1000Kitap Logosu

Üç buçuk

Vildan
bir alıntı ekledi.
Hayat dediğin başka nedir zaten? Ben şuna inanıyorum ki, üç buçuk günlük ömrümüzü kendimize zehir etmemek için ne mazideki hayatımıza ve kaçırdığımız fırsatlar ne de istikbalin olmayacak hülyalarına kulak asmayarak bugünümüze hapsolup yaşamalıyız.
15
Samet Taşdemir
bir alıntı ekledi.
Bamberg'de (Giriş)
Bugünün akşamında mühendisin eşi Betty K., koridor kapısının şiddetle çalınmasıyla irkildi. Bir buçuk yaşındaki çocuğu kucağındayken kapıyı açtığında, karşısında çok uzun boylu iki zenci asker gördü. Askerler hemen kendisini kenara itekleyerek eve girdiler. Bütün odaların altını üstüne getirdikten sonra, kadına saldırdılar. Betty K.'nin ifadesine göre kendisi üç kez tecavüze uğradı. Saldırı esnasında orada bulunan kadının babası zencilerden birisi tarafından tutuldu ve sonra da vuruldu. Hemen oracıkta ölmüştü.
Miriam Gebhardt
Sayfa 1 - Astana Yayınları
1
İsmail SARIKAYA
bir alıntı ekledi.
Traudel ve ben yedi kiracılı sakin bir apartmanın üç buçuk odalı bir dairesinde oturuyoruz. Apartmanın merdivenlerine ayak basar basmaz, en üst kattaki kiracıların leş gibi kokan spor ayakkabılarının kokusu burnuma vuruyor yine. Muhtemelen üniversite öğrencisi olan bu dört genç, ucuz spor ayakkabılarını akşamüzerleri daire kapısının önüne koyuyor, saatlerce giyilmiş lastiğin ayak teriyle birleşince katlanılmaz bir koku yaptığının ve bu kokunun zemin kata kadar indiğinin farkında bile değiller herhalde. En üst katın kiracılarından bu alışkanlıklarını değiştirmelerini rica etmeme engel olan tek şey, beni kapıcı zannetmelerinden korkmam. Aşağı yukarı on yıldıryaşadığımız daireye girdiğimde saat 17.00ye gelmek üzere. Traudel benden önce de başka bir adamla, bir banka memuruyla, oturuyordu burada.
1