Kader Demirtaş, Çok Sesli Bir Ölüm'ü inceledi.
 11 May 16:53 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Anadolu hikayesinin tam ve güzel bir örneği... Anadolu hikayeciliğinin güzel kalemi... Kendinizden, memleketinizden, yaşayış tarzınızdan ve hayal ettiklerinizden ziyade maruz kaldıklarınızdan parçalar bulabileceğiniz 4 güzel hikayenin bir arada bulunduğu bir eser. Çok sesli bir ölüme sizin de sesiniz karışmalı. İyi okumalar...

Hasan Yıldırım, bir alıntı ekledi.
02 May 17:59 · Kitabı okudu · İnceledi

Mektup
Size anlatacağım ne çok şeyim vardı. Ama düşündüğüm her şeyi, sizi görür görmez unutuveriyorum. Sizi gördüğüm anda, hazırladığım tüm sözlerin ruhunuzun güzeliği karşısında boş olduğunu fark ediyorum. Ayrıca sizin yanınızda öyle huzurluyum ki o an hissettiklerim eski duygularımın hepsini silip götürüyor. Sizin yanınızda kendimi daha iyi hissediyorum. Yeni ufuklara açılıyorum. Her konuşmamızda bilgi dağarcığıma yeni bir şeyler ekliyorum. Sevgiler bu yüzden tükenmiyor herhalde. Ancak sizin yanınızda öyle mutlu oluyorum ki gözlerim kamaşıyor; bir şey düşünecek, konuşacak halim kalmıyor. Geçirdiğim her saniye beni öyle mutlu ediyor ki geçmişin hiçbir önemi kalmıyor. Bu şaşkın halimi bilin ve yaptığım hataları hoş görün. Hayata tekrar merhaba diyen bir kadının nasıl büyük bir sevinç içinde olduğunu bir tek ben anlarım. Sesiniz ne kadar hoştu. Ama geçmiş acılar sizin eşsiz sesinizde beliriyor ve sizin ağzınızdan da çıksa kelimeler gözümde küçülüyor. Sizi ulaşılamayacak bir kadın gibi görüyordum. Ama dün, benim olabilecek bir Henriette'in var olduğunu gördüm. Sanki bedeninizin zincirlerini kırıp ruhunuzu açığa çıkarmak istiyordunuz. Zayıflığında, yorgunluğun da güzeldi. Dün, erişilemez değildin. Sesinden daha tatlı bir şey, gözlerindeki ışıktan daha parlak bir ışık vardı. Sana içimi dökemediğim için ne büyük acılar çektim. Ama şimdi sesinle birlikte soluk almanın ne demek olduğunu öğrendim. Tanrı seni bana bağışlasın diye, binlerce kere dualar ettim. Hepsi her sevinçte ve kederde hatırlanacak derin acılar bıraktı yüreğimde. Sen bana kıskançlığa da, kuşkuya da yer vermeyen aşkı öğrettin.

Vadideki Zambak, Honore De BalzacVadideki Zambak, Honore De Balzac

Özdemir.Asaf
Siz gittiniz, gittiniz.
Ben kaldım, kaldım, kaldım,
Sesiniz kaldı, onda kaldım.
Yöneldim yüzünüze baktım,
Yöneldim gözlerinize baktım.
Orada yansıyan bana baktım.
Yalnızlığımı nasıl anlayacaktım

Nastenka, bir alıntı ekledi.
30 Nis 23:04

Dünyanın bütün şiirleri sizi söyler, bütün şarkıları size söylenmiştir. Çocuk kalbiniz gövdenzde çiçek açmaya başlamıştır. İçinizde binlerce karınca dünyayı size, sizi dünyaya taşıyıp durmaktadır. Baktığınız her şey büyülü aynanızdır. Sesiniz billur gibi açar ağzınızda. Parmaklarınız saçlarınızdan değil gökyüzünden taşar. Bütün sesler bir uzaklık hevesi, bir arzu atlasıdır. Bütün masallar siz olursunuz. Kafdağı her gün gidip geldiğiniz bir murat yoludur. Leyla sizden ayrılır, Mecnun 'a çöller kurarsınız.

Pervane, Şükrü Erbaş (Sayfa 38 - Kırmızıkedi)Pervane, Şükrü Erbaş (Sayfa 38 - Kırmızıkedi)
ipekgibi, bir alıntı ekledi.
30 Nis 22:16 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sesiniz ardınıza düşerse bir gün
Dönüp bir bakın .

Bütün Şiirleri 3, Şükrü ErbaşBütün Şiirleri 3, Şükrü Erbaş
Umut, bir alıntı ekledi.
18 Nis 11:12 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Demliğe kara dersiniz ama sizin yüzünüzdeki kire sesiniz çıkmaz..

Demir Ökçe, Jack London (Sayfa 74)Demir Ökçe, Jack London (Sayfa 74)
Türkan Çalışkan, bir alıntı ekledi.
18 Nis 02:18

Sesiniz
Siz gittiniz, gittiniz, gittiniz, 
Ben kaldım, kaldım, kaldım, 
Sesiniz kaldı, onda kaldım, 
Yöneldim yüzünüze baktım, 
Yöneldim gözlerinize baktım, 
Orada yansıyan bana baktım. 
Yalnızlığımı nasıl anlayacaktım.

Yalnızlık Paylaşılmaz, Özdemir AsafYalnızlık Paylaşılmaz, Özdemir Asaf
Hasibe^^, bir alıntı ekledi.
15 Nis 18:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öyle çabuk dönüp gidiyor ki insanlar... Sesiniz ağzınızda dağılıp kalıyor.

İnsanın Acısını İnsan Alır, Şükrü Erbaş (Sayfa 28)İnsanın Acısını İnsan Alır, Şükrü Erbaş (Sayfa 28)