anlattığı kısımlar gibi hissedilse'de müzik bende Kudüs'te müslüman çocuklarımızın mutlu mutlu oynadıkları hâyallerini vuku buldurur , dahi gönlümüzde.

  Hani derler ki;
  " Belki de Műzík yeryüzüne inmekten korkan kadınların doğurgan çığlığıdır..." 🌿 diye, öyle olsa gerek ki müzik'te kalbin çığlığına denk ola.

  Bizde derin ETKİ bıraktı müzik;

  Tüm renkler, yaşamlar, sevinçler, dinler, umutlar.. İnsanı insan yapan, saygı duyulması gereken hayatlar🌺 Görmek, hissetmek için yola çıkmaya değer güzel şeyler. Aslında müzik hepsini derinden hissettiriyor yine bize.
  _
  Kaybolmak istiyorum.
  Hiç kimsenin bulamayacağı,göremeyeceği,uçsuz bucaksız bir yerde.
  Dilini bilmediğim insanların arasında..
  _

  -Oğz
 • Bugün hava kötü!Şehirde türettik bu saçma, bu nankör lafı...Yağmura kötü hava diyeni kuraklıkla terbiye eder Allah!Şairin bir yakıtı varsa; o da yağmurdur!Ruhsallaşır gök yözü,Kelimeler ıslanırHer aşk bir yağmurlu günle hatırlanırİşler yolunda demektir köyde bulut....Çünkü köyün mal sahibidir topraktırVe toprak, yaradanın hamuru biraz ıslak olmalıdır!Su ve toprak bitmeyecek en büyük aşktır...
 • Kitabın asıl ismi Flat-Out Love ve oldukça kötü bir isim çevirisi olmuş çünkü asıl çeviri Yassı Aşk kitabın içeriğiyle o kadar anlamlı oluyor ki, okuyanlar eminim ki bana katılacaklardır bana.
  Garip tişörtleriyle ünlü Matt, onun seyahatteki kardeşi Finn ve esas kızımız Julie...
  Ve kitabın tüm sıradanlığını götüren karakter: Celeste
  Çok özel bir hikayeleri var hepsinin. Celeste, seyahatteki abisinin kartondan kopyasıyla(Yassı Finn) gezen bir kız, Matt ailenin tüm yükünü omuzlarında taşımakta olan,oldukça zeki bir genç, Julie ise üniversiteye başladığı şehirde emlakçılar tarafından dolandırıldığından annesinin arkadaşı Erin'in yanında kalmaya başlayan bir genç kız. Böylelikle Matt, Finn, Celeste; Julie'nin hayatına girer.
  Anlatılanlar sımsıcak bir aşk hikayesi değil, oldukça farklı bir hikayeye sahip ve özellikle de sonunda ortaya çıkacak olan durumu başlarda tahmin etmediğinizde üzerinizdeki etkisi daha güzel olacağına eminim. Ben maalesef ki olayları çok başında çözdüğüm için bir miktar üzüldüm. Ancak sonuçtan daha önemli aktarımlara sahip bir eserdi. Özellikle insan psikolojisini irdelediği, çözümler üretildiği kısımlar çok güzeldi. Celeste ve Julie'nin arkadaşlıkları, Julie'nin tüm gariplikleri görmezden gelerek ona sevgiyle yaklaşması mükemmeldi. Ancak merakına yenik düştüğü kısımlar, gösterdiği çabalar da çok eğlendirdi. Zaman zaman çok güldüm, zaman zaman ise hüzünlendim. Ama ben bu kitabı çok sevdim. Aile, fedakarlık duyguları o kadar güzel satırlara dökülmüş ki içim ısındı. Ayrıyetten sosyal medyada paylaştıkları durumları bölümlerin başında yazmaları kitabı oldukça eğlendirici hale getiren detaylardandı.
  Kitabı zamanında okuoku indirimden 5 TL'ye aldım ve denk gelirseniz ve bu tür kitapları seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.