Saniye SAFKAN, bir alıntı ekledi.
24 dk. · Kitabı okudu · 5/10 puan

Döngü...
"Yeryüzünün gözyaşları sonsuzdur. Biri ağlamaya başladı­ğında, bir başka yerde, bir başkasının gözyaşları diner." Beckett’in bu cümlesini Nuto’nun çardağı altında değiştire­rek yazıyorum. "Yeryüzünün öyküleri sonsuzdur. Biri anlatmayı bitirdiğinde, bir başka yerde, bir başkası anlatmaya başlar. Yeryüzünün intiharları sonsuzdur. Biri, bir yerde intihar ettiğinde, bir başkası intihar etmeye hazırlanıyor­dur. Biri ölmeye başladığında, bir başka yerde yaşama başlıyordur diğeri."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 114 - Ada Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 114 - Ada Yayınları)

"Neden dost olmadan,
erkek-kadın, karı-koca olmaya çabalıyoruz?
Bizim insanlarımızın insan sevmesi, insan okşaması, çocukluktan engelleniyor. Saptırılıyor, çarpıtılıyor."

Tezer Özlü

Esma Taştan, Çocukluğun Soğuk Geceleri'ni inceledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Direkt bir oturuşta bitirebileceğiniz bir kitap daha. Tezer Özlü’nün üslubuna alışıksanız hiç yabancı gelmez zaten. Ben severek okudum. Gayet güzel ve etkileyiciydi.

Yabancısı olmadığım bir tek olgu var. O da kendi varoluşum. Belki tek mutluluğum bu. Tek bağlantım. Kendimi kavrayamazsam, tüm varoluşum yitmiş demektir. |Tezer ÖZLÜ/Yaşamın Ucuna Yolculuk

Saniye SAFKAN, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Sen günlere bir şey getirmedikçe günler sana hiçbir şey getirmiyor."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 53 - Ada Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 53 - Ada Yayınları)
Saniye SAFKAN, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 5/10 puan

"Duygularımın karşıtını savunamam."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 44 - Ada Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 44 - Ada Yayınları)
, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

"Hiçbir sevginin ardından gidemem. Sevgi inandırıcı değildir. Düşüncelerin bulduğu, düşüncelerin biçimlendirdiği bir durumdur. Düşünüldüğü oranda büyür, derinleşir, büyütülür, derinleştirilir. Ne denli düşünülürse, o denli büyür. O denli dayanılmaz boyutlara ulaşır, ulaştırılır. Gerçekleştirilemez. Soyutlaşır. Ve hiçbir zaman bitmez. Yaşam gibi. Ölüm gibi."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 21 - Yapı Kredi Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 21 - Yapı Kredi Yayınları)
, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

"Ne yaşantıları ne de insan sıcaklığını arıyorum. Bugün hem insan sıcaklığını hem de sevgiyi yalnız kendi içimde taşıyorum. Yanı sevgisizim. Ve soğuk."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 25 - Yapı Kredi Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 25 - Yapı Kredi Yayınları)
, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okuyor

"Büyümenin yaşlanmak demek olduğunu bilmiyordum."

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 24 - Yapı Kredi Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 24 - Yapı Kredi Yayınları)
Öz Gün, bir alıntı ekledi.
 17 saat önce

Bir Arkadaş Niçin? (Tezer Özlü)
“Aşağıda yatıyorum

Sokağa bakan pencerenin orda

Bir ses birden olmaz bir olay oluyor

Kulağımın dibinde

Bir bahar dalı cama vuruyor

Tezer

Portreler, Can Yücel (Sayfa 46 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Portreler, Can Yücel (Sayfa 46 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)