Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Seni arzuluyorsam, ölesiye ve iğrenç yalan düzenlerin, yasakların hışımını takmıyorsam bu bana şeref verir.
Ahmed Arif
Sayfa 128 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları 31.Basım
Çocuklar, bu ülkenin insanlarını seviniz! Güzel çirkin, iyi kötü, zengin fakir ayrımı yapmadan bu milletin fertlerini seviniz! Bu millete hizmet etmekten şeref duyunuz! Şunu iyi biliniz ki, sevdiğiniz kadar sevilecek, hizmet ettiğiniz kadar yüceleceksiniz!
"Hiçbir tutkusu ya da bir gereksinimi olmaksızın,para,şan,şeref ya da bilmem ne uğruna didinen biri her zaman bir budaladır."
HUSUSİ KATİBİ- Bu ne diyorum sana!... BENZERİ- Kağıt parçası! HUSUSİ KATİBİ-(Müthiş bir kahkaha kopararak.) Deli, buna para derler, para!... Şeref de bu, namus da bu, akıl da bu, hikmet de bu, sıhhat de bu, hayat da bu, dünya da bu, ahiret de bu; parra!!!
Günlük hayatımıza tutarlı bir şekilde uygulayıp zihnimizi her olayı olumlu, güçlendirici bir hale çevirmeye koşullandırmaya başladığımızda endişeyi sonsuza dek kovarız. Geçmişimizin esiri olmaktan vazgeçeceğiz. Bunun yerine geleceğinin mimarı olacağız. Geçmişle yaşarsan gözyaşları getirir Geleceğe çok fazla odaklanırsan korkular getirir. Bugünün içinde yaşa şeref getirir.
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.