Köpekti insandı ne farkeder,aynı gemideyiz işte,küresel ısınmaydı,nükleer felaketlerdi,toptan batacağız yakında,Shakespeare bile unutulacak.
Emrah Serbes'te unutulacak. Sonunda 'T' yok.

Adın ne kıymeti var? Gülün adı değişse koku yaymaz mı gene, tam aynı güzellikte?

Wıllıam Shakespeare

Habîbe, bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okuyor

"Şu andan itibaren ya kanlı olacak düşüncelerim
Ya da tümüyle değersiz."

Hamlet, William Shakespeare (Sayfa 167)Hamlet, William Shakespeare (Sayfa 167)
Şirin şen, bir alıntı ekledi.
 22 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Genç hanımlar... Benim nazarımda sizler utanç verecek derecede cahilsiniz. Önemli sayılacak hiçbir keşifte bulunmadınız. Hiçbir imparatorluğu sarsmadınız ya da bir ordunun başında savaşa gitmediniz. Shakespeare' in oyunlarını siz yazmadınız, bir barbar kavimi asla uygarlıkla tanıştırmadınız. Mazeretiniz ne? Dünyadaki, hepsi de alışverişle, işletmelerle sevişmekle meşgul olan siyah, beyaz, esmer tenli insan kaynayan sokakları ve meydanları ve ormanları işaret ederek başka işimiz vardı diyebilirsiniz içiniz rahat olarak. Biz olmasaydık bu denizlerden gemiler geçmez, şu verimli topraklar çöl olurdu. Biz, istatistiklere göre şu anda yaşayan bir milyar altı yüz yirmi üç milyon insanı doğurduk, besledik, yıkadık ve eğittik belki altı yedi yaşına kadar ve bu da epeyce zaman alır.
Sözlerinizde gerçeklik payı var- inkar etmeyeceğim. Ama aynı zamanda, 1866 yılından beri İngiltere' de kadınlar için iki yüksek okul bulunduğunu size hatırlatabilir miyim; 1880 yılından sonra evli kadının yasa gereği kendine ait bir mülke sahip olma hakkını kazandığını; 1919 yılında- ki aradan tam dokuz yıl geçmiştir- seçme hakkını kazandığını? Şunu da hatırlatabilir miyim, neredeyse on yıldır pek çok meslek sizlere kapılarını açmıştır. Bu geniş ayrıcalıkları ve onlardan ne kadar zamandır yararlanıldığını düşünürseniz ve şu anda iki bin kadar kadının şu ya da bu şekilde yılda beş yüz pounddan daha fazla kazandığını unutmazsanız, o zaman fırsat, eğitim,teşvik, boş zaman ve para yokluğunun artık geçerli olmadığı konusunda bana hak verirsiniz. Ayrıca iktisatçılar bize Mrs. Seton' un çok fazla çocuk yaptığını söylüyorlar. Elbette çocuk doğurmaya devam edeceksiniz ama ikişer üçer, öyle deniyor, on on ikişer tane değil.
Böylece, elinizde biraz zamanla, kafanızın içinde de kitaplardan öğrendiklerinizle çok uzun, çok zahmetli ve son derece muğlak kariyerinizin bir başka evresine adım atmalısınız. Ne yapmanız gerektiği ve nasıl bir sonuç alacağınız konusunda fikir vermek üzere bin kalem hazır bekliyor.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 121 - Kırmızı Kedi)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 121 - Kırmızı Kedi)
Edanur Parlak, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aylak, haylaz, sığ kişiler. Ben sizin dünyanızdan değilim.

On İkinci Gece, William Shakespeare (Sayfa 74 - Malvolio)On İkinci Gece, William Shakespeare (Sayfa 74 - Malvolio)