“Ben yetimim…” Şehir apağır. Şehir bir yetimin sözüyle kurşun kadar ağır.
352 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
Hz. Hatice'yi öyle güzel bir üslupla anlatmış ki.. Gözlerim dolu dolu okudum, yeri geldi rüyalarımda gördüm. Yazarın kadın büyüklerle alakalı diğer kitaplarını da okunacaklar listesine aldım.
Çöl / Deniz
Çöl / DenizSibel Eraslan · Timaş Yayınları · 20091,588 okunma
Reklam
Ey yolcular, sizlere söylerim ki hem Allah'a hem de dünyaya aynı anda hizmet etmek olmaz. Çünkü dünya; yalancılık, açgözlülük, eza ve cefa ile doludur. Dünyada rahatlık yoktur, zulüm ve yenilgi vardır. Dolayısıyla Allah'a hizmet edin de dünyayı hakir görün.
Sayfa 307Kitabı okudu
"Erlik bir sıfattır. Öyle kadınlar vardır ki haddizatında er'dirler."
Sayfa 342Kitabı okudu
"İnsan bilmediğinin cahildir."
"Yeryüzünde ne var ise göklerde de onun karşılığı durur evlat. Doğru dedin.. Gök ayna, yer su misalidir, birbirlerinde birbirlerinin şavkını seyreylerler. Yer ile Gök... Birbirlerinde birbirlerini o kadar çok seyrettiler ki birbirlerine benzediler, birbirlerine ilhak oldular. Vakit geldiğinde, elbiselerimizi üzerimizden çıkardığımız gibi dünyayı bırakır, beka alemine geçeriz. Kimine süslü fistan düşmüştür, kimine sert aba, bazılarına ipek, bazılarına kendir ipinden örme hırka, kimininki yerleri süpürür, kimiyse halince örtüneceği kadarını yüz yıl arasa bulamaz.. Dünya, dünya dediğin, işte bir fistandan ibaret. Kaldırıp koyarsın kenara, vakit eriştiğinde ; yerden göğe çıkarsın, sudan aynaya geçersin. "
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.