Şebnem Şeyda, bir alıntı ekledi.
9 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek isteğim seni bir kez olsun görmek, seninle bir kez olsun karşılaşmaktı, yalnızca bakışlarımla sana uzaktan bir kez daha dokunabilmekti.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 30 - Bilgi)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 30 - Bilgi)
Şebnem Şeyda, bir alıntı ekledi.
12 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çünkü başkasını düşünerek yaşanacak bir aşk veya aşkla oynanacak bir oyun benim için açıklanamaz, düşünülemez derecede yabancıydı.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 29 - Bilgi)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 29 - Bilgi)
sözcüklerin dili, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
21 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Sana,asla beni tanımamış olan sana."Bir cümlenin böylesine güzel bir anlam kazanacağını düşünmezdim.Bilinmeyen bir kadının, her şeyini bildiği adama duyduğu tek taraflı aşk.Yaşanan onca şeye rağmen,aradan geçen yıllara rağmen fark edilmemesine aldırış etmeksizin duyulan aşk.Tutarsızca,çıkarsızca,nedensizce her ne olursa olsun sevmek ve teslim olmak birine.Yazıldığı dönem de göz önüne alındığında mükemmel bir hikaye ile karşı karşıya kalıyorsunuz.Oldukça yalın ve etkileyici sözcüklerle kaptırıyorsunuz kendinizi kitaba.Bende oldukça başarılı bir iz bırakan bu eserin mutlaka okunması temennisi ile...

Avni Okan, bir alıntı ekledi.
44 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bana gelince, ben artık Tanrı'ya inanmıyorum ve ayin felan da istemiyorum, ben yalnızca sana inanıyorum, yalnızca seni seviyorum ve yalnızca sende biraz daha yaşamak istiyorum."

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan ZweigBilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig
Sümeyra Bozyiğit, bir alıntı ekledi.
46 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çünkü ağzımızdan gerekli "kanıt" ı almalarını sağlayacak baskı, kaba dayaktan ya da bedensel işkenceden daha incelikle uygulanmalıydı: akla gelebilecek en zekice soyutlama yoluyla. Bize hiçbir şey yapmadılar, bizi tümüyle hiçliğin içine yerleştirdiler., çünkü bilindiği gibi yeryüzünde hiçbir şey insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapmaz. Her birimizi tam bir boşluğa, dış dünyaya sıkı sıkıya kapalı bir odaya hapsetmekle, eninde sonunda dilimizi çözecek olan baskı, dayak ve soğuk yoluyla dışarıdan değil içeriden yaratılacaktı...

Satranç, Stefan Zweig (Sayfa 41 - Can)Satranç, Stefan Zweig (Sayfa 41 - Can)
Şebnem Şeyda, bir alıntı ekledi.
47 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve insanların arasında yalnız olmaktan daha korkunç bir şey yok.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 27 - Bilgi)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 27 - Bilgi)
Şebnem Şeyda, bir alıntı ekledi.
48 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama seni bekliyor, bekliyor, bekliyordum, tıpkı kaderimi bekler gibi.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 26 - Bilgi)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 26 - Bilgi)
Şebnem Şeyda, bir alıntı ekledi.
50 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu, yemin ederim sana, şehvetli bir bir düşünce degildi, senden başka hiçbir şey düşünmediğimden henüz hala habersizdim.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 25 - Bilgi)Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Stefan Zweig (Sayfa 25 - Bilgi)
Zeynep Şimşek, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

"Bir bıçak satın aldım... Bıçağım var bayım... Onu burada bırakmam artık... canlı olarak bırakmam... dayanamıyorum... Konuşun onunla bayım..."

Ay Işığı Sokağı, Stefan Zweig (Sayfa 18 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Ay Işığı Sokağı, Stefan Zweig (Sayfa 18 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)